اخبار ارز دیجیتال

BIS مدل تحقیقی را برای مطالعه ادغام DeFi با TradFi و خطرات آن پیشنهاد می کند

محققان بانک تسویه بین المللی DeFi را به دلیل “مهندسی مالی رقابتی” آن ستایش کردند و برخی از جنبه های بسیار فنی DeFi را در دسترس قرار دادند.

بانک تسویه‌های بین‌المللی در یک مقاله کاری جدید به بررسی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) پرداخته و مدل DeFi Stack Reference (DSR) را برای توضیح توانایی‌ها و ریسک‌های این فناوری معرفی کرده است. این گزارش ادغام DeFi با امور مالی سنتی را مورد بحث قرار می‌دهد و راه‌هایی برای ارزیابی ریسک‌ها در طول آن یکپارچه‌سازی پیشنهاد می‌کند.

در این مقاله، معماری، اصول فنی و ویژگی‌های پروتکل DeFi را با جزئیات فنی قابل‌توجهی بررسی کردیم. نویسندگان می نویسند: “درک عمیق از DeFi هنوز در بسیاری از محافل وجود ندارد.”

این مقاله استدلال می کند که این تلاش به لطف نوآوری های DeFi ارزشمند است.

باید دید که آیا و تا چه اندازه DeFi در آینده فراگیر خواهد شد یا خیر. […] با این وجود، ما معتقدیم DeFi یک توسعه مناسب است زیرا از فناوری‌های نوآورانه‌ای بهره می‌برد که می‌توانند اکوسیستم مالی آینده را شکل دهند. ”

در این مقاله آمده است که اتوماسیون الگوریتمی، «مهندسی مالی رقابتی» و شفافیت «به مراتب فراتر از بازار ارزهای دیجیتال جالب هستند». مهندسی رقابتی به معنای ترکیب پذیری، توانایی ترکیب قراردادهای هوشمند برای تشکیل ابزارهای مالی پیچیده و منحصر به فرد بود.

مدل DSR DeFi را به سه لایه تقسیم می‌کند: رابط‌ها، برنامه‌ها و پرداخت‌ها، با لایه‌های فرعی که تغییرات را در بین فناوری‌های DeFi امکان‌پذیر می‌سازد. این مقاله از توکن ها، بلاک چین ها و خدمات مالی مختلف به عنوان نمونه استفاده می کند. اجرا در Terra (LUNA) به عنوان نمونه ای از ارزش اطلاعاتی آن و اثربخشی روش تحقیق نویسنده به تفصیل بیان شد.

مرتبط: بانک تسویه بین المللی اجرای DeFi را در بازار CBDC فارکس آزمایش می کند

این مقاله در همان هفته منتشر شد که مجمع جهانی اقتصاد (WEF) مروری بر سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز منتشر کرد. انتشارات WEF به طور مشابه جامع اما غیر فنی بودند، بنابراین این دو اثر بسیار مکمل هم هستند.

BIS به طور منظم در نظرسنجی های ارز دیجیتال بانک مرکزی شرکت می کند. ما موضع بسیار محتاطانه ای در قبال ارزهای دیجیتال اتخاذ می کنیم. اخیراً از اول ژانویه ۲۰۲۵ سقفی ۲ درصدی بر روی ارزهای دیجیتال در ذخایر بانک های فعال بین المللی اعمال کرده است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا