🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین آمستردام موانع موجود در ایجاد اجماع در مورد پیشنهادات بهبود را برجسته می کند

توسعه مداوم پروتکل بیت کوین مدت هاست که محل مناقشه در اکوسیستم بوده است، همانطور که رویدادهای تاریخی مانند بحث اندازه بلوک در سال ۲۰۱۷ نشان می دهد.

توسعه‌دهندگان اصلی بیت‌کوین (BTC) مدت‌هاست که بر سر بهبودهای پیشنهادی (BIP) برای رسیدگی به مشکلات پروتکل اختلاف نظر دارند، همانطور که در یک بحث پانل داغ در بیت‌کوین آمستردام نشان داده شد.

توسعه دهندگان قدیمی بیت کوین، پل استورک و پیتر تاد، این موضوع را در آمستردام به منصه ظهور رساندند، با این که دومی به شدت از تلاش های استورک در توسعه زنجیره درایو مداوم انتقاد می کرد.

آزمایشگاه LayerTwo Sztorc نزدیک به شش سال است که روی BIP-300 کار می کند. BIP-300 از ایجاد یک زنجیره جانبی لایه دوم حمایت می کند که به طور بالقوه می تواند بسیاری از مسائل را بدون نیاز به تغییر در لایه های اساسی پروتکل بیت کوین برطرف کند.

بحث بعدی که گاهی با بحث تاد استورک داغ می‌شد، دشواری دستیابی به توافق بر سر یک BIP را که می‌تواند عملکرد کلی پروتکل بیت‌کوین را بهبود بخشد، برجسته کرد.

مطالب مرتبط: بیت کوین آمستردام: ادوارد اسنودن می گوید روی مبانی BTC تمرکز کنید

جیمسون روپ، یکی از بنیانگذاران و CTO نگهبان بیت کوین کاسا، در مصاحبه ای مفصل با کوین تلگراف در کنفرانس به این موضوع پرداخت و گفت که معتقد است سرعت پیشرفت ها و تغییرات پروتکل دیرتر از چیزی است که او انتظار داشت.

همانطور که Ropp توضیح می دهد، در هفته های اخیر با ظهور پروژه های جدیدی مانند BitVM و SpiderChain، همه چیز تا حدودی تغییر کرده است. به این ترتیب، او معتقد است که برخی از سافت فورک های پیشنهادی می توانند برای آینده پروتکل مفید باشند.

“به طور کلی، من فکر می کنم بیت کوین نیاز به پیاده سازی ویژگی هایی دارد که توانایی آن را برای به اصطلاح انباشت کننده رمزنگاری افزایش می دهد. بیت کوین باید ویژگی هایی را فعال کند که توانایی آن را برای لایه دوم بودن افزایش دهد.”

راپ گفت هرگونه “سفتی سخت هسته ای” بالقوه ای که برخی از حداکثرگرایان قبلاً استدلال کرده اند می تواند منجر به “سخت هسته ای” بالقوه مانند شبکه لایتنینگ شود که به مقیاس شبکه بیت کوین برای پردازش بهتر تراکنش ها کمک کرده است. منجر به ایجاد راه حل های نوآورانه خواهد شد.

“بدون OP_CLTV، لایتنینگ واقعا امکان پذیر نیست. من فکر می کنم احتمالاً ممکن بود، اما بدون SegWit بسیار ناخوشایند خواهد بود. و بدون OP_CSV، داشتن یک کانال لایتنینگ که به طور نامحدود ادامه می دهد غیرممکن است. این غیرممکن است.”

منظور لوپ از CHECKSEQUENCEVERIFY (OP_CSV) و CHECKLOCKTIMEVERIFY (OP_CLTV) بود، دو BIP که برای تسهیل کانال‌های پرداخت به‌عنوان سافت فورک پیاده‌سازی شدند. OP_CLTV توسط تاد ایجاد شده است و کد عملیات بیت کوین را می نویسد که باعث می شود خروجی تراکنش تا مقطعی در آینده در دسترس نباشد.

راپ گفت در حالی که هیچ اتفاق نظری در مورد بهبود لایه پایه وجود ندارد، پروتکل بیت کوین ممکن است ثابت شود، اما توسعه دهندگان احتمالاً به ساختن به روش هایی که نیازی به امتیاز ندارند ادامه خواهند داد.

“اگر نمی توانید راه حلی را پیاده سازی کنید که بتوان آن را به بهترین شکل در لایه پایه پروتکل زیربنایی پیاده سازی کرد، معمولاً راه حل اغلب به چیزی شبیه به یک پیچ و مهره ختم می شود.”

Casa CTO خاطرنشان می کند که اگر بیت کوین به گسترش خود ادامه ندهد، کاربران به ناچار بیت کوین خود را از طریق “تعداد کمی از بانک های بیت کوین، با نام مستعار متولیان و صرافی ها” ذخیره و استفاده می کنند، اما این به تجارت قابل توجهی نیاز دارد. من فکر می کنم مدتی طول خواهد کشید. خاموش

“پس این یک وام است، درست است؟ فکر نمی کنم این آینده ای باشد که هیچ یک از ما می خواهیم ببینیم.”

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، حامیان و تحلیلگران بیت کوین در بیت کوین آمستردام ۲۰۲۳ بر اهمیت فزاینده ارزش پیشنهادی و ویژگی های پول سخت این ارز دیجیتال تاکید کردند، زیرا بازار نزولی همچنان ادامه دارد.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا