اخبار ارز دیجیتال

BIS گزارش کاملی را در مورد پلتفرم CBDC عمده فروشی mBridge پس از اجرای آزمایشی موفق منتشر می کند

ظرف چند روز، بانک تسویه بین‌المللی سومین نشریه‌ای را منتشر کرد که در آن جزئیات نحوه استفاده بانک‌های تجاری در چهار حوزه قضایی از CBDC برای انتقال وجوه منتشر شد.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) جزئیات پروژه آزمایشی mBridge را با استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای ارز اعلام کرده است. بانک‌های تجاری از چهار حوزه قضایی با موفقیت از CBDC و توزیع فناوری دفتر کل (بلاک چین) برای انتقال پول به خارج از مرزها در این پروژه استفاده کردند.

20 بانک تجاری از هنگ کنگ، چین، امارات متحده عربی و تایلند با استفاده از پلتفرم‌های سفارشی mBridge Ledger و CBDCهای صادر شده توسط بانک‌های مرکزی مربوطه به نمایندگی از مشتریان شرکتی خود در 15 اوت و 23 سپتامبر. بیش از 12 میلیون دلار بر روی این پلتفرم صادر شده است که بیش از 160 تراکنش به ارزش بیش از 22 میلیون دلار را تسهیل می کند.

پلتفرم mBridge Ledger تراکنش‌های همتا به همتا را در زمان واقعی با مکانیسم اجماع HotStuff+ با استفاده از یک زیرساخت دسترسی مستقیم یک پلت فرم ایجاد کرد. پروتکل اجماع آستانه پویا Dashing نیز در حال آزمایش است.

این پروژه تعدادی از چالش های سیاستی را شناسایی کرده است. به گفته نویسنده، طبقه بندی قانونی CBDC مهم ترین مسئله است. آنها نوشتند:

یک سوال معمولی این است که آیا یک CBDC در یک پلتفرم به عنوان ارز، نمایندگی وجوه در بانک مرکزی، بدهی یا چیز دیگری طبقه بندی می شود.

فناوری جدید مشکل اساسی تری را ایجاد کرده است.

گسترش دسترسی مستقیم به وجوه بانک مرکزی برای مشارکت‌کنندگان خارجی و انجام معاملات بر روی دفتر کل مشترک مستلزم بررسی بیشتر سیاست، حفظ حریم خصوصی داده‌ها و ملاحظات حاکمیتی است.»

مسائل عملی که باید در سال های 2023 و 2024 مورد بررسی قرار گیرند شامل ادغام مدیریت نقدینگی و کشف قیمت FX است.

مرتبط: CBDC می‌تواند هزینه‌های حواله‌های بین‌مرزی را به نصف کاهش دهد: گزارش BIS

مرکز نوآوری BIS مرکز هنگ کنگ اخیراً مجموعه ای از مقالات را تولید کرده است. مرکز BIS، همراه با مرجع پولی هنگ کنگ (HKMA) و مرکز نوآوری جهانی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل، نتایج پروژه Genesis 2.0 را برای ایجاد یک اوراق قرضه سبز توکن شده در 24 اکتبر اعلام کرد. بطور جداگانه. آنها آخرین گزارش خود را در مورد پروژه خرده فروشی CBDC Project Aurum در 21 اکتبر منتشر کردند.

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا