اخبار ارز دیجیتال

بازار نزولی بیت کوین 2022 با وجود از دست دادن خط روند بزرگ، “عادی” است – تحلیلگر

داده های زنجیره ای نشان می دهد که قیمت بیت کوین روند تاریخی خود را حفظ کرده است، Superswell می گوید میانگین متحرک 200 هفته ای روش خوبی برای ارزیابی افزایش بازار نزولی بیت کوین نیست.

بیت کوین (BTC) داشتن یک دوره “بی سابقه” زیر میانگین متحرک بحرانی خود راهنمای بدی برای بازار نزولی 2022 است.

این نظر سوپرسول تحلیلگر بود. دفاع کرد یک نشانگر روی زنجیره به عنوان راهی برای درک عملکرد فعلی قیمت BTC.

«کسب و کار طبق معمول تاکنون» در بازار نزولی بیت کوین

در یک سری توییت در 5 دسامبر، Superswell با کسانی که نگران ناپدید شدن میانگین متحرک 200 هفته ای (SMA) به عنوان پشتیبانی از BTC/USD بودند، به مشکل خورد.

طی چند ماه گذشته، من افراد زیادی را دیده ام که به این موضوع اشاره کرده اند که شکست BTC در یافتن پشتیبانی در 200wkSMA بی سابقه است و بنابراین ما در قلمروی ناشناخته هستیم.

این چیزی است که من شخصاً احساس می‌کنم این است که داده‌های زنجیره‌ای اطلاعات بهتری نسبت به TA (به عنوان مثال: 200wkSMA) در مورد جایی که ما در رابطه با تسلیم‌های گذشته داریم ارائه می‌دهد.

بیت کوین/دلار آمریکا در اواسط آگوست به زیر 200 SMA رسید و حدود چهار ماه خط روند را به عنوان مقاومت حفظ کرد. رکوردی که توسط Cointelegraph Markets Pro و TradingView تایید شده است.

نمودار شمعی 200 SMA BTC/USD 1 Week (Bitstamp).منبع: Trading View

با این حال، همانطور که Cointelegraph به گزارش خود ادامه می دهد، داده های زنجیره ای داستان متفاوتی را بیان می کند و سیگنال های پایین بازار نزولی را برای بیش از چند هفته گرد می کند.

Superswell به طور خاص چهار مورد از شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode را برجسته کرد: نرخ عرضه در سود، نرخ حجم در سود، بازده تعدیل شده بر خروجی مصرف (aSOPR) و ارزش بازار در مقابل ارزش تحقق یافته (MVRV).

سوپرسول ادامه داد: این بازارها تاکنون نتوانسته اند (یا حتی با) بازارهای نزولی قبلی را شکست دهند (یا حتی با آنها مطابقت داشته باشند)، اما این دلیلی برای ترس از بدترین ها نیست.

او نوشت: «از دیدگاه زنجیره‌ای، برای بازارهای کلان و بازارهای نزولی، این کار طبق معمول *تاکنون است.

این بدان معنا نیست که ما فقط به این دلیل که به آن سطوح رسیده ایم به پایین ترین سطح خود رسیده ایم.

به عنوان مثال شکل درصد حجم سود بود. این نموداری است که نشان می دهد چه بخشی از حجم تراکنش مربوط به سکه هایی است که با قیمت بالاتری نسبت به دفعه قبل حرکت کرده اند.

معیاری که در حال حاضر روند نزولی دارد، باید یک روند صعودی را آغاز کند – مجموعه ای از نوسانات پایین و نوسان بالاتر که Superswell می گوید: «تأیید یک معکوس کلان».

او خاطرنشان کرد: “این فقط یک نمونه از الگوی معکوس *1* است. موارد زیادی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید.”

حجم درصد بیت کوین در نمودار مشروح سود.منبع: Superswell/Twitter

امید قیمت بیت کوین “تغییر رژیم کلان”

در همین حال، خود گلاس‌نود نیز سود و زیان را در صف‌های کلان این هفته هدف قرار داده است.

مطالب مرتبط: بیت کوین امروز چه ارزشی دارد؟

در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی، The Week On-Chain، محققان می گویند ضررهای بیش از سود “از لحاظ تاریخی با تغییر رژیم کلان بازار مطابقت دارد.”

نمودار پیوست نسبت زیان تحقق یافته به سود تحقق یافته در زنجیره، یعنی نسبت معاملات زنجیره زیان ده به معاملات سودآور را نشان می دهد.

گلاسنود خلاصه می‌کند: «در اینجا می‌بینیم که نسبت سود/زیان تحقق‌یافته به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

این نشان می‌دهد که زیان‌های به دام افتاده در بازار 14 برابر بیشتر از رویدادهای کسب سود بوده است. این ممکن است بازتاب مستقیمی از

نمودار حاشیه نویسی سود/زیان تحقق یافته بیت کوین (نمایش).منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا