🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین فعال علیرغم افزایش ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین به تحلیلگران «نگران» خطاب می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین برخلاف بازارهای افزایشی قیمت بیت کوین، هم از رشد آدرس فعال و هم حجم قابل توجهی در زنجیره برخوردار نیست.

یک مطالعه هشدار می‌دهد که بیت‌کوین (BTC) هنوز فاقد افزایش حجم زنجیره‌ای و آدرس‌های فعالی است که مشخصه بازار صعودی است.

در یک ارزیابی صریح از بازگشت قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳، پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant هشدار داد که بیت کوین ممکن است ضعیف تر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد.

یک آدرس فعال که پارادایم بازار گاوی را کپی نمی کند

بدبینی سالم در میان بسیاری از تحلیلگران وجود دارد، زیرا معیارهای روی زنجیره به رنگ سبز تغییر می کنند و حتی برخی سیگنال های صعودی را که سال هاست دیده نشده اند، چشمک می زنند.

یکی از آنها، Yonsei_dent، مشارکت‌کننده CryptoQuant است که این هفته در یکی از پست‌های وبلاگ Quicktake این پلتفرم نوشت که سال ۲۰۲۳ با بازارهای گاوی قبلی منطبق نخواهد شد.

او توضیح می‌دهد که مشکل این است که تعداد آدرس‌های فعال افزایش نمی‌یابد، حتی اگر بیت کوین/دلار آمریکا تقریباً ۵۰ درصد از سال به امروز افزایش یافته است.

در این پست وبلاگ آمده است: «آدرس‌های فعال معیاری است که تمام آدرس‌های ارسال و دریافت بیت کوین را شامل می‌شود و نشان می‌دهد که تقاضای بازار چقدر فعال است.

“قیمت” یک دارایی توسط قوانین عرضه و تقاضا در بازار تعیین می شود. بازار کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای افزایش قیمت دارایی ها، باید از علاقه و تقاضای بازار حمایت کرد. ”

نمودار پیوست میانگین متحرک ۳۰ روزه (MA) آدرس‌های فعال را نشان می‌دهد که پس از پایان بازار نزولی ۲۰۱۸ و سقوط بازارهای متقابل COVID-19 در مارس ۲۰۲۰ افزایش یافته است. در مقابل، ۲۰۲۳ هنوز همان روند را ایجاد نکرده است.

Yonsei_dent افزود: «ما می بینیم که آدرس های فعال (۳۰DMA) هم در طول چرخش بازار صعودی ۲۰۱۹ و هم در خروج از شوک COVID-19 در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

ما نگران این هستیم که در این افزایش در سال ۲۰۲۳ شاهد افزایش آدرس‌های فعال نباشیم.

نمودار حاشیه‌نویسی آدرس‌های فعال بیت‌کوین (نمایش). منبع: CryptoQuant

حجم زیاد اما حجم کم

سایر نظرسنجی‌های این هفته به نتایج مشابهی در مورد عادات سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، پس از بازگشت به ۲۵۰۰۰ دلار رسیدند.

مرتبط: «اسنپ بک» به ۲۰۰۰۰ دلار؟ ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

به گفته شرکت تحلیلی Glassnode، حجم روی زنجیره پایین باقی می‌ماند و دارندگان بلندمدت (LTH) و کوتاه‌مدت (STH) تمایلی به هزینه کردن ندارند.

خبرنامه هفتگی «The Week On-Chain» در آخرین نسخه نوشت: «علیرغم رشد خالص فعالیت‌های زنجیره‌ای و کل ATH در UTXO، حجم انتقال برای دارندگان بلندمدت و کوتاه‌مدت به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است. از ”

بیت کوین از نمودار حاشیه نویسی (اسکرین شات) حجم سکه جوان استفاده کرد.منبع: Glassnode

با این حال، نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد احساسات در حال بهبود است، زیرا بیشتر کوین‌های منتقل شده از LTH به صرافی‌ها برای سود انجام می‌شوند.

بر اساس گزارش گلس‌نود، ۵۸ درصد از سکه‌های LTH ارسال شده به صرافی‌ها در اواسط ژانویه با ضرر منتقل شدند، در حالی که اوایل این هفته این رقم تنها ۲۱ درصد بود.

دارندگان نسبی بلندمدت بیت کوین متوجه ضررهایی برای معامله در نمودار مشروح شده (اسکرین شات) شدند.منبع: Glassnode

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا