🚨 اخبار ارز دیجیتال

ساخت یک پلت فرم داده برای ردیابی جریان BIS، بانک های مرکزی اتحادیه اروپا، ارزهای دیجیتال و DeFi

بانک تسویه حساب های بین المللی و چندین بانک مرکزی اروپا در حال ایجاد سیستم هایی برای ردیابی جریان های بین المللی ارزهای دیجیتال هستند.

بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) یک اثبات مفهومی (PoC) برای سیستمی ایجاد کرده است که تراکنش های درون زنجیره ای و خارج از زنجیره را از صرافی های ارز مجازی و بلاک چین های عمومی از جمله بیت کوین ردیابی می کند.

BIS با Deutsche Bundesbank، Nederlandsche Bank، Bank مرکزی اروپا و Banque de France در یک PoC به نام Project Atlas همکاری می کند که هدف آن ارزیابی ارتباط اقتصاد کلان بازارهای رمزنگاری و پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. موفقیت خود را اعلام کرد.

مرکز نوآوری BIS جزئیات مفهومی را با هدف ارائه بینش، اطلاعات و تأثیر اقتصادی بر این بخش، نشان می‌دهد که عدم شفافیت و شکست‌های برجسته در فضای رمزنگاری مانند Terra/LUNA را برجسته می‌کند. استیبل کوین های الگوریتمی در سال ۲۰۲۲ سقوط خواهند کرد.

هدف از اثبات اولیه مفهوم پروژه اطلس، ردیابی داده های درون زنجیره ای و خارج از زنجیره از بلاک چین های عمومی و صرافی های ارزهای دیجیتال است.منبع: BIS Project Atlas

این پروژه داده های خارج از زنجیره از مبادلات ارزهای دیجیتال را با داده های درون زنجیره ای از بلاک چین های عمومی جمع آوری شده توسط گره ها ترکیب می کند. در اولین تکرار اثبات مفهوم، پروژه اطلس جریان ارزهای رمزپایه را در نقاط جغرافیایی ردیابی کرد.

مطالب مرتبط: ریپل به کارگروه پرداخت های فرامرزی BIS می پیوندد

رویکرد اول از تراکنش‌هایی استفاده می‌کند که از صرافی‌های متمرکز در شبکه بیت‌کوین و مکان آن صرافی‌ها به‌عنوان نماینده‌ای برای جریان‌های سرمایه برون مرزی ایجاد می‌شوند.

این روش اشاره می‌کند که جریان‌ها احتمالاً تخمین کران پایین‌تری از حجم معاملات واقعی هستند، با توجه به اینکه مکان کشور بورس به راحتی قابل شناسایی نیست. با این وجود، آزمایش‌های اولیه پروژه اطلس نشان می‌دهد که این تعاملات «از نظر اقتصادی قابل توجه و اساسی هستند».

داشبورد Project Atlas نقل و انتقالات زنجیره ای و مبادلات متقابل در شبکه بیت کوین را نمایش می دهد.منبع: BIS Project Atlas

در نسخه فعلی خود، Project Atlas یک داشبورد را در قسمت جلویی نمایش می دهد تا نتایج جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها مانند نقل و انتقالات زنجیره ای و جابجایی سرمایه جهانی را به تصویر بکشد.

انتظار می‌رود که PoC یک نمای کلی از جریان‌های فرامرزی ارائه کند و ابزاری را برای بانک‌های مرکزی فراهم کند تا اهمیت اقتصادی نسبی اکوسیستم‌های کریپتو را در حوزه‌های قضایی مختلف ارزیابی کنند.

این داده‌ها به ما امکان می‌دهد تا جریان‌ها را به صورت ساختاری تجزیه و تحلیل کنیم و تأثیر شوک‌های قیمت، تحولات بازار مالی و ویژگی‌های کشور را بر جریان‌های کریپتو بررسی کنیم.»

استخراج و تجزیه و تحلیل داده‌ها از گره‌های شبکه اتریوم و پروتکل‌های DeFi نیز در حال انجام است، اگرچه این پروژه قصد دارد همچنان منابع داده بیشتری را با حرکت به مرحله بعدی توسعه ادامه دهد.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا