اخبار ارز دیجیتال

پروژه کاوش سیستم پرداخت CBDC خرده فروشی BIS Wraps


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک به این نتیجه رسید که یک مدل “hub-and-spoke” بین سیستم های داخلی CBDC “ریسک تسویه حساب و طرف مقابل را کاهش می دهد” و اجازه می دهد تا تراکنش های فرامرزی در چند ثانیه تکمیل شوند.

بانک تسویه بین‌المللی (BIS) به همراه بانک‌های مرکزی اسرائیل، نروژ و سوئد، پروژه‌ای را برای بررسی موارد استفاده بین‌المللی خرده‌فروشی و پرداخت حواله برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تکمیل کرده‌اند.

BIS در گزارشی در 6 مارس اعلام کرد که ابتکاری شامل مرکز نوآوری بانک مرکزی برای آزمایش قابلیت‌های کلیدی و امکان‌سنجی فنی اتصال سیستم CBDC کشور از طریق بانک مرکزی نروژ، بانک اسرائیل و Sveriges است. پروژه یخ شکن. Riksbank بر اساس این گزارش، BIS گفت مدل «هاب و گفتار» بین سیستم‌های داخلی «تسویه و مقابله با استفاده از پرداخت‌های هماهنگ در پول بانک مرکزی و تکمیل تراکنش‌های فرامرزی در عرض چند ثانیه» خواهد بود.» این می‌تواند ریسک طرفین را کاهش دهد. ”

“بدون رویکرد هاب و گفتار، [retail CBDC, or rCBDC] در این گزارش آمده است که سیستم‌ها برای برقراری ارتباط با سایر سیستم‌های rCBDC باید پیکربندی‌های شبکه و زیرساخت خاصی ایجاد کنند. ارتباط بین این سیستم‌های rCBDC ممکن است از طریق رابط‌های مشترک استاندارد نشده باشد، و در عوض یکپارچه‌سازی سفارشی بین هر جفت سیستم rCBDC خواهد بود. پشتیبانی و نگهداری از این امر پیچیده است. نه تنها می‌تواند به یک تهدید تبدیل شود، بلکه می‌تواند امنیت سایبری نیز ایجاد کند. خطر.”

در صورتی که بانک‌های مرکزی اسرائیل، نروژ و سوئد به ترتیب به انتشار شیکل دیجیتال، کرون دیجیتال و کرون دیجیتال اقدام کنند، این گزارش می‌تواند مبنایی برای سیستم‌های پرداخت فرامرزی باشد. در اکتبر 2022، این بانک اعلام کرد که یک آزمایش CBDC شامل بانک های مرکزی هنگ کنگ، تایلند، چین و امارات متحده عربی پس از یک آزمایش یک ماهه برای تسهیل تراکنش های فرامرزی به ارزش 22 میلیون دلار “موفق” خواهد بود. انجام داد.

مربوط: برخی از بانک های مرکزی از رقابت ارزهای دیجیتال خارج شدند

در سال 2020، بانک مرکزی باهاما اولین CBDC صادر شده توسط بانک مرکزی جهان به نام Sand Dollar را ایجاد کرد که در دسترس همه ساکنان این کشور جزیره ای است. کشورهای دیگر، از جمله چین، در حال انجام آزمایش‌های گسترده ارزهای دیجیتال هستند. طبق گزارش ها، بانک مرکزی چین میلیون ها یوان دیجیتال را در تعطیلات سال نو قمری توزیع کرده است.نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا