🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایننس در مقابل CFTC: آخرین مبارزه حقوقی می تواند چشم انداز رمزنگاری ایالات متحده را تغییر دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته بسیاری از کارشناسان بازار، شکایت CFTC علیه بایننس می تواند آغاز پایانی برای صرافی های رمزنگاری آمریکا باشد.

مسائل رگولاتوری برای بایننس چیز جدیدی نیست و در گذشته اغلب بر چنین موانعی غلبه کرده یا آنها را دور زده و در نهایت با رگولاتورها کار کرده اند.

با این حال، هنگامی که صحبت از ایالات متحده می شود، این مبادله به کانون چندین مؤسسه تبدیل شده است.

تعدادی از رگولاتورهای مالی ایالات متحده تحقیقات مداومی در مورد مبادلات ارزهای دیجیتال دارند. برخی از این تحقیقات به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد و اکنون یکی از تنظیم‌کننده‌های اصلی بازار مشتقات ایالات متحده در رابطه با تحقیقاتی که در اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز شده بود، شکایتی را ارائه کرده است.

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده در ۲۸ مارس به همراه Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance و ساموئل لیم، مدیر ارشد اجرایی سابق، شکایتی را ارائه کردند.

در این دادخواست ادعا شده است که بایننس قوانین مشتقات ایالات متحده را با ارائه خدمات تجارت مشتقات به مشتریان ایالات متحده بدون ثبت نام در تنظیم کننده بازار مناسب، نقض کرده است. CFTC بایننس را متهم کرده است که موفقیت تجاری را بر رعایت مقررات در اولویت قرار داده است.

این شکایت همچنین در تیتر خبرها قرار گرفت زیرا CFTC نه تنها علیه صرافی، بلکه علیه ژائو و لیم نیز شکایت کرد. رگولاتورهای ایالات متحده همچنین بایننس و مدیر عامل آن را به هفت مورد نقض قانون بورس کالا و قوانین شرکت های خارجی تحت کنترل متهم کرده اند.

دیوید وو، سردبیر Daily Economy در موسسه تحقیقات اقتصادی، به کوین تلگراف گفت که دادخواست CFTC با توجه به رویکرد جامع دولت ایالات متحده در قبال شرکت های ارزهای دیجیتال، تعجب آور نیست. .

“اقدامات نظارتی قابل توجه ممکن است Binance را مجبور کند که به طور فزاینده ای عملیات خود را به خارج از ایالات متحده منتقل کند. علاوه بر این، با توجه به اینکه Binance.US سهم قابل توجهی از حجم معاملات بیت کوین ایالات متحده را به خود اختصاص می دهد و اگر معامله گران به پلتفرم های جایگزین حرکت نکنند، عملیات صرافی در ایالات متحده ممکن است تعطیل شود. ، به طور بالقوه حجم معاملات داخلی را کاهش می دهد.”

CFTC به شدت شرکت‌های بزرگ را تعقیب می‌کند و قبلاً اقدامات اجرایی نظارتی را علیه Tether و Bitfinex انجام داده است که منجر به یک تغییر عمده در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال شده است. به نظر می رسد شکایت علیه Binance از این قاعده مستثنی نباشد.

اخیر: نکاتی برای ارائه به VCهای مرد: بنیانگذاران زن کریپتو شروع به کار کردند

CFTC این حق را برای خود محفوظ می دارد که بایننس، ژائو، لیم و همه شرکت های وابسته را از تجارت در یک نهاد ثبت شده، داشتن سهام کالا، ثبت نام یا معافیت از CFTC، یا بودن به عنوان اصلی، افسر یا کارمند یک نهاد ثبت شده محافظت کند. من درخواست کردم ممنوعیت اعمال من به عنوان یک عضو همچنین از بایننس می‌خواهد که سود معاملات، درآمدها، کمیسیون‌ها و کارمزدهای کسب‌شده از مشتریان آمریکایی خود را بازپرداخت کند و جریمه‌های مدنی ارزیابی شده توسط دادگاه را بپردازد و در مورد این موضوع تحت محاکمه هیئت منصفه قرار گیرد. من اینجا هستم.

سرنوشت بایننس در ایالات متحده در حال حاضر نامشخص به نظر می رسد

شکایت CFTC شواهدی از جمله رونوشت های چت داخلی ژائو با مدیران Binance را جمع آوری کرد. برخی از کارشناسان بازار بر این باورند که مطمئناً سرنوشت صرافی‌های ارزهای دیجیتال آمریکا را رقم خواهد زد.

مارک فیدلمن، بنیانگذار SmartBlocks، به کوین تلگراف گفت که این شکایت می تواند سال ها پیشرفت برای شرکت خواهر آمریکایی Binance، Binance.US را تضعیف کند. فیدلمن گفت: “اتهامات علیه بایننس سخت است و مجازات ها می تواند به تجارت پایان دهد.”

علاوه بر نقض مقررات، این دادخواست همچنین به Merit Peak، یکی از شرکت‌های تابعه تجاری Binance.US اشاره می‌کند. CFTC ادعا کرد که ژائو کنترل مستقیمی بر بایننس و تمام شرکت های مرتبط با آن دارد.

گزیده ای از دعاوی حقوقی CFTC. منبع: CFTC

این دادخواست همچنین به تعدادی از افرادی که در معرض ایالات متحده قرار دارند، از جمله Trust Wallet، Binance Labs (با قرار گرفتن در معرض ایالات متحده)، و یک سازنده جامعه که توسط صرافی به نام “Binance Angels” به کار گرفته شده است، به عنوان مبنای شکایت ایالات متحده از Binance اشاره می کند. به کارکنان

سخت ترین اتهام این است که بایننس ممکن است حدود ۳۰۰ حساب کاربری داشته باشد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ژائو مرتبط بوده و با مشتریان خود تراکنش هایی انجام داده است.

گزیده ای از دعاوی حقوقی CFTC. منبع: CFTC

شکایت های CFTC علیه شرکت های ارز دیجیتال در گذشته با جریمه های سنگین و توقف و توقف سفارشات حل و فصل شده است. ترنس یانگ، دکتری حقوقی در دانشکده حقوق هاروارد و مدیر عامل شرکت متمرکز بر بیت کوین سوان بیت کوین، به کوین تلگراف گفت که بسته به آنچه CFTC در دادگاه ثابت می کند، بایننس گفت بعید است که ایالات متحده برای مدت طولانی تری به فعالیت خود ادامه دهد.

از یک طرف، ما درک می کنیم که Binance.US محصولات کمتری را نسبت به Binance ارائه می دهد، مشتریان آن ایالات متحده هستند و Binance.US مشتریان ایالات متحده هستند. از سوی دیگر، اگر CFTC بتواند به قاضی ثابت کند که Binance.US محصولات عجیب و غریب بیشتری ساخته و به حذف مشتریان آمریکایی که مایل به استفاده از VPN برای پنهان کردن هویت ایالات متحده خود بودند کمک کرده است، ممکن است Binance.US دیگر وجود نداشته باشد. “

بایننس مستقیماً به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این شرکت پاسخی رسمی به شکایت منتشر کرد که در آن آقای ژائو گفت که به نظر می‌رسد این شکایت حاوی توضیحات ناقصی از حقایق است و “در توصیف بسیاری از موضوعات ادعا شده در شکایت شکست خورده است.” من موافق نیستم. .

بسیاری بر این باورند که این شکایت برای آینده بایننس در ایالات متحده حیاتی است و برخی آن را به عنوان یک حرکت سیاسی بین تنظیم کننده ها طبقه بندی می کنند.

آدام کوکران، توسعه‌دهنده امور مالی غیرمتمرکز و سرمایه‌گذار فرشته، سناریوی نهایی شکایت را در یک موضوع توییتری توضیح داد.او گفت اگر بایننس و سایر مدیران مذکور در دادگاه های ایالات متحده دخالت نمی کردند، یا به نظر می رسید که در دادگاه از خود دفاع نمی کردند، CFTC برنده می شد. تنظیم‌کننده‌ها از همه نهادها، از جمله آن‌هایی که شخصاً متعلق به ژائو هستند.”

تاثیر بالقوه بر بازارهای رمزنگاری

اتهامات CFTC علیه بایننس جدی است و صرافی های ارز دیجیتال باید بیش از CFTC نگران باشند. صرافی همچنین در حال حاضر توسط SEC، وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی تحت بررسی است.

تا پایان سال ۲۰۲۲، بایننس سهم بازار ۹۲ درصد از کل حجم معاملات بیت کوین (BTC) را در اختیار داشت. سهم بازار صرافی در ابتدای سال گذشته تنها ۴۵ درصد بود، اما حذف کارمزد معاملات در ژوئن و کاهش صرافی رقیب FTX در نوامبر به جذب مصرف‌کنندگان کمک کرد.

بایننس منبع مهم نقدینگی بازار است. بازارسازان بزرگ از بایننس برای انجام معاملات و به دست آوردن نقدینگی استفاده می کنند. توانایی بازار برای یافتن منابع قیمت و نقدینگی تحت تأثیر اختلال در عملیات بایننس قرار خواهد گرفت. مشتریان انفرادی و سرمایه گذاران نهادی در نهایت در نتیجه آسیب می بینند.

در حالی که اکثر این تحقیقات در حال انجام و ادعاهای CFTC در این مرحله صرفاً اتهام هستند و در دادگاه ثابت نشده اند، جیسون آلگرنت، مدیر ارشد حقوقی و انطباق در بانک دارایی دیجیتال FireBlocks، گفت که CFTC او به کوین تلگراف گفت که نتیجه این شکایت ها می تواند باشد. با خروج شرکت ها از بازار ایالات متحده تسریع شود.

بسته به اینکه بایننس در نهایت چگونه تحت تأثیر قرار می‌گیرد، این می‌تواند بازار جهانی دارایی‌های دیجیتال را شوکه کند. خوب یا بد، بایننس در حال حاضر در زیرساختی مشابه با زیرساخت‌های حیاتی بازار مالی قرار دارد، اختلال در خدمات در بایننس مانعی جدی برای تامین نقدینگی در بازار خواهد شد. بازار،» او توضیح داد.

وی افزود، در درازمدت، منابع جایگزین نقدینگی در قالب شرکت‌های تازه وارد، از جمله فعالان بازار مالی سنتی مانند نزدک، که به تازگی اعلام کرده است قصد دارد وارد بازار دارایی‌های دیجیتال شود، ظهور خواهد کرد.

اخیر: تأثیر ممنوعیت TikTok ایالات متحده بر صنعت کریپتو

آلگرانت گفت که رگولاتورهای ایالات متحده “در تلاش هستند تا با ایجاد مشکلات قانونی و عدم اطمینان قانونی، ارزهای دیجیتال را از بین ببرند.” او Coinbase را مثال زد، یک صرافی عمومی رمزنگاری تحت نظارت ایالات متحده که اخیراً اعلامیه Wells را از SEC دریافت کرده است.

او گفت: وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، این بدترین هر دو جهان است: یکی Coinbase است که ادعاهای SEC دارد و دیگری Binance است که ادعاهای CFTC دارد. “

بایننس در سرتاسر جهان از طناب محکمی عبور می کند و در طول سال ها شکایات متعددی را از کشورهایی مانند بریتانیا، ژاپن، آلمان و استرالیا دریافت کرده است. با این حال، به گفته بسیاری از کارشناسان، شکایت CFTC می تواند آلباتروس خفه کننده صرافی باشد.نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا