اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران بیت کوین همچنان پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند

تجزیه و تحلیل بیت کوین هشدار می دهد که دلایل مختلفی برای بازگشت قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار وجود دارد، از الگوی “سر و شانه” تا یک آبشار ناشی از FUD.

بیت کوین (BTC) از ابتدای اکتبر به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته رسیده است، اما برخی پیش بینی ها پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار بازگردد.

بیت کوین از ابتدای ماه گذشته حدود ۶ درصد افزایش یافته است و در حال حاضر حدود ۲۷۵۰۰ دلار در نوسان است، اما حرکت فعلی قیمت بسیاری از مردم را فریب نمی دهد.

تحلیلگر: بیت کوین باید در نیمه دوم اکتبر نزولی باشد

با تقویت قیمت بیت کوین در هفته های اخیر، بسیاری از فعالان بازار انتظار دارند که آن را به سطح مقاومت ۳۰۰۰۰ دلار برساند و حتی از آن عبور کند.

اما برای برخی، هنوز دلایل خوبی برای محتاط بودن وجود دارد.

در تجزیه و تحلیل X منتشر شده در ۲ اکتبر، معامله گر محبوب و تحلیلگر بازار CryptoBullet دوباره تاکید کرد که ۲۰۰۰۰ دلار همچنان یک هدف قیمت بسیار داغ برای BTC است.

او استدلال کرد که افت اخیر به ۲۸۶۰۰ دلار اکنون شانه راست الگوی نمودار کلاسیک “Head and Shoulders” را تشکیل می دهد و پس از تکمیل، منطقاً جنبه نزولی دنبال می شود.

“نیمه دوم اکتبر باید نزولی باشد” CryptoBullet من نوشته ام بخشی از بحث بعد.

این ایده بر اساس نقشه راه قبلی در ماه اوت ساخته شده بود که هدف صعودی نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار داشت و سپس به سمت هدف ۲۰۰۰۰ دلار برگشت.

در جای دیگر بحث، CryptoBullet گفت منطقه پایین برای BTC/USD بین ۱۹۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار است.

همه واکنش‌ها به هشدار او توجه نکردند، به‌ویژه تاجر محبوب الیز مشکوک در مورد احتمال وقوع چنین سناریویی.

هشدار در مورد خطرات “توزیع”

اما CryptoBullet تنها نیست که نگران این نیست که بدترین ها ممکن است برای بیت کوین تمام نشده باشد.

مطالب مرتبط: معامله گران بیت کوین پس از کاهش بیش از ۴ درصدی قیمت بیت کوین، خواستار “بازیابی آهسته” هستند.

در یکی از پست‌های وبلاگ Quicktake در ۲۸ سپتامبر، جوآن وسون، بنیان‌گذار و مدیر عامل منبع معاملات ارزهای دیجیتال Dominando Cripto، عملکرد بیت کوین از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ را مقایسه کرد.

او نوشت: “از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، بیت کوین یک رالی قابل توجه را پشت سر گذاشت، به بالاترین حد تاریخی رسید و توجه جهانی را به خود جلب کرد. با این حال، این مرحله با اصلاح قابل توجهی همراه شد و با کاهش شدید قیمت، ارزهای دیجیتال دوباره به سطوح پایین بازگشتند.”

وسون همچنین پیشنهاد کرد که اگر تاریخ تکرار شود، سطوح زیر ۲۰۰۰۰ دلار ممکن است دوباره ظاهر شوند. نمودار همراه یک فراکتال را ارائه می دهد که می تواند تکرار شود.

اکنون در سال ۲۰۲۳، بار دیگر شاهد دستیابی بیت کوین به بازدهی بیش از ۱۰۰% و جلب علاقه قابل توجه سرمایه گذاران نهادی و خرد هستیم. اخیراً نوسانات قابل توجه و روند نزولی قیمت ها را تجربه کرده است. این شباهت به گذشته این سوال را ایجاد می کند که آیا ما شاهد تکرار چرخه های قبلی هستیم.»

“اگر این فراکتال در چند هفته آینده ادامه یابد، هدف ۱۹۵۰۰ دلار است. این می تواند منجر به یک سری اخبار FUD و منفی در فضای کریپتو شود. علاوه بر این، امکان توزیع مجدد نیز وجود دارد و قیمت می تواند شاهد افزایش قابل توجهی باشد. این امر قیمت‌های بالا را تهدید می‌کند، اما کسب سود توسط سرمایه‌گذاران نهادی باعث کاهش قیمت‌ها شده و فضای عدم اطمینان را در بازار ایجاد کرده است.»

نمودار مشروح بیت کوین/دلار با فراکتال (نمایش تصویر).منبع: CryptoQuant

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، منابع دیگر از جمله معامله گر و تحلیلگر Recto Capital از گاوها خواسته اند تا برای محافظت از پشتیبانی برای جلوگیری از اصلاح بلندمدت تجمیع شوند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا