اخبار ارز دیجیتال

هشتصد هزارمین بلوک بیت کوین استخراج شد – بعد چه می شود؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تیک، بلوک بعدی. شبکه بیت کوین ۸۰۰ هزارمین بلوک خود را کمتر از یک سال قبل از نصف شدن پاداش بلاک بعدی ایجاد کرد.

شبکه بیت کوین (BTC) از زمان آغاز به کار خود در سال 2009 تاکنون 800000 بلاک تولید کرده است که تنها 40000 بلاک باقی مانده است تا قبل از نصف کردن پاداش استخراج بعدی شبکه استخراج شود.

همانطور که محقق بازار، Dylan Leclair در توییتر اشاره کرد، بلوک 800000 شامل 3721 تراکنش با حجم 1.64 مگابایت بود که قیمت معاملات بیت کوین در 24 جولای 29815 دلار بود.

این نقطه عطف در 24 ژوئیه به طور گسترده در پلتفرم های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، با طرفداران بیت کوین و مفسران صنعت این نقطه عطف را به عنوان شاخصی از امنیت و انعطاف پذیری شبکه برجسته کردند.

ارتفاع بلوک هسته بیت کوین معیاری از بلوک های متوالی بلاک چین است که حاوی تراکنش ها و داده هایی است که توسط ماینرهای شبکه در بلاک ها دسته بندی می شوند. ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیار یک بلوک خاص نسبت به بلوک زیرین زنجیره شبکه، بلوک پیدایش، عمل می کند.

این متریک به عنوان ترتیب زمانی تراکنش ها و بلوک ها در شبکه عمل می کند که هر بلوک جدید به بلوک قبلی در زنجیره متصل می شود. این به کاربران کمک می کند تا ترتیب ثبت تراکنش ها را شناسایی کنند.

ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیار تغییرناپذیری بیت کوین عمل می کند. همانطور که بلوک های بیشتری به زنجیره اضافه می شود، قدرت محاسباتی بیشتری برای حمله مخرب برای دستکاری بلوک های قبلی مورد نیاز است.

مطالب مرتبط: استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با وجود سخت‌ترین بازار نزولی تا کنون – Hut8، Foundry، Brainins همچنان صعودی هستند.

همانطور که کوین تلگراف قبلاً تحقیق کرده است، یک حمله 50 درصدی مستلزم آن است که مهاجم قدرت محاسباتی کافی برای محاسبه اثبات کار برای تمام بلوک های بعدی حاوی تراکنش های دستکاری شده را به دست آورد.

ارتفاع بلوک همچنین به عنوان معیاری برای حفظ دشواری استخراج بیت کوین عمل می کند. شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر اثبات کار، به‌طور دوره‌ای دشواری استخراج را بر اساس کل قدرت محاسباتی شبکه و زمان لازم برای استخراج تعداد معینی از بلوک‌های قبلی تنظیم می‌کنند.

شبکه بیت کوین قصد دارد هر 10 دقیقه یک بلاک جدید تولید کند. با اضافه شدن قدرت هش بیشتر به شبکه در هر زمان، این معیار تحت تأثیر قرار می گیرد و شبکه به طور خودکار هر دو هفته یکبار سختی استخراج را تنظیم می کند تا تعادل را حفظ کند.

ارتفاع بلاک بیت کوین همچنین مقدار بیت کوینی را که برای افزودن بلاک های جدید به شبکه به ماینرها پاداش داده می شود، تعیین می کند. پروتکل بیت کوین برای یک رویداد نصف شدن بلاک هر 4 سال طراحی شده است، یعنی 210000 بلاک در زنجیره.

منبع: NiceHash

اولین پاداش بلاک 50 بیت کوین در سال 2009 بود، سپس به 25 بیت کوین، 12.5 بیت کوین نصف شد و اکنون در سال های 2012، 2016 و 2020 به 6.25 بیت کوین کاهش یافت.

نصف شدن بعدی بیت کوین برای آوریل 2024 برنامه ریزی شده است و آخرین پاداش بلاک به 3.125 BTC نصف شده است. رویدادهای نصف شدن از نظر تاریخی با افزایش قیمت عمده در بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال همزمان بوده است.

در حالی که کمتر از یک سال تا نصف شدن بعدی باقی مانده است، سایر رویدادهای کلان نیز از سقوط قیمت بیت کوین به دنبال اوج بزرگ قبلی خود در 69000 دلار جلوگیری کردند. تحلیلگران و صاحب نظران حدس می زنند که آخرین پرونده های صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط مدیران دارایی های جهانی BlackRock، Fidelity و دیگران نشان دهنده علاقه مجدد نهادی به بیت کوین است.

مجله: بیت کوین 2023 در میامی با “Fuckcoin روی بیت کوین” روبرو می شودنویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا