اخبار ارز دیجیتال

ده ها توکن BingChatGPT ‘Pump & Dump’ ظاهر می شوند: Peckshield


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield در توییتر اعلام کرد که ده ها توکن پمپ و تخلیه را کشف کرده است که ظاهراً با ChatGPT مرتبط است.

شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield پس از کشف ده‌ها توکن که ادعا می‌کند با ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) ChatGPT مرتبط هستند، هشداری صادر کرده است.

در پستی در 20 فوریه، این شرکت فاش کرد که حداقل سه توکن “BingChatGPT” بخشی از یک طرح هانی پات هستند. طرح هانی پات یک قرارداد هوشمند است که کاربر را فریب می دهد تا اتریوم (ETH) را ارسال کند، که مهاجم آن را به دام می اندازد و بازیابی می کند.

برخی از آدرس‌ها با توکن‌های BingChatGPT مرتبط هستند.منبع: Pecshield

طبق گفته Peckshield، حداقل دو توکن شناسایی شده تقریباً 100٪ از ارزش خود را از دست داده اند و یک سوم به 65٪ ضرر رسیده است. ”

طرح‌های Pump and Dump معمولاً سازندگان آنها اظهارات گمراه‌کننده و کمپین‌های تبلیغاتی را سازماندهی می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را متقاعد کنند که توکن‌هایشان را بخرند تا وقتی قیمت بالا رفت، این طرح پابرجا بماند. مخفیانه دقایق‌های خود را بفروشید.

Peckshield گفت که حداقل یکی از شرورهای پشت توکن‌ها، «Deployer 0xb583» مسئول ایجاد «ده‌ها توکن با استفاده از یک طرح پمپ و تخلیه بود».

PeckShield توضیح نداده است که چرا مهاجمان از نام BingChatGPT برای توکن های خود استفاده می کنند، اما کلاهبرداران در 7 فوریه گفتند که فناوری ChatGPT OpenAI در مرورگر وب Bing و Edge مایکروسافت ادغام شده است. ممکن است سعی کنید از این اعلامیه استفاده کنید. روز

نام این توکن می تواند تلاشی برای استفاده از هیاهوی چت ربات های هوش مصنوعی با فریب دادن قربانیان به این باور باشد که آنها با مایکروسافت ارتباط دارند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis اخیراً در گزارشی در 16 فوریه اشاره کرد که نزدیک به 10000 توکن جدید منتشر شده در سال 2022 تمام ویژگی های یک طرح پمپ و تخلیه را در زنجیره خواهند داشت.

بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین، 1.1 میلیون توکن در سال گذشته منتشر شد، اما تنها 40521 توکن «بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشت» و بیش از 100000 روز معاملاتی متوالی در هفته پس از انتشار انجام نشد. حداقل 10 سوآپ رخ داده است.

نمونه ای از طرح پمپ و تخلیه رمزارز.منبع: Chainalysis

این شرکت گفت: «از 40521 توکن راه‌اندازی شده در سال 2022، 9902 یا 24 درصد کاهش قیمت را در هفته اول تجربه کردند که نشان‌دهنده فعالیت پمپ و دامپ بالقوه است.

مربوط: هکرهای کرم چاله 46 میلیون دلار دیگر از وجوه دزدیده شده را جابجا کردند

در حالی که افت قیمت به خودی خود نشان دهنده هیچ اشتباهی از سوی سازندگان توکن نیست، شرکت به طور خاص 25 مورد را مورد بررسی قرار داد و دریافت که “تقریباً مطمئناً برای پمپ کردن و تخلیه طراحی شده اند”، و این نشان می دهد که من به مخرب اشاره کردم که حاوی کد هانی پات است. . از فروش توکن توسط خریداران جدید جلوگیری کنید.نویسنده: Stephen Katte

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا