اخبار ارز دیجیتال

رئیس BIS «دفتر کل یکپارچه» را برای بانک‌های مرکزی و سایر کاربران مالی ایده‌آل توصیف می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آگوستین کارستنز، که در سنگاپور به اوج رسید، دفتری را توصیف کرد که پروژه های مختلف عمومی و خصوصی را در قطعات جداگانه اما قابل اتصال در خود جای داده است.

آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، در جشنواره فین‌تک سنگاپور در ۲۲ فوریه سخنرانی کرد و زیرساخت‌های مالی دیجیتال را توضیح داد که معتقد است برای نیازهای بانک‌های مرکزی مناسب‌تر است. او زیرساخت را “دفتر یکپارچه” نامید.

کارستنز یک دفتر کل تئوری یکپارچه را با گوشی‌های هوشمند مقایسه می‌کند و می‌گوید که هر دو یکپارچه با اجزای مختلف کار می‌کنند. با این حال، برخلاف گوشی‌های هوشمند، دفتر کل یکپارچه دارای معماری باز است، قابلیت برنامه‌ریزی و ترکیب‌پذیری را نشان می‌دهد و قراردادهای هوشمند را اجرا و بسته‌بندی می‌کند. به گفته کارستنز، بیش از دو میلیون اپلیکیشن برای کاربران گوشی های هوشمند موجود است. او گفت:

دفتر کل یکپارچه زیرساخت دیجیتالی است که پتانسیل ترکیب سیستم های پولی را با سایر دفاتر ثبت ادعای فیزیکی و مالی دارد.

کارستنز گفت که دفتر یکپارچه نباید غیرمتمرکز یا بدون مجوز باشد، اما به بانک مرکزی این امکان را می دهد که نقش بیشتری در اداره دفتر داشته باشد و مجموعه ای از پروژه ها را در خود جای دهد که «از پول به عنوان وسیله پرداخت و تسویه حساب استفاده می کنند. ” افزایش یابد. بخش مصرف در دست افراد است.

کارستنز گفت، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و سپرده‌های توکن‌شده ممکن است در بخش‌های «تقسیم‌شده» دفتر کل وجود داشته باشند که قراردادهای هوشمند تعامل آنها را تسهیل می‌کند. دفتر کل را می توان برای همه چیز از پرداخت های خرد در اینترنت اشیا گرفته تا سپرده گذاری در معاملات املاک و مستغلات استفاده کرد.

مرتبط: BIS پروژه نظارت بر استیبل کوین را برای تمرکز بر آزمایش CBDC راه اندازی می کند

کارستنز از این فرصت استفاده کرد و افکار فعلی خود را در مورد استیبل کوین ها بیان کرد. او در مورد طرفداران استیبل کوین گفت:

با این حال، آنچه این دیدگاه فراموش می‌کند این است که استفاده از فناوری‌های جدید نیست که ارزهای فیات را حفظ می‌کند، بلکه تمام ترتیبات نهادی و کنوانسیون‌های اجتماعی پشت آنهاست.»

او افزود که آنها همچنین در معرض خطر جداسازی قرار دارند. استیبل کوین ها به این دلیل توسعه یافتند که از نظر فنی می توانند کارهایی را انجام دهند که سایر اشکال ارز نمی توانند. بانک های مرکزی باید این نقش ها را بر عهده بگیرند.

کارستنز همچنین در ۲۲ فوریه با ارزیابی صریح موفقیت ارزهای دیجیتال جرقه هک را در جامعه ارزهای دیجیتال زد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا