اخبار ارز دیجیتال

BIS پروژه نظارت بر استیبل کوین را برای تمرکز بر آزمایش های CBDC راه اندازی می کند

بانک مرکزی بانک ها در حال توسعه تحقیقات CBDC خود است و در عین حال پلتفرمی را برای نظارت بر ترازنامه های استیبل کوین توسعه می دهد.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) امسال از طریق بخش تحقیق و توسعه خود بر روی آزمایش های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تمرکز خواهد کرد و همچنین پروژه جدیدی را برای نظارت بر استیبل کوین ها راه اندازی خواهد کرد.

در ۷ فوریه، به اصطلاح “بانک برای بانک های مرکزی” مستقر در سوئیس اعلام کرد که مرکز نوآوری آن در سال ۲۰۲۳ بر روی CBDC تمرکز خواهد کرد تا سیستم های پرداخت را بهبود بخشد.

بانک ها افزودند «پروژه پیکستریال» نیز در برنامه کاری سال آینده گنجانده شده است. آن را به عنوان یک آزمایش جدید توصیف می کند که توسط شعبه لندن BIS Innovation Hub راه اندازی شده است تا امکان نظارت سیستماتیک بر استیبل کوین ها را فراهم کند.

Pyxtrial یک پلتفرم برای نظارت بر ترازنامه های استیبل کوین ایجاد می کند. این بانک خاطرنشان کرد که اکثر بانک‌های مرکزی فاقد ابزارهایی برای نظارت سیستماتیک استیبل کوین‌ها و جلوگیری از عدم تطابق دارایی‌ها و بدهی‌ها هستند.

این پروژه طیف وسیعی از ابزارهای فنی را بررسی خواهد کرد که می‌تواند به ناظران و تنظیم‌کننده‌ها در ایجاد چارچوب‌های سیاستی بر اساس داده‌های یکپارچه کمک کند.»

در مورد پروژه‌های مرتبط با CBDC، BIS بیشتر بر روی CBDC خرده‌فروشی تمرکز خواهد کرد، مانند یک سیستم دو لایه به نام Aurum، که در ژوئیه ۲۰۲۲ در هنگ کنگ به صورت آزمایشی اجرا شد.

به گفته آن، بهبودهای CBDC و سیستم پرداخت ۱۵ مورد از ۲۶ پروژه اجرا شده در چند سال گذشته را تشکیل می دهند. یک عامل کلیدی افزایش آگاهی بانک های مرکزی است.

این تاکید نشان دهنده علایق و اولویت های بانک های مرکزی و برنامه های کشورهای G20 برای بهبود پرداخت های فرامرزی است.

ما همچنین توزیع خرده فروشی CBDC را از طریق یک اکوسیستم API باز در آزمایشی مشترک با بانک انگلستان (BOE) به نام Rosalind آزمایش خواهیم کرد.

در سپتامبر ۲۰۲۲، BIS آزمایشی از پلتفرمی به نام mBridge (مخفف Multiple CBDC Bridge) را تکمیل کرد. بانک های مرکزی هنگ کنگ، تایلند، چین و امارات متحده عربی به همراه ۲۰ بانک تجاری از هر کشور به برنامه آزمایشی پیوسته اند.

مربوط: اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند که CBDC TradFi را بهبود می بخشد تا کاربران را از ارزهای دیجیتال دور نگه دارد.

بر اساس ردیاب CBDC شورای آتلانتیک، تنها ۱۱ کشور به طور کامل CBDC ها را راه اندازی کرده اند که همگی در دریای کارائیب واقع شده اند، به استثنای نیجریه.

خلبانی در ۱۷ کشور، عمدتا در آسیا، از جمله چین، روسیه، قزاقستان، هند، کره جنوبی، تایلند و مالزی انجام می شود.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا