اخبار ارز دیجیتال

Binance US، Alameda، Voyager Digital، SEC – داستان حقوقی در حال انجام


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکایت های حقوقی مربوط به SEC ایالات متحده و چندین بازیگر اصلی صنعت ارزهای دیجیتال (Voyager Digital، Alameda Research، Biance) در طول سال 2023 ادامه دارد.

سال گذشته مجموعه‌ای از شکایت‌ها به صنعت ارزهای دیجیتال ضربه زد. ورشکستگی، مسائل نقدینگی و کلاهبرداری صنعت را تحت نظارت نظارتی در سراسر جهان قرار داده است.

کارگزاری سابق ارز دیجیتال Voyager Digital، بازوی سرمایه گذاری FTX Alameda Research و صرافی ارز دیجیتال Binance از جمله شرکت های بزرگی هستند که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در اختلافات بر سر دارایی ها و وجوه معوق معامله می کنند.

با ادامه سال جدید، این موارد بیشتر خواهد شد. در اینجا خلاصه ای سریع از وضعیت کنونی شدیدترین نبردهای حقوقی این صنعت است.

همه چیز با ورشکستگی وویجر شروع شد

وضعیت Voyager Digital مدت ها قبل از آشکار شدن بحران نقدینگی FTX آغاز شد. در 5 ژوئیه 2022، این شرکت در اولین تلاش خود برای “بازگرداندن ارزش” به بیش از 100000 مشتری خود که میلیون ها دلار را در دست کارگزاران ارزهای دیجیتال از دست داده اند، اعلام ورشکستگی کرد.

تقریباً یک ماه پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، مشخص شد که وویجر “روابط عمیق” با Alameda Research داشته است. آرامادا همچنین بزرگترین سهامدار وویجر است که 11.56 درصد از سهام اولیه شرکت را پس از دو سرمایه گذاری به مبلغ 110 میلیون دلار در اختیار دارد.

حراج دارایی های وویجر در 13 سپتامبر آغاز شد و بازیگران صنعت برای سهم خود از دارایی های باقی مانده شرکت رقابت کردند. این شامل Binance، CrossTower، FTX و غیره می شود.

مربوط: به نظر می رسد با افزایش انتقادات، رویکرد جنسلر به ارزهای دیجیتال منحرف شده است

در نهایت، این حراج توسط FTX از طریق پیشنهاد 1.4 میلیارد دلاری برای دارایی های شرکت برنده شد. در آن زمان، مشتریان وویجر می‌توانستند ۷۲ درصد از دارایی‌های خود را از طریق معاملات FTX بازیابی کنند. این مشابه چیزی است که برخی از افراد درگیر در مناقصه Voyager-Binance.US اکنون می گویند.

اما در اواخر اکتبر، دادستان های تگزاس حراج Voyager را به چالش کشیدند و تحقیقاتی را در مورد FTX برای نقض احتمالی اوراق بهادار آغاز کردند.

سقوط FTX

قبل از نهایی شدن این معامله، صنعت کریپتو اعلام کرد که FTX، FTX US و Alameda همگی پرونده های ورشکستگی فصل 11 را در ایالات متحده اعلام کرده اند و مدیر عامل سابق و یکی از بنیانگذاران سام بانکمن استعفا داده و یکی از بزرگترین بمب های سال را دریافت کرده است. . سرخ شده 11 نوامبر.

این حادثه مسیر کل صنعت را تغییر داد و دومینویی از شرکت‌هایی بود که تحت تأثیر نزدیکی آن به بورس فروپاشیده قرار گرفتند.

پس از فروپاشی این اکوسیستم بود که SEC شروع به زیر سوال بردن استراتژی نظارتی خود علیه صنعت ارزهای دیجیتال کرد. پیشنهاد FTX برای Voyager در حال حاضر بررسی نمی شود و خود FTX خریداری شده است.

بایننس وارد می شود

هنگامی که بحران نقدینگی شروع شد، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل بایننس Changpeng (CZ) Zhao اولین کسی بود که مفهوم ذخایر پس از FTX را اعلام کرد. صرافی با خرید FTX بازی کرد، اما این معامله در نهایت شکست خورد.

با این وجود، در حوالی 19 دسامبر، مشخص شد که Binance.US قصد دارد دارایی‌های Voyager Digital را به قیمت حدود 1 میلیارد دلار خریداری کند.

مربوط: رگولاتور ایالات متحده به سرمایه گذاران در مورد گزارش ذخایر هشدار می دهد

اندکی بعد، در 5 ژانویه، SEC خرید Binance.US را به چالش کشید. این به این دلیل است که ما می خواهیم جزئیات مربوط به یک معامله میلیارد دلاری بین دو نهاد را ببینیم.

هر دو قانونگذار SEC و تگزاس با معامله Binance.US مخالفت کردند، اما بر اساس نظرسنجی منتشر شده در اسناد دادگاه، 97 درصد از مشتریان وویجر مورد بررسی از طرح تجدید ساختار حمایت کردند.

در 7 مارس، قاضی ورشکستگی، مایکل وایلز، این معامله را تایید کرد و گفت که این پرونده را نمی توان در «تجمع نامحدود» قرار داد تا زمانی که تنظیم کننده ها به این موضوع رسیدگی کنند. با این حال، بازی تنیس روی میز ادامه یافت، زیرا وزارت دادگستری ایالات متحده روز بعد از تصویب آن درخواست تجدید نظر کرد.

آلامدا به بازی برمی گردد

در همین حال، در 30 ژانویه، Alameda Research یک شکایت 446 میلیون دلاری علیه Voyager Digital تنظیم کرد و ادعا کرد که Voyager “عمداً یا بی پروا” وجوه مشتری را به Alameda ارسال کرده است.

پس از آغاز شکایت، وکلای Voyager در تاریخ 6 فوریه به SBF احضار شدند، همراه با مدیر عامل Alameda، Caroline Ellison، یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ، و رئیس FTX محصول Ramnic Arora نامه ای ارسال شد.

سپس، در 19 فوریه، طلبکاران وویجر احضاریه ای را به SBF ارائه کردند تا در دادگاه برای “سپرده شدن از راه دور” حاضر شوند.

بر اساس اسناد دادگاه مورخ 8 مارس، قاضی ورشکستگی دلاور، جان دورسی، به وویجر دیجیتال اجازه داده است تا 445 میلیون دلار را با توجه به شکایت آلامدا تضمین کند. روز بعد، Alameda گفت که قصد دارد باقی مانده سهام خود در Sequoia Capital را به مبلغ 45 میلیون دلار به صندوقی در ابوظبی بفروشد.

وضعیت بین این سه نهاد مرتبط با قانونگذاران و قانونگذاران ایالات متحده ادامه دارد.نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا