اخبار ارز دیجیتال

BIS، بانک انگلستان آزمایشی کامل پرداخت های بین المللی بلاک چین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بینش پروژه مریدین توسط بانک انگلستان در سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ (RTGS) آن استفاده می شود.

بانک انگلستان و مرکز نوآوری مرکز تسویه حساب های بین المللی (BIS) یک سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را بین بانک های مرکزی آزمایش کرده اند. بینش پروژه مریدین توسط بانک انگلستان در سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ (RTGS) آن استفاده می شود.

در ۱۹ آوریل، وب سایت رسمی BIS گزارشی از یک پروژه آزمایشی مشترک با بانک انگلستان به نام پروژه مریدین منتشر کرد. بر اساس این سند ۴۴ صفحه ای، بانک ها با موفقیت خانه هایی را در ولز و انگلیس از طریق یک شبکه همگام با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) خریداری کرده اند.

همانطور که این گزارش بیان می‌کند، پیام‌هایی که بین شبکه‌های همزمان و سیستم‌های RTGS با استفاده از API ارسال می‌شوند، یک رابط عمومی ارائه می‌کنند که می‌تواند «نسبتاً آسان» به سایر کلاس‌های دارایی مانند فارکس گسترش یابد. این باعث کاهش زمان، هزینه و ریسک معامله می شود.

سیستم همگام سازی برای پروژه مریدین. منبع: BIS

پروژه مریدین به صراحت با هدف ارائه یک سیستم پرداخت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. این گزارش در اشاره به مزایای احتمالی برای بانک‌های مرکزی بسیار واضح است.

“همگام سازی می تواند باعث نوآوری در پرداخت های عمده فروشی شود و از ظهور زیرساخت های پرداخت جدید که با استفاده از پول بانک مرکزی تسویه می شوند، حمایت کند.”

با این حال، در مورد استفاده احتمالی از این سامانه، احتیاط‌هایی وجود دارد که در بخش «ملاحظات سیاسی و عملیاتی» گزارش به پایان می‌رسد. به عنوان مثال، اپراتورهای آینده شبکه‌ها باید به نحوه عملکرد تأیید هویت فکر کنند. خدمات همگام‌سازی نیز توسط ساعات کار RTGS موجود محدود می‌شود، در زمانی که بسیاری از حوزه‌های قضایی به دنبال افزایش ساعات کاری زیرساخت‌های پرداخت داخلی خود هستند.

مربوط: یک مقام بانک اسرائیل می گوید که CBDC می تواند پرداخت های فرامرزی روان را ارائه دهد

پیاده‌سازی این سامانه چندین موضوع حقوقی از جمله نقطه پایان غیرقابل برگشت تسویه حساب، نمایندگی دیجیتالی مالکیت دارایی و جلوگیری از استفاده خودسرانه از وجوه مشتریان توسط بانک‌های تجاری قبل از تاریخ معامله را ایجاد می‌کند.

در ماه مارس، BIS در مورد تکمیل پروژه یخ شکن گزارش داد و موارد استفاده از پرداخت های خرده فروشی و حواله بین المللی برای CBDC را با بانک های مرکزی اسرائیل، نروژ و سوئد بررسی کرد. در اکتبر ۲۰۲۲، این بانک اعلام کرد که یک آزمایش CBDC شامل بانک های مرکزی هنگ کنگ، تایلند، چین و امارات متحده عربی پس از یک آزمایش یک ماهه برای تسهیل تراکنش های فرامرزی به ارزش ۲۲ میلیون دلار “موفق” خواهد بود. انجام داد.

مجله: آیا کریپتونیت CBDC برای کریپتو است؟

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا