اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ۲۵۰۰۰ دلار را هدف قرار می دهد زیرا تقاضای سازمانی افزایش می یابد و داده های اقتصادی ترس سرمایه گذاران را کاهش می دهد.

درآمدهای قوی شرکت ها و امید سرمایه گذاران به چرخش فدرال رزرو به تقویت ادعای دارایی های پرخطر مانند بیت کوین کمک کرده است.

قیمت بیت کوین (BTC) در ۲۰ ژانویه از ۲۲۵۰۰ دلار عبور کرد و از آن زمان تاکنون توانسته است این سطح را حفظ کند. این حرکت با بهبود بازارهای سهام و حتی پس از اینکه چین محدودیت‌های COVID-19 را پس از سه سال کنترل شدید بیماری همه‌گیر لغو کرد، افزایش یافت.

شرکت های تجارت الکترونیک و سرگرمی از سال تا به امروز در بازار پیشرو هستند. تاکنون، Warner Bros (WBD) 54٪، Shopify (SHOP) 42٪، MercadoLibre (MELI) 41٪، Carnival Corp (CCL) 35٪، و Paramount Global (PARA) رشد کرده است. ۳۵% من اینجا هستم. پس از اینکه تولیدکننده نفت شورون دومین سود سالانه خود را به میزان ۳۶.۵ میلیارد دلار در تاریخ ثبت کرد، درآمد شرکت ها همچنان به جذب سرمایه گذاران و توجه سرمایه گذاران ادامه می دهد.

مهمتر از آن، تحلیلگران انتظار دارند که اپل (AAPL) در ۲ فوریه سال ۲۰۲۲ سود خیره کننده ۹۶ میلیارد دلاری را ثبت کند. عملکرد ۲.۳ تریلیون دلاری شرکت فناوری به طور قابل توجهی بهتر از سود ۶۷.۴ میلیارد دلاری مایکروسافت (MSFT) گزارش شده در سال ۲۰۲۲ است. همچنین به اعتبار ارزش گذاری سهام فعلی کمک می کند، اما لزوما آینده روشنی را برای اقتصاد تضمین نمی کند.

به گفته جولین امانوئل، مدیر ارشد شرکت Evercore ISI، سناریوی مطلوب‌تر برای دارایی‌های ریسک تا حد زیادی به دلیل پایین بودن شاخص‌های اقتصادی پیشرو مانند سازندگان مسکن، بررسی‌های حمل و نقل و شاخص مدیران خرید قراردادی (PMI) است.

بر اساس تحقیقات شرکت خدمات مالی Matrixport، سرمایه‌گذاران نهادی آمریکایی حدود ۸۵ درصد از فعالیت‌های خرید اخیر را تشکیل می‌دهند. این بدان معناست که بازیگران بزرگ از ارزهای رمزنگاری شده دست برنداشته اند. اگرچه این مطالعه بازدهی را در ساعات معاملاتی ایالات متحده در نظر می گیرد، اما انتظار داریم آلت کوین ها بهتر از بیت کوین عمل کنند.

از یک طرف، گاوهای بیت کوین دلیلی برای جشن گرفتن بهبودی ۴۹ درصدی از پایین ترین سطح ۲۱ نوامبر یعنی ۱۵۵۰۰ دلار دارند، اما در بازه های زمانی طولانی تر نزولی هستند زیرا بیت کوین در ۱۲ ماه ۳۹ درصد سقوط کرد. جناحی همچنان بر آن حاکم است.

برای دریافت ایده بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیت کوین بیندازیم.

تقاضا برای استیبل کوین های آسیایی به منطقه FOMO نزدیک می شود

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضا برای معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین است. تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به اندیکاتورهای بالاتر از ۱۰۰ درصد ارزش منصفانه فشار وارد می کند و در بازارهای نزولی، استیبل کوین ها مملو از پیشنهادات بازار هستند که منجر به تخفیف های ۴ درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

حق بیمه USDC اکنون به ۳.۷ درصد رسیده است، از ۱ درصد تخفیف دو هفته پیش که نشان دهنده تقاضای بسیار قوی تر برای خرید استیبل کوین در آسیا است. پس از افزایش ۹ درصدی در ۲۱ ژانویه، این اندیکاتور تغییر دنده داد و باعث تقاضای بیش از حد از سوی معامله گران خرده فروشی شد.

با این حال، برای درک چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای، باید وارد بازار آتی بیت کوین شویم.

از ۲۱ ژانویه، حق بیمه های آتی موضع خنثی خود را حفظ کرده اند.

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه باید بین +۴٪ و +۸٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، معاملات آتی زیر چنین محدوده ای نشان دهنده عدم اطمینان خریداران اهرمی است. این معمولا یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه آتی ۳ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

نمودار نشان می دهد که پس از عبور شاخص پایه از آستانه ۴ درصد در ۲۱ ژانویه، حق بیمه آتی بیت کوین در حال افزایش است. این بهترین چیزی است که در ۵ ماه گذشته داشته ام. این حرکت نشان دهنده یک تغییر چشمگیر از احساسات نزولی است که توسط تنزیل معاملات آتی (پسرفت) تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ نشان داده شده است.

مربوط: قیمت بیت کوین افزایش می یابد، اما سهام استخراج بیت کوین ممکن است تا سال ۲۰۲۳ آسیب پذیر باقی بماند

معامله گران به این موضوع توجه می کنند که آیا برنامه های پخش فدرال رزرو تغییری در برنامه دارد یا خیر

صعود ۴۰.۵ درصدی بیت کوین در سال ۲۰۲۳ امیدوارکننده به نظر می رسد، اما این واقعیت که سهام فناوری نزدک در همان دوره ۱۰ درصد رشد کرد، شک و تردید را ایجاد می کند. به عنوان مثال، اجماع خیابان محوری برای سیاست انقباض کمی فدرال رزرو (FED) در مقطعی در سال ۲۰۲۳ است. این بدان معناست که دیگر نرخ بهره افزایش نخواهد یافت.

تقاضا برای مشتقات بیت کوین و استیبل کوین ها از سطوح وحشت عبور کرده است، اما خطرات محیط رکودی می تواند عملکرد بازار سهام را در صورت فرود نرم پیش بینی شده توسط فدرال رزرو (FED) محدود کند. جذابیت “حفاظت از تورم” بیت کوین تضعیف شده است.

اکنون، با توجه به داده‌های کلیدی اقتصادی که به اصلاح تدریجی اشاره می‌کند، شانس به نفع گاوهای نر است که برای تعدیل تورم کافی است، اما درآمدهای شرکت‌های بزرگ تأیید می‌کند که نیازی به نگرانی خاصی نیست.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا