اخبار ارز دیجیتال

BIS چارچوبی را در برابر حملات سایبری CBDC ایجاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این آژانس افزایش سوء استفاده ها علیه DeFi را به عنوان نیاز به CBDC ایمن تر ذکر می کند.

در ۷ جولای، بانک تسویه بین المللی (BIS)، یک موسسه مالی متعلق به بانک های مرکزی تشکیل دهنده، چارچوبی را برای محافظت از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در برابر تهدیدات امنیت سایبری اعلام کرد. BIS نوشت:

نمونه‌های اخیر هک قراردادهای هوشمند که منجر به کاهش ارزش قابل توجهی در DeFi شده است، به عنوان نمونه‌ای از خطرات امنیتی بالقوه سیستم‌های CBDC هستند.

BIS در گزارش خود گفت که یک چارچوب امنیتی باید از محرمانه بودن، یکپارچگی و در دسترس بودن تراکنش های CBDC محافظت کند. با طراحی، یک CBDC می تواند به صورت پویا مقیاس شود تا جهش های ناگهانی در حجم تراکنش ها را در خود جای دهد، هیچ نقطه شکست واحدی ندارد و ۲۴/۷ بدون قطع کار می کند، حتی زمانی که مؤسسه مالی زیربنایی با شکست مواجه می شود. علاوه بر این:

“برای سازماندهی اهداف کنترلی که شناسایی شده اند و با سیستم CBDC تطبیق داده شده اند. بنابراین، این چارچوب دارای هفت مرحله است: آماده سازی، شناسایی، محافظت، شناسایی، پاسخ، بازیابی و تطبیق.”

هفت مرحله با هم ۱۰۴ است، از جمله «قابلیت‌های نظارت و هشدار ۲۴ ساعته»، «استفاده از دقت لازم در مورد امنیت کلید رمزنگاری» و «استفاده از خدمات حفاظتی DDoS» برای کاهش حجم ترافیک شبکه. به یک هدف کنترل تبدیل شده است. برای اجرای این چارچوب، BIS خواستار ایجاد یک رهبری و هیئت مدیره ارشد بانک مرکزی، یک افسر ارشد امنیتی و تیم‌های مختلف فناوری اطلاعات، امنیت و ذینفعان شد.

BIS در مورد تأمین مالی غیرمتمرکز محتاط است، اما از پذیرش CBDC حمایت می کند. در ۲۰ ژوئن، موسسات مالی یک پیشنهاد دفتر کل یکپارچه را برای تجارت دارایی توکن شده فرامرزی اعلام کردند. در ماه آوریل، BIS یک طرح فناوری دفتر کل توزیع شده با بانک انگلستان امضا کرد.

BIS هفت چارچوب امنیتی

مجله: SEC ادعای ناکافی بودن برنامه ETF دارد، بایننس Europartner را از دست می دهد، اخبار بیشتر

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا