🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایننس در مقابل SEC: بحث‌های صنعت کریپتو “تای چی” در مقابل “عملیات Chokepoint 2”


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکایت SEC در عرض چند ماه پس از شکایت CFTC علیه Binance، که با مشکلات نظارتی فزاینده ای در ایالات متحده مواجه است، صورت می گیرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از پلتفرم صرافی مستقر در ایالات متحده بایننس و مدیر عامل آن ژائو چانگ پنگ به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار ایالات متحده شکایت کرده است.

در ۵ ژوئن، SEC 13 کیفرخواست علیه بایننس در دادگاه ناحیه کلمبیا ارائه کرد که ادعا می‌کرد بایننس از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده و از وجوه مشتریان سوء استفاده کرده است. اتهامات سوء استفاده از وجوه مشتریان و نقض مقررات بانکی ایالات متحده برای اولین بار در گزارشی که توسط رویترز در هفته آخر ماه می منتشر شد، مورد توجه قرار گرفت. در آن زمان، بایننس تمامی اتهامات را رد کرد و این گزارش را فهرستی از تئوری های توطئه خواند.

طبق گفته تنظیم‌کننده‌ها، بایننس «میلیاردها دلار» از دارایی‌های کاربر را مخلوط کرده و مخفیانه به شرکت دیگری تحت کنترل CZ منتقل کرده است. این اتهامات شامل ارائه نادرست به سرمایه گذاران از اثربخشی مکانیسم های شرکت برای شناسایی و جلوگیری از معاملات دستکاری شده است.

رگولاتور همچنین ادعا کرد که بایننس اقدامات کافی برای بازدارندگی سرمایه گذاران آمریکایی از استفاده از صرافی های بدون مجوز انجام نداده است. اتهامات کلیدی در دادخواست عبارتند از:

  • ژائو و بایننس به طور مخفیانه عملیات پلتفرم ایالات متحده بایننس را در پشت صحنه کنترل می کردند.
  • ژائو و بایننس دارایی‌های مشتری پلتفرم را مدیریت می‌کنند و اجازه می‌دهند دارایی‌های مشتری با هم ترکیب شوند.
  • BAM Trading (سازمانی که Binance.US را کنترل می کرد) سرمایه گذاران را در مورد کنترل های تجاری که در پلتفرم Binance.US وجود ندارند گمراه کرد.
  • Binance و BAM Trading بورس‌های داخلی ثبت نشده، دلال‌ها و مراکز تهاتری را اداره می‌کردند.
  • Binance و BAM Trading در فروش اوراق بهادار، از جمله دارایی‌های رمزنگاری خود بایننس، مانند توکن‌های مبادله، BNB، استیبل کوین‌ها، بایننس USD (BUSD)، برخی محصولات وام‌دهی کریپتو، و برنامه‌های staking-as-a-service مشارکت دارند.

فهرست ۱۳ اتهامی SEC علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال ظرف چند ماه پس از شکایت دیگری که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) در ماه مارس ارائه شد، منتشر شد که واکنش‌های متفاوتی را از سوی جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. رگولاتورهای ایالات متحده ادعا می کنند “عملیات Chokepoint 2.0”

اشاره به “تای چی” از گزارش مجله فوربس در سال ۲۰۲۰ ناشی می شود که ادعا می کند بایننس مجموعه ای از اقدامات را برای جلوگیری از نامگذاری “نهاد تای چی” توسط تنظیم کننده های ایالات متحده انجام داده است. تای چی یک اصطلاح چینی است که برای توصیف روشی برای اجتناب از مسئولیت استفاده می شود. در آن زمان، بایننس تهدید کرد که از فوربس به خاطر این ادعاها شکایت خواهد کرد.

در همین حال، عملیات Chokepoint 2.0 اصطلاحی است که توسط نیک کارتر، یکی از بنیانگذاران Coin Metrics برای اشاره به تلاش‌های قانون‌گذاران و تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده برای جلوگیری از رشد ارزهای دیجیتال ابداع شده است.

هر دو نظریه در ۵ ژوئن پس از شکایت SEC به نظریه “Chokepoint 2.0” توسط چارلز هاوکینسون، بنیانگذار کاردانو، دوباره مطرح شدند. هاسکینسون استدلال کرد که گام بعدی در مجموعه مراحل SEC، «پیاده‌سازی Chokepoint 2.0 در ایالات متحده» است. هدف نهایی یک CBDC مبتنی بر دستور کار است که با تعداد انگشت شماری از بانک های بزرگ شریک می شود و تمام جنبه های زندگی مالی را به طور کامل مدیریت می کند. “

بسیاری از کاربران کریپتو توییتر اکسپرس نسبت به مسائل نظارتی بایننس نگران هستند ادعا کرد در مورد بایننس، صرافی ظاهرا اوراق بهادار فروخت، بنابراین تئوری «عملیات Chokepoint 2.0» چیزی بیش از یک توطئه نیست.

مطالب مرتبط: بایننس پس از افزایش نظارت نظارتی، اخراج‌های جدیدی را برنامه‌ریزی می‌کند

تای چی این اشاره را در خود دادخواست SEC مشاهده کرد و بسیاری در توییتر رمزنگاری گزارش ۲۰۲۰ را به من یادآوری کردند.

بسیاری دیگر در جامعه ارزهای دیجیتال معتقدند که شکایت علیه بایننس غیرعادی است، زیرا تنظیم‌کننده‌ها به ندرت از مدیران نام می‌برند، بنابراین بایننس ممکن است در حال بررسی یک شکایت در مقیاس بزرگ باشد. من معتقد بودم که نمی‌توانم. توافق حداکثر.

دیگران به سرعت به مردم یادآوری کردند که: قیمت آنها با نهاد آمریکایی Biance که بخش کوچکی از حجم معاملات صرافی جهانی بایننس را اداره می کند، مخالفند.

مجله: ایالات متحده و چین، بایننس و SBF در تلاش برای از بین بردن ادعای رشوه ۴۰ میلیون دلاری: آسیا اکسپرسنویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا