اخبار ارز دیجیتال

با وجود انفجار، تعداد کارکنان ارزهای دیجیتال از سال 2019 بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که غول‌های صنعت مانند بایننس هزاران نفر را استخدام و اخراج کرده‌اند، دیگر غول‌های رمزنگاری مانند تتر در حال حاضر تنها 60 نفر را استخدام کرده‌اند.

علیرغم نابودی برخی ارزهای رمزنگاری شده، تعداد افرادی که در این صنعت مشغول به کار هستند در چهار سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

بر اساس یافته‌های استارتاپ تحقیقاتی K33، تعداد کارمندان مرتبط با ارزهای دیجیتال از سال 2019 تقریباً 160 درصد افزایش یافته است.

K33 در گزارشی با عنوان “صنعت در حال ظهور کریپتو”. تخمین زدن تا سال 2023، تعداد کل کارکنان درگیر در ارزهای دیجیتال به نزدیک به 190000 نفر خواهد رسید. این تخمین همچنین نشان می دهد که در سال 2019 تنها حدود 73000 متخصص از این دست وجود داشته است.

بر اساس داده ها، تعداد کل کارکنان صنعت ارزهای دیجیتال در سال 2021 با بیش از 211000 متخصص به اوج خود خواهد رسید. این رشد مطابق با بالاترین قیمت بیت کوین (BTC) یعنی 68000 دلار است که در نوامبر 2021 ثبت شده است.

سالها کار در ارزهای دیجیتال منبع: K33

از سال 2021، تعداد متخصصان ارزهای دیجیتال حدود 11 درصد کاهش یافته است، اما تعداد متخصصان ارزهای دیجیتال هنوز به طور قابل توجهی بیشتر از چهار سال پیش است. با توجه به CoinGecko، به نظر می رسد این افزایش قیمت بیت کوین را دنبال می کند، قیمتی که بیش از 300 درصد از میانگین قیمت سالانه حدود 7200 دلار در سال 2019 افزایش یافت.

داده‌های برخی از بزرگ‌ترین بازیگران صنعت، یافته‌های K33 را منعکس می‌کند، اما به نظر می‌رسد برخی دیگر از آن‌ها عقب مانده‌اند. پرانش آنتاپور، مدیر ارشد منابع انسانی شرکت به کوین تلگراف گفت: یکی از شرکت هایی که نیروی کار جهانی شرکت را افزایش می دهد، صرافی کریپتوکارنسی بزرگ کراکن است که از سال 2019 استخدام کرده است. تعداد کارکنان بیش از 150 درصد افزایش یافته است.

آنتاپور گفت: “بازار نزولی اهمیت داشتن افراد مناسب برای گسترش تجارت شما را برجسته می کند. از بین بردن زیربنای مالی سنتی آسان نیست.” او افزود که رویکرد کراکن برای حفظ کارمندان “بین خرس ها و گاوها سازگار است.”

مدیر عامل شرکت Matej Zak به Cointelegraph گفت که شرکت پیشرو کیف پول سخت افزاری Trezor نیز از سال 2019 نیروی کار خود را 120 درصد افزایش داده است.

زاک گفت: «مهمتر از آن، ما بر توسعه و حفظ استعدادها برای بلندمدت متمرکز هستیم. او افزود که ترزور متعهد به حفظ و بهبود استعدادها حتی در بازارهای نزولی است، برخلاف استخدام و اخراج دوره‌ای مبتنی بر «جنون بازار کوتاه‌مدت». او گفت:

“ما 10 سال است که در این صنعت هستیم، بنابراین به خوبی می دانیم که بازارهای نزولی چقدر می توانند سخت باشند و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم. این بدان معنی است که من به آن نیاز نداشتم و به کارم ادامه دادم.”

در همین حال، صنعت کریپتو نیز طی سال گذشته اخراج های متعددی را تجربه کرده است، از جمله شرکت هایی مانند Coinbase، Binance، Crypto.com، Dapper Labs و Kraken.

طبق گزارش‌های آنلاین، بایننس در چند هفته گذشته بیش از 1000 کارمند خود را اخراج کرده است. اخراج های ادعایی پس از آن صورت گرفت که این شرکت در ماه می اعلام کرد که نیروی کار خود را 20 درصد کاهش می دهد.

مربوط: هنگامی که بیت کوین به 69000 دلار برسد، جستجو برای “شغل های هوش مصنوعی” در سال 2023، جستجوهای “شغل های رمزنگاری” را چهار برابر می کند.

در حالی که برخی از شرکت های بزرگ هزاران نفر را اخراج کرده اند، برخی از غول های ارزهای دیجیتال ظاهرا هرگز بیش از 100 کارمند را استخدام نکرده اند. یکی از سخنگویان شرکت به میدان برنج کوین تلگراف گفت، تتر، صادرکننده USDT (USDT)، بزرگترین استیبل کوین و ارز دیجیتال پرمعامله جهان، تنها حدود 60 کارمند دارد.

این نماینده افزود: “ما همیشه یک رویکرد محتاطانه برای استخدام و آینده نگری داشته ایم.”

مجله: کلکسیونرهای NFT: آینده ورزش با NFT های تعاملی هیجان انگیز در حوزه لاس وگاسنویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا