اخبار ارز دیجیتال

لایحه دو حزبی برای تنظیم خطرات امنیتی دیفای و ارزهای دیجیتال به مجلس سنای ایالات متحده می رسد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه که در شب مطرح شد و هنوز به اطلاع عموم نرسیده است، هم اکنون بحث برانگیز است. رمزارز توییتر آن را “غیر شروع کننده” می نامد.

جک رید، سناتور ایالات متحده، از لایحه ای دو حزبی حمایت کرد تا الزامات تحریمی را برای «مشتری خود را بشناسید» و مبارزه با پولشویی (KYC/AML) و تأمین مالی غیرمتمرکز (DeFi) که در 18 ژوئیه وارد سنا می شود، تقویت کند. با توجه به انتشار خبری در وب سایت رید، این لایحه تحت عنوان “قانون تقویت و اجرای امنیت ملی دارایی های رمزنگاری (CANSEE)” است.

این لایحه همان الزاماتی را بر مشاغل DeFi تحمیل می کند که «سایر شرکت های مالی، از جمله پلتفرم های متمرکز معاملات ارزهای دیجیتال، کازینوها و حتی فروشگاه های پیاده». این لایحه “هر کسی که آن پروژه را کنترل می کند” را مسئول استفاده از سرویس های DeFi توسط احزاب تحریم می کند. علاوه بر این:

اگر کسی سرویس DeFi را مدیریت نکند، به عنوان پشتیبان، کسانی که بیش از 25 میلیون دلار در توسعه پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، این تعهدات را خواهند داشت.»

این لایحه همچنین اختیارات AML وزارت خزانه داری را با گسترش آن فراتر از سیستم مالی سنتی “مدرن” می کند. بر اساس بیانیه:

از آنجایی که فناوری‌های جدید مانند ارزهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای روش‌های جدیدی را برای تراکنش‌های مالی امکان‌پذیر می‌کنند، گسترش اختیارات وزارت خزانه‌داری برای نظارت بر فعالیت‌های مالی غیرقانونی که ممکن است در خارج از بخش بانکی رخ دهد، مهم است.»

این لایحه همچنین الزامات جدیدی را برای اپراتورهای کیوسک های رمزنگاری (یا دستگاه های خودپرداز) تعیین می کند تا از استفاده از آنها در پولشویی جلوگیری کنند. اپراتورهای کیوسک باید هویت هر دو طرف معامله را تأیید کنند.

مربوط: صرافی های متمرکز دروازه هایی برای DeFi – مدیر عامل بنیاد dYdX خواهند بود

در زمان نگارش این لایحه به اطلاع عموم نرسیده است. کارکنان رید که توسط Cointelegraph با آنها تماس گرفته شده است، نمی توانند زمان انتشار این لایحه را تأیید کنند. متنی که ظاهراً پیش‌نویس لایحه‌ای است در GitHub پست شد.

توییتر ارز دیجیتال وقت خود را برای محکوم کردن این لایحه تلف نکرد.1 نظر دهنده تماس گرفت این یک “تهدید موجود برای DeFi” و “غیر شروع کننده” است.یکی دیگر گفت “تحمل مسئولیت نگهداری برای سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری، سرمایه گذاری VC در DeFi را کاهش می دهد، زیرا دارایی های توکن غیرفعال معادل حضانت نیست.”

سناتورهای مایک راندز، مارک وارنر و میت رامنی از حامیان مشترک این لایحه هستند. رید و وارنر از حامیان مالی لایحه سناتور الیزابت وارن در مارس 2022، قانون انطباق با تحریم‌های دارایی دیجیتال پیشرفته بودند.

مجله: سازمان‌های مجری ایالات متحده سرکوب جنایات مرتبط با ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کنند.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا