🚨 اخبار ارز دیجیتال

اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند که CBDC TradFi را بهبود می بخشد تا کاربران را از ارزهای دیجیتال دور نگه دارد.

آخرین بولتن بانک تسویه بین‌المللی به روش‌هایی برای کاهش ریسک ارزهای دیجیتال می‌پردازد و پیشنهاد می‌کند که TradFi نیز می‌تواند خانه‌های خود را در وضعیت بهتری نگه دارد.

اقتصاددانان در بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) خطرات ذاتی اکوسیستم کریپتو را بررسی کرده و به یک راه حل به ظاهر جدید دست یافته اند. آنها در بولتنی که در ۱۲ ژانویه منتشر شد به “توسعه جایگزین” توصیه کردند. آنها یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در ذهن داشتند.

نویسندگان بولتن به رهبری ماتئو آکیلینا، اقتصاددان ارشد BIS، گفتند که به دنبال درس هایی از زمستان رمزنگاری ۲۰۲۲ هستند. شکست‌های اخیر در بازارهای ارزهای دیجیتال بر نیاز به پرداختن به خطرات ناشی از ارزهای دیجیتال قبل از «سیستماتیک» شدن آن بازارها تأکید می‌کند. ،” آنها گفتند.

نویسندگان می‌گویند که هم امور مالی متمرکز و هم غیرمتمرکز در دنیای رمزارز «بسیاری از آسیب‌پذیری‌های آشنای مالی سنتی (TradFi) را دارند. با این حال، خطرات ناشی از اهرم بالا، نقدینگی، عدم تطابق سررسید و عدم تقارن اطلاعاتی قابل توجه برای ارزهای دیجیتال بیشتر است.

علیرغم مشکلات، نویسندگان اشاره می کنند که بعید است ارزهای دیجیتال به خودی خود از بین بروند. آن‌ها اقدامات بالقوه کاهش ریسک را به‌عنوان ممنوع کردن برخی از چیزهای رمزنگاری‌شده، حاوی ارزهای دیجیتال جدا از «اقتصاد واقعی» و تنظیم ارزهای دیجیتال «به شیوه TradFi» فهرست کردند. آنها ضمیمه های جداگانه ای ارائه می کنند که ابتکارات نظارتی ملی و بین المللی رمزارز را در چارچوب خود تجزیه و تحلیل می کند.

مرتبط: بانک مرکزی استانداردهایی را برای قرار گرفتن در معرض کریپتو بانک ها تعیین می کند: BIS

آنها اشاره می کنند که هر گزینه دارای نقاط قوت و ضعف نسبی است. برای مثال، ممنوعیت ممکن است «ممکن است با اصول اولیه جامعه در تضاد باشد». با این حال، شما همچنین می توانید هر سه رویکرد را به طور همزمان دنبال کنید.

بانک‌های مرکزی با توجه به سیاست‌گذاری عمومی خود، ممکن است بخواهند کارهای بیشتری انجام دهند. با تقویت نوآوری سالم در TradFi، ما می‌توانیم به یک سیستم پولی کارآمدتر کمک کنیم.

بهبود سرعت پرداخت و کارایی هزینه می تواند عناصر کلیدی این استراتژی باشد.

ما می‌توانیم از نوآوری‌هایی که در حوزه‌های خاصی از ارزهای دیجیتال وجود دارد برای بهبود نحوه ارائه خدمات در TradFi استفاده کنیم.»

یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار با CBDC است. نویسندگان ادعا می کنند که CBDC مزایای زیادی دارد.

“این می تواند به کاهش هزینه های پرداخت، افزایش شمول مالی، تقویت یکپارچگی سیستم و تسهیل کنترل کاربر بر داده ها و حریم خصوصی کمک کند.”

سازمان‌های بین‌المللی و فراملی پلتفرم‌هایی را برای پاسخ به مخالفت فزاینده با ارزهای دیجیتال فراهم کرده‌اند. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) اخیراً استدلال مشابهی را برای توسعه CBDC به قیمت ارزهای دیجیتال مطرح کرده است. اندکی قبل از آن، همان وبلاگ بانک مرکزی اروپا مقاله‌ای را منتشر کرده بود که در آن ادعا می‌کرد ارزهای دیجیتال در مسیری به سوی بی‌معنا قرار دارند. صندوق بین المللی پول (IMF) نیز به دلیل موضع ضد ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفته است.

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا