اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و اتریوم دوباره سود خود را به دست آورده اند، اما آیا واقعاً چیزی تغییر کرده است؟

شتاب صعودی ارزهای دیجیتال پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، انتظارات سرمایه گذاران را مبنی بر اینکه افزایش CPI منجر به تغییر روند خواهد شد، سردرگم کرد، متوقف شد، اما بازه های زمانی بالاتر همچنان جالب است.

بازار ارزهای دیجیتال این هفته با تجمع برای مقاومت در برابر گزارش «مثبت» شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) دست به کار شد. پرس افزایش نرخ

فدرال رزرو نرخ بهره را ۰.۵۰ درصد افزایش داد که در حد انتظار اکثر فعالان بازار بود. به هدف تورم ۲ درصدی فدرال رزرو دست پیدا کنید.

این اساساً رویاهای شهوانی معامله گران مبنی بر تغییر سیاست فدرال رزرو در نیمه اول سال ۲۰۲۳ آب سردی انداخت و احساسات رو به کاهش در سراسر ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام احساس شد.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) اندکی پس از اینکه پاول پرس را در ۱۴ دسامبر آغاز کرد، مسیر خود را معکوس کردند.

BTC/USDT و ETH/USDT، نمودار ۴ ساعته.منبع: Trading View

یک سیب چطور؟

همچنین جای تعجب نیست که عملکرد قیمت BTC و ETH و ساختار بازار در بازه‌های زمانی پایین‌تر مشابه به نظر می‌رسند.

بله، بازار از افزایش اخیر خود در برابر اخبار بد بازگشته است، اما آیا واقعاً “تغییر” شده است؟ بیت کوین هنوز در محدوده مشخصی معامله می شود. اتر نیز همین کار را انجام داده است و اخیراً هیچ یک از دارایی ها به پایین ترین حد سالانه خود نرسیده است.

به قول معروف، وقتی شک دارید، بزرگنمایی کنید. پس بیایید نگاهی گذرا به وضعیت زمین بیاندازیم.

اگر شک دارید، بزرگنمایی کنید!

در بازه زمانی هفتگی، بیت کوین هنوز در حول یک گوه در حال سقوط است. این یک الگوی تحلیل تکنیکال کلاسیک است که تمایل به صعودی دارد. قیمت تقریباً همان چیزی است که انتظار دارید در چارچوب تحلیل تکنیکال انجام دهد.

ما مقاومت در ۲۰-MA را پیش بینی می کنیم که با خط روند نزولی همسو است. متریک نمایه حجم بیشتر فعالیت را در محدوده ۱۸۰۰۰ تا ۲۲۵۰۰ دلار نشان می دهد، با بازوی پایینی گوه در حال سقوط تا کنون به عنوان پشتیبانی عمل کرده است.

قیمت مشابهی بین می ۲۰۲۱ و ژوئیه ۲۰۲۱ مشاهده شد، اما البته وضعیت کاملاً متفاوت است، بنابراین این مقایسه سیب و پرتقال است. بین MACD و RSI واگرایی وجود دارد. به طور خلاصه، قیمت در حال کاهش است در حالی که MACD و RSI در بازه زمانی هفتگی روند صعودی دارند، که احتمالاً شایان ذکر است.

نمودار هفتگی BTC/USDT.منبع: Trading View

چیزی که من در مورد بازه زمانی هفتگی دوست دارم این است که کندل به آرامی شکل می گیرد و روند، چه صعودی و چه نزولی، به راحتی قابل تشخیص و تایید است. ساختن یک نظریه سرمایه‌گذاری مستحکم برای یک بازه زمانی یک هفته‌ای آسان‌تر از صرف ساعت‌های بی‌پایان در نمودارهای ۴ ساعته، ساعتی و روزانه است.

مربوط: حرکت اتریوم و لایت کوین، قیمت بیت کوین به دنبال پایه ای قوی است

در هر صورت، خروج از گوه در حال سقوط احتمالاً در خط روند نزولی محدود می شود، در حالی که شکست الگو یا شکستن زیر سطح حمایت پایین می تواند قیمت را به ۱۱۴۰۰ دلار کاهش دهد. همه اینها در اجماع بازار اکثر تحلیلگران است.

اتر همانطور که در زیرمجموعه و خبرنامه هفته گذشته توضیح داده شد صعودی باقی می ماند. بین حمایت و مقاومت در نوسان است و شکست در میانگین‌های متحرک اصلی و خط روند نزولی صعودی را تایید می‌کند.

۲۰۰۰ دلار همچنان هدف نهایی برای اکثر تحلیلگران است، بنابراین کاهش ۱۱۰۰ دلاری تکان دهنده نیست.

هر چیزی که کمتر از ۱۰۰۰ دلار باشد مورد توجه کسانی است که به دنبال شلوارک مصمم تر هستند.

نمودار ۱ هفته ای ETH/USDT منبع: TradingView.

عمل قیمت اتر اساساً همان رفتار قابل پیش بینی بیت کوین است. مشابه BTC، MACD و RSI اتر نیز دارای اختلافاتی هستند. شایان ذکر است.

به روز رسانی لایت کوین

هفته گذشته، ما روی Litecoin (LTC) نیز تمرکز کردیم، زیرا پاداش شبکه به نصف رسید. اگرچه قیمت از بالاترین سطح داخلی ۸۵ دلار بازگشته است، اما روند صعودی دست نخورده باقی مانده است و در بازه زمانی روزانه نشانگر GMMA همچنان سبز روشن است.

نمودار هفتگی LTC/USDT. سس. TradingView

خط مشکی عمودی حرکت صعودی LTC را در نصف کردن ردیابی می کند و اصلاحی را نشان می دهد که اندکی پس از نصف شدن اتفاق می افتد. به نظر می رسد در حال حاضر همه چیز طبق برنامه پیش می رود.

البته این توصیه مالی نیست. چند روز قبل از اینکه واقعاً معامله کنید، تحقیقات خود را انجام دهید، ریسک خود را محاسبه کنید، به بدترین سناریوها فکر کنید و بازگشت سرمایه خود را بسنجید تا به سود برسید و منطقه ضرر خود را کاهش دهید. به یاد داشته باشید که ۱:۳ و ۱:۵ نتایج بهینه ریسک-پاداش برای دنبال کردن هستند.

FUD کوتاه مدت و اقدام قیمت را نادیده بگیرید. برای ایجاد یک پایان نامه قدرتمند از این منظر بزرگنمایی کنید.

این خبرنامه است پاپ متواضع نویسنده زیرمجموعه Cointelegraph و خبرنامه Resident. هر جمعه، Big Smokey بینش‌های بازار، روش‌های روند، تجزیه و تحلیل و تحقیقات اولیه در مورد روندهای بالقوه در حال ظهور در بازار کریپتو را می‌نویسد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Big Smokey

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا