اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده بودجه BIS برای بررسی نقاط ورودی DeFi مانند Stablecoins


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته هیئت ثبات مالی، علیرغم ارائه بسیاری از خدمات جدید، DeFi در عملکرد خود تفاوت قابل توجهی با امور مالی سنتی نخواهد داشت.

هیئت ثبات مالی (FSB)، یک تنظیم کننده مالی که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) تأمین مالی می شود، مقررات جهانی مالی غیرمتمرکز (DeFi) را هدایت می کند.

FSB گزارش ریسک ثبات مالی DeFi خود را در ۱۶ فوریه منتشر کرد و آسیب پذیری های کلیدی، کانال های انتقال و تکامل DeFi را برجسته کرد.

این آژانس در گزارش خود گفت، علیرغم ارائه بسیاری از خدمات “جدید”، DeFi در عملکرد خود “عملاً هیچ تفاوتی” با امور مالی سنتی (TradFi) ندارد. FSB استدلال کرد که با تلاش برای تکرار برخی از ویژگی‌های TradFi، DeFi آسیب‌پذیری‌های بالقوه را از طریق استفاده از فناوری‌های جدید، اکوسیستم‌های بسیار بهم پیوسته و فقدان مقررات و انطباق افزایش می‌دهد. من اینجا هستم.

علاوه بر این، این مقام استدلال کرد که درجه واقعی عدم تمرکز در سیستم های DeFi “اغلب به طور قابل توجهی” از ادعاهای بیان شده بنیانگذاران منحرف می شود.

برای جلوگیری از بروز خطرات ثبات مالی مرتبط با DeFi، FSB با نهادهای تنظیم استاندارد بین‌المللی (SSB) برای ارزیابی مقررات DeFi در حوزه‌های قضایی مختلف کار می‌کند.

تعداد آدرس‌های ماهانه خاص DeFi و برنامه‌های DeFi. منبع: FSB

FSB گفت: در این راستا، یک عامل کلیدی که باید در نظر گرفته شود، نقاط ورود کاربران DeFi از جمله استیبل کوین ها و پلتفرم های متمرکز ارزهای دیجیتال خواهد بود و افزود:

FSB می‌تواند خطرات ذاتی اتصال نزدیک‌تر را با تحمیل الزامات احتیاطی و حفاظت از سرمایه‌گذار اضافی بر این طبقات و نهادهای دارایی رمزنگاری یا با افزایش اجرای الزامات موجود کاهش دهد. ممکن است بررسی کنیم که آیا

FSB معتقد است که هم از استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی مانند Tether (USDT) و هم از استیبل کوین های الگوریتمی مانند Dai (DAI) می توان برای خرید، تسویه، تجارت، وام دادن و قرض گرفتن سایر دارایی های کریپتو استفاده کرد. ما تاکید کردیم که نقش مهمی در DeFi ایفا می کند. زیست بوم. رگولاتورها پیشنهاد کرده‌اند که افزایش استیبل کوین‌ها می‌تواند پذیرش راه‌حل‌های DeFi را توسط کاربران خرده‌فروشی و شرکت‌ها افزایش دهد و همچنین می‌تواند به پذیرش دارایی‌های رمزنگاری به عنوان وسیله پرداخت منجر شود.

FSB نوشت: «استیبل کوین ها یک حوزه تمرکز کلیدی در بحث عدم تطابق نقدینگی و سررسید هستند. نیاز به درک ویژگی های جدول کوین ها

مربوط: دایره شایعات مربوط به اجرای برنامه ریزی شده SEC را سرکوب می کند

این خبر در حالی منتشر می شود که نظارت بر چندین استیبل کوین اصلی توسط رگولاتورهای جهانی افزایش یافته است. در ۱۳ فوریه، پلتفرم زیرساخت بلاک چین Paxos Trust Company اعلام کرد که انتشار استیبل کوین بایننس USD (BUSD) را در بحبوحه تحقیقات جاری توسط رگولاتورهای نیویورک متوقف خواهد کرد. دپارتمان خدمات مالی نیویورک به Paxos Trust دستور داده است که صدور BUSD را متوقف کند، زیرا BUSD یک اوراق بهادار ثبت نشده است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا