اخبار ارز دیجیتال

بازرگانان گواتمالایی بیت کوین را می پذیرند، هر بار یک تاتو BTC را افزایش می دهند

کشور آمریکای مرکزی گواتمالا در مسیر پذیرش بیشتر تجار بیت کوین قرار دارد.

استفاده از بیت کوین (BTC) در گواتمالا در حال افزایش است. کشور آمریکای لاتین که هم مرز با السالوادور است، دارای شرکت‌های بیت‌کوینی مانند Ibex و Osmo است که در گواتمالا رشد کرده‌اند، چندین پروژه الهام‌گرفته از بیت‌کوین بیچ از جمله دریاچه بیت‌کوین، و اکنون یک خالکوبی رایگان BTC. من اینجا هستم.

یک مسابقه استخدام تاجر بیت کوین که توسط Osmo Wallet، یک شرکت بیت کوین مستقر در گواتمالا در سال ۲۰۲۲ برگزار شد، منجر به ترویج جوهر رایگان شد. کوین تلگراف با پیرو کوهن، یکی از بنیانگذاران کیف پول Osmo، و استیون ماروکین، صاحب Souls Anchor، یک سالن خالکوبی در گواتمالا سیتی صحبت کرد.

ایده های رایگان خالکوبی از Soul’s Anchor.منبع: کوهن

کوهن توضیح داد که ماموریت این است که افراد بیشتری از بیت کوین استفاده کنند.

بنابراین، ما بین بازرگانان مسابقه داده ایم تا ببینیم چه کسی بیشترین حجم فروش بیت کوین را در سال ۲۰۲۲ پردازش خواهد کرد. در ماه اکتبر، شهر گواتمالا شروع به پذیرش پرداخت های بیت کوین با استفاده از Osmobusiness کرد. Soul’s Anchor Tattoo Shop رقابت را شکست داده است.”

استخدام تاجر در گواتمالا چیز جدیدی نیست. بنابراین آنها راهی برای هیجان انگیزتر کردن همه چیز پیدا کردند. آنها تصمیم گرفتند که ارائه خالکوبی رایگان بیت کوین به مشتریان می تواند یک استراتژی بازاریابی پسند بیت کوین باشد. او توضیح داد.

خالکوبی رایگان بیت کوین توسط Bman Cointelegraph رتبه بالایی دارد.منبع: کوهن

طرفداران بیت کوین گواتمالایی و گردشگران بیت کوین به فروشگاه ها هجوم آوردند تا میم ها، نقل قول ها یا آثار هنری مورد علاقه بیت کوین خود را بر روی پوست خود جوهر کنند. استیون ماروکین، مالک Souls Anchor توضیح داد: “ما حدود هفت ماه است که بیت کوین را به طور رسمی می پذیریم و هر ماه دو تا سه مشتری داریم.” او گزارش می دهد که پرداخت ها در حال افزایش است، هرچند اندک.

“در چند ماه اول، ما فقط یک مشتری داشتیم. هنوز هم چند درصد از درآمد ما است، شاید ۱٪، اما ما خوشحالیم که شروع به پذیرش آنها می کنیم.”

کوهن توضیح داد که پذیرش بیت کوین در گواتمالا “هنوز خیلی زود است” و افزود: “بیشتر صاحبان کسب و کار به دلیل نوسانات بالا هنوز در مورد پذیرش و نگهداری بیت کوین مطمئن نیستند.”

با اجازه دادن به بیت کوین فوری برای تبدیل ارز فیات در پایانه های تجاری پرداخت، تجار از نوسانات جلوگیری می کنند. تبدیل فوری BTC به ارز فیات یک روند رو به رشد در عرصه پرداخت بیت کوین است، زیرا شرکت هایی مانند Strike و Coincorner به رهبری جک مولرز راه حل های مشابهی را ارائه می دهند. بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله در حال رونق است و کوهن به آینده آن خوش بین است:

پذیرش بیت کوین در شهر گواتمالا در حال افزایش است و هر روز شاهد هستیم که افراد بیشتری وارد بیت کوین می شوند، در مورد آن یاد می گیرند و SAT ها را جمع آوری می کنند.

نیمی از یک زوج کاوشگر بیت کوین که ۴۵ روز را در السالوادور به تنهایی گذرانده بودند، تنها با بیت کوین زندگی می کردند، ریکی اخیراً به گواتمالا سفر کرده و پرداختی را به بیت کوین انجام داده است. ریکی به کوین تلگراف گفت که “واقعا از پذیرش بیت کوین در گواتمالا شگفت زده شده است.”

مردم محلی کنجکاو هستند، می خواهند در مورد بیت کوین بیاموزند و می خواهند آن را جایگزین مهمی برای کارت های اعتباری ببینند که کارمزدهای بسیار بالایی در کشور دارند.

در واقع، با پذیرش بیت کوین، کسب و کارها می توانند بیش از ۵۰ درصد در هزینه های تراکنش در مقایسه با پذیرش پرداخت های کارت اعتباری صرفه جویی کنند.

مطالب مرتبط: همزمان با آغاز عرضه بیت کوین در CBDCهای مطالعه السالوادور، هندوراس و گواتمالا

Rikki افزود که تلاش‌های “پوست پرتقال” توسط شرکت‌های مستقر در گواتمالا مانند Ibex و Osmo “در حال افزایش آگاهی از این فناوری است.” این زوج همچنین از بیت‌کوین لیک، یک پروژه اجتماعی به سبک بیت‌کوین بیچ که بیت‌کوین استخراج می‌کند، در دفاترشان بازدید کردند، قبل از اینکه شهردار گواتمالا به‌عنوان بخشی از یک تبلیغ، خود را معرفی کند.

ما فکر می‌کردیم ایده خالکوبی فوق‌العاده زیبا بود. آنها با تبلیغ کسب‌وکار خود، امیدوارند به مغازه‌دارانی که بیشترین تراکنش‌های بیت‌کوین را دریافت می‌کنند، پاداش دهند.»

خالکوبی های بیت کوین و کریپتو به طور فزاینده ای رایج می شوند زیرا طرفداران کریپتو تصمیم می گیرند با سکه انتخابی خود مارک تجاری خود را نشان دهند.

خالکوبی بیت کوین Rikki (بالا) و لورا (پایین).منبع: ریکی

مایک نووگراتز، بنیانگذار Galaxy Digital را به عنوان مثال در نظر بگیرید. خالکوبی Terra (LUNA) او یادآوری دائمی است که سرمایه گذاری نیاز به فروتنی دارد. توکن LUNA در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۹ درصد کاهش قیمت داشته است. خوشبختانه، خالکوبی بیت کوین در حال حاضر، به لطف افزایش قیمت در ژانویه، ایمن است.

نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا