اخبار ارز دیجیتال

BIS، سه بانک مرکزی فناوری DeFi را برای wCBDC FX در گزارش موقت پروژه در نظر می گیرند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروژه ماریانا از بازارسازان خودکار برای کاهش ریسک تسویه و ایجاد استخرهای نقدینگی به جای دفترچه سفارش استفاده می کند.

مرکز نوآوری بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS) گزارشی موقت در مورد پروژه ماریانا، همکاری با بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (wCBDC) در معاملات ارز خارجی منتشر کرده است. یک کتاب. این پروژه یک اثبات مفهومی است که مسائل مربوط به ریسک اعتباری و تسویه حساب و قابلیت همکاری را بررسی می کند.

به طور خاص، این پروژه بر بازارسازان خودکار (AMM)، استانداردهای توکن، و پل های شبکه تمرکز خواهد کرد تا «امکان سنجی بازارهای بین بانکی مبادلات بین المللی با استفاده از wCBDC در شبکه های مبتنی بر بلاک چین را بررسی کند.» من اینجا هستم.

AMM ها (قراردادهای هوشمند مورد استفاده در امور مالی غیرمتمرکز) می توانند تجارت و تسویه دارایی های توکن شده را در یک مرحله پیاده سازی کنند و در نتیجه ریسک را کاهش دهند. برای تحقق این امر، ما باید مشخصات فنی خود wCBDC و AMM و همچنین پل هایی را که به عنوان ورودی و خروجی بین شبکه های بین المللی و پلتفرم های ملی عمل می کنند، توسعه دهیم.

مرتبط: MAS سنگاپور استانداردهای پول دیجیتال را با بازیگران پیشرو در صنعت پیشنهاد می کند

مخازن نقدینگی و منحنی های اتصال بخشی جدایی ناپذیر از طرح پیشنهادی AMM هستند. منحنی الزام آور به سادگی تابع قیمت گذاری دارایی معامله شده است. استخرهای نقدینگی می توانند جایگزین استفاده از کتاب های سفارش سنتی برای مطابقت با خریداران و فروشندگان شوند. در این مدل، یک استخر نقدینگی توسط بانک های تجاری با استفاده از تمامی ارزهای موجود در پروژه تشکیل می شود. دسترسی به سامانه معاملات توسط لیست سفیدی که توسط بانک مرکزی نگهداری می شود کنترل می شود.

رویکرد متفاوتی به نقدینگی را می‌توان در پروژه سیدار فاز II x Ubin+ در اداره پول سنگاپور و بانک فدرال رزرو نیویورک مشاهده کرد. از یک “ارز وسیله نقلیه” برای تجارت بین ارزهای غیر توکن شده با نقدینگی متفاوت استفاده کرد.

پروژه ماریانا در ماه نوامبر راه اندازی شد. این سازمان قول داده است که گزارش موقت را طبق برنامه و گزارش نهایی را تا پایان سال منتشر کند.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا