اخبار ارز دیجیتال

بایننس استیبل کوین BUSD شاهد کاهش شدید ارزش بازار به دلیل پرداخت بدهی و نگرانی های ضعیف تجاری است

پرداخت بدهی بایننس، افزایش مقررات بخش کریپتو، و نگرانی های مداوم در مورد موارد استفاده مشکوک، ارزش بازار BUSD را کاهش می دهد.

استیبل کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند به ارائه توکن‌های وابسته به دلار در یک صنعت پرنوسان کمک کنند. در بازارهای صعودی، با هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های بی‌ثبات‌تر، ارزش بازار استیبل کوین کاهش می‌یابد، و در بازارهای نزولی، سرمایه‌گذاران به استیبل کوین‌های با نوسان کم پناه می‌برند و در نتیجه، ارزش بازار افزایش می‌یابد.

از ۲۶ ژانویه، استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT)، USD Coin (USDC)، Binance USD (BUSD) و Dai (DAI) دارای ارزش بازار بیش از ۱۳۱ میلیارد دلار هستند.

تسلط بر عرضه استیبل کوینمنبع: Glassnode

استیبل کوین ها برای آینده ارزهای دیجیتال به قدری مهم هستند که شرکت تحلیلی معتبر مودی قصد دارد یک سیستم امتیازدهی ایجاد کند. یک سیستم امتیازدهی می تواند به کاهش حدس و گمان و ترس برخی سرمایه گذاران در مورد استیبل کوین ها کمک کند.

چنین نگرانی هایی در بحبوحه عدم شفافیت در استیبل کوین ها منجر به کاهش قابل توجه استفاده از یکی از برترین استیبل کوین ها، BUSD، در هفته های اخیر شده است.

بیایید عواملی را که بر استیبل کوین BUSD تأثیر می‌گذارند، بررسی کنیم.

ارزش بازار BUSD ضربه سختی خورد

ارزش بازار BUSD در ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ به طور قابل توجهی افزایش یافت، اما این افزایش ها به دلیل تصمیم بایننس برای مبادله اجباری دارندگان USDC در صرافی به استیبل کوین خود بود. اکنون این سودها از بین رفته است. در آن زمان، تبدیل خودکار به ارزش بازار USDC 3 میلیارد دلار هزینه داشت.

ارزش بازار BUSD به دلیل مشکلات مدیریتی با توکن وابسته به دلار که اولین بار در ژانویه ۲۰۲۳ فاش شد، به کاهش ادامه می دهد. بایننس گزارش‌هایی مبنی بر اینکه استیبل کوین به طور کامل پشتیبانی نمی‌شود را رد کرده است، اما نگرانی‌های سرمایه‌گذاران منجر به خروج گسترده آن شده است.

به گفته ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین، نانسن، عرضه در گردش BUSD در ۲۵ ژانویه به ۱۵.۴ میلیارد دلار کاهش یافت. این کاهش نشان دهنده کاهش ۱ میلیارد دلاری در هفته قبل و کاهش ۲ میلیارد دلاری نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ است.

سرمایه بازار استیبل کوین منبع: نانسن

کاهش اخیر باعث تسریع کاهش ارزش بازار BUSD از ۲۲ میلیارد دلار شده است. پس از آن که بایننس در مورد دارایی های شرکت گزارش داد و میزان دارایی های دیجیتال موجود در ذخایر وثیقه خود را نادرست معرفی کرد، سرمایه گذاران نگران برای برداشت پول از بایننس عجله کردند.

BUSD جریان ورودی مبارزه می کند

با افزایش قیمت بیت کوین (BTC)، جریان ورودی استیبل کوین معمولاً کاهش می یابد زیرا سرمایه گذاران دارایی های دیگر را می فروشند. یک راه برای اندازه گیری تقاضا برای استیبل کوین ها، نگاه کردن به جریان های مبادله ای است.

طبق تجزیه و تحلیل ما، ما CryptoQuant را ارائه می دهیم.

“ارزش‌های بالاتر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیشتری اخیراً سرمایه‌گذاری بیشتری انجام داده‌اند. برای استیبل کوین‌ها، افزایش ارزش‌ها نشان‌دهنده فشار خرید است.”

این بدان معنی است که اعداد منفی نشان دهنده فشار خرید کمتر است. در حالی که تقاضا و جریان ورودی برای همه استیبل کوین ها در حال کاهش است، BUSD شاهد ورود تقریباً سه برابری بوده است.

تمام استیبل کوین ها در برابر BUSD جریان دارند. منبع: CryptoQuant

از آنجایی که بازار همچنان به رشد خود ادامه می دهد و سوالاتی در مورد BUSD باقی می ماند، کاهش قابل توجه تقاضا احتمالا ادامه خواهد داشت.

اکثر BUSD بر روی بایننس است

تقاضا برای استیبل کوین ها در صورت استفاده در جفت معامله با آلت کوین ها افزایش می یابد. مورد استفاده از معاملات هم در صرافی های متمرکز (CEX) و هم در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) کار می کند.

یک آمار نگران کننده در مورد BUSD عدم استفاده از استیبل کوین در خارج از صرافی مادر آن، Binance است. بایننس ۱۳.۸ میلیارد BUSD دارد، اما نزدیک ترین رتبه بعدی، Crypto.com با ۳۲.۶ میلیون دلار است. Crypto.com ممکن است دومین صرافی بزرگ BUSD باشد، اما USDC بزرگترین استیبل کوین در CEX است که از رقم BUSD در ۵۸۲ میلیون دلار عبور می کند.

مبادله استیبل کوین های مرتب شده بر اساس BUSD.منبع: نانسن

فقدان موارد استفاده به دنبال کاهش قابل توجه تقاضا برای BUSD، اگر این روند در بلندمدت ادامه یابد، نوید خوبی برای ارزش بازار BUSD نیست. این دو نکته منفی، همراه با اقدام اخیر سوئیفت برای ممنوعیت نقل و انتقالات دلاری کمتر از ۱۰۰۰۰۰ دلار در بایننس، نشان می دهد که استیبل کوین ها ممکن است همچنان با باد مخالف قابل توجهی مواجه شوند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا