اخبار ارز دیجیتال

BIS در گزارش به وزرای G20 به CBDC و انگشت میانی به ارزهای دیجیتال کمک می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انتظار می رود که بانک تسویه بین المللی یافته های خود را همزمان با نشست وزیران دارایی G20 و روسای بانک مرکزی در این ماه منتشر کند.

در آماده سازی برای نشست وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی G20 در ماه جاری، بانک مرکزی نوآوری تسویه حساب های بین المللی (BISIH) دو گزارش در مورد ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در ۱۱ جولای منتشر کرد. این گزارش به گوش افراد زیادی رسید. نتایج متفاوتی برای فناوری های مرتبط گرفته شده است.

گزارش BISIH در مورد ارزهای دیجیتال کوتاهتر از این دو نشریه است و ۲۴ صفحه دارد. او مروری کوتاه بر اکوسیستم رمزنگاری ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه کرد و به دنبال آن فهرستی عظیم از «نقص و خطرات ساختاری» ارائه شد.

گزارش ارزهای دیجیتال برخی از مسائل رایج مانند متمرکز بودن بسیاری از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، نوسانات استیبل کوین‌ها و غیرقابل برگشت بودن قراردادهای هوشمند را تکرار می‌کند. برخی از نکات نسبتاً کم مورد بحث نیز مطرح شده است، مانند ضرورت متمرکز کردن DeFi به دلیل نیاز به Oracles.

یکی دیگر از بینش نسبتا نادر ارائه شده توسط گزارش ارزهای دیجیتال BISIH خطر ناشی از طبیعت انسانی بود. او خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تمایل دارند «از قیمت پیروی کنند» یا مانند امور مالی سنتی، بالا بخرند و پایین بفروشند.

قیمت بیت کوین و استفاده در صرافی های ارز دیجیتال. منبع: بانک تسویه حساب های بین المللی

با این حال، BISIH خطر واقعی ارزهای دیجیتال را افزایش تعامل آنها با اقتصاد واقعی می دانست. در این گزارش با اشاره به زمستان اخیر کریپتوها، آمده است که «علیرغم رویدادهای سال گذشته، سرمایه‌گذاران نهادی و خانوارها همچنان به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند.» علاوه بر این، این گزارش ادعا کرد که افزایش توکن دارایی‌ها می‌تواند به رشد بازار ارزهای دیجیتال کمک کند، اما مکانیسم آن را توضیح نداد. استیبل کوین‌ها می‌توانند باعث شوند که یک «ارز دیجیتال» اقتصادی از پول نقد خارج شود.

BISIH، همراه با Deutsche Bundesbank و Dutch Bank، پروژه اطلس را برای تجسم جریان‌های ارزهای دیجیتال برون مرزی راه‌اندازی کرد، اما «برای ارزیابی کل‌نگر بازار ارزهای دیجیتال، گام‌های بیشتری لازم است». این گزارش نتیجه می گیرد:

ارزهای دیجیتال دارای نقص‌های ساختاری ذاتی هستند که آنها را برای ایفای نقش مهمی در سیستم پولی نامناسب می‌سازد.

گزارش CBDC گفت که BISIH در طول سه سال گذشته ۱۲ طرح اثبات مفهوم یا نمونه اولیه CBDC از مجموع ۲۹ پروژه را اجرا کرده و درس های ارزشمندی آموخته است. این گزارش متغیرهای CBDC عمده فروشی و خرده فروشی CBDC و همچنین مطلوبیت، امکان سنجی و دوام آنها را در نظر می گیرد.

مرتبط: ردیاب «حقوق بشر» CBDC در انجمن آزادی اسلو فاش شد

لحن گزارش به طور قابل توجهی با متن رمز متفاوت بود.

با زیربنای سیستم پولی آینده، CBDC پایه‌ای خواهد بود که نوآوری‌های بیشتر بر آن ساخته خواهد شد.

این گزارش یافته های گسترده هر ۱۲ پروژه را خلاصه کرده و راه هایی برای استفاده از اطلاعات پیشنهاد می کند. اول از همه، مبنایی برای تجزیه و تحلیل شکاف پژوهشی فراهم می کند. در این گزارش آمده است: «آزمایش تحت چتر BISIH به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا بر روی یکدیگر و به طور مکرر بنا شوند.

پروژه‌های BISIH همچنین ممکن است یک «رویکرد مدولار» را تشویق کنند که در آن اجزایی مانند پرداخت‌ها، ارز خارجی و انطباق می‌توانند برای استفاده عمومی‌تر از پروژه جدا شوند. BIS قول داد که پروژه های CBDC بیشتری در راه باشد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند: یک برنامه ۳ نقطه ای برای موفقیتنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا