🚨 اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگر بیت کوین با نزدیک شدن قیمت اتریوم به بالاترین حد ۳ هفته ای، سطوح جدید قابل توجهی را فاش کرد

سطوح جدید حمایت و مقاومت بیت کوین در محدوده معاملاتی “بسیار تنگ” متبلور می شوند و اقدام قیمت ETH به بالاترین حد چند هفته ای می رسد.

بیت کوین (BTC) در ۴ ژانویه به کار خود در زیر ۱۷۰۰۰ دلار ادامه می دهد و در منطقه معاملاتی “بسیار تنگ” ثابت مانده است.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

۱۷۰۰۰ دلار “ممکن” به لطف چاپ CPI

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD در Bitstamp به ۱۶۹۰۶ دلار رسید که ۳۰۰ دلار نسبت به پایین‌ترین قیمت روز قبل افزایش داشت.

بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده از شروع مثبت سال در وال استریت بهره مند شده اند که به دارایی های کریپتو مسطح قبلی رونق بیشتری بخشیده است.

Filbfilb، یکی از بنیانگذاران مجموعه معاملاتی Decentrader گفت: «دیروز معاملات بیت کوین با بازارهای قدیمی انجام شد. خلاصه رویدادهای اخیر را شرح دهید.

با تجزیه و تحلیل نمودار ۱۲ ساعته، او استدلال کرد که میانگین متحرک ۵۰ روزه (MA) باید بازار صعودی را حفظ کند، با سطوح حمایت و مقاومت دامنه اخیر به ترتیب در ۱۵۵۰۰ دلار و ۱۸۰۰۰ دلار.

انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در هفته آینده، در صورت مطلوب بودن، می تواند به BTC کاتالیزور مورد نیاز برای اقدام قیمتی بدهد.

Filbfilb افزود: «بیت‌کوین باید ۵۰ DMA را حفظ کند و بالاترین سطح هفته گذشته را بشکند، اما به نظر می‌رسد که می‌تواند به سمت داده‌های CPI پیش برود.

“در حال حاضر، ما در اوج قیمت هفته گذشته هستیم.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Filbfilb/Twitter

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، زمانی که سال ۲۰۲۳ آغاز شد، امید می رفت که بیت کوین به اندازه کافی حرکت کند تا از سهام و طلا پیروی کند.

همانطور که شرکت تجاری QCP Capital امروز توضیح داد، مورد دوم به دلیل “تخصیص اولیه سال به دارایی های جایگزین” است.

بر اساس به‌روزرسانی بازار که برای مشترکین کانال تلگرام ارسال شد، XAU/USD طی دو ماه گذشته ۱۵ درصد افزایش یافت و ژانویه را به بهترین ماه سال در تاریخ تبدیل کرد.

او با تکرار Filbfilb ادامه داد: «علی‌رغم رالی کوچک، بیت‌کوین همچنان بر روی یک گوه نزولی بسیار فشرده معامله می‌شود، و ۱۸k سطح اصلی شکست به سمت بالا است.

در میان مدت، ۲۸۰۰۰ به طور فزاینده ای مهم به نظر می رسد، خط گردن و سر و شانه ها و سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸٪ از پایین ترین سطح سال ۲۰۲۰ از ۳۸۵۸ دلار تا بالاترین سطح ۲۰۲۱ یعنی ۶۹۰۰۰ دلار.

نمودار مشروح BTC/USD.منبع: QCP Capital

تجزیه و تحلیل اعتماد به نگه داشتن ۱۰۰۰ دلاری اتریوم را نشان می دهد

از سوی دیگر، اتریوم (ETH)، به نظر می‌رسد که با عملکرد مطمئن‌تر، با سطوح حمایتی قوی‌تر مورد استقبال قرار می‌گیرد تا در صورت وقوع رکود جدید بازار، راحتی مورد نیاز را برای گاوها فراهم کند.

مطالب مرتبط: ۳ دلیل که ممکن است هفته ای بی ثبات برای بیت کوین، اتریوم و آلت کوین ها باشد

QCP می نویسد: «اتریوم همچنان صعودی تر از بیت کوین به نظر می رسد، اما همچنان در الگوهای ادغام معامله می شود.

راس مثلث ۱۴۰۰ است، اما ناحیه مقاومت بزرگ بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ است.

نمودار مشروح ETH/USD.منبع: QCP Capital

ETH/USD برای اولین بار از ۱۶ دسامبر در زمان نگارش مقاله، بالای ۱۲۵۰ دلار معامله می شود و کندل روزانه ۴ ژانویه تا کنون ۳ درصد افزایش داشته است.

علیرغم تجزیه و تحلیل زمانی که به پایین ترین سطح بازار کریپتو می رسد، QCP آماده بود ماه ها صبر کند.

نمودار شمعی ۱ روزه ETH/USD (Binance).منبع: Trading View

ما هنوز هم انتظار داریم که این اتفاق فقط در ماه های اکتبر تا نوامبر سال جاری رخ دهد، اما در مورد اینکه بازار زودتر از آن به پایان برسد، مثبت هستیم.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا