🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایننس تامین مالی BUSD را تا ۲۵ اکتبر متوقف می کند

این اقدام بخشی از پایان تدریجی پشتیبانی BUSD تا فوریه ۲۰۲۴ است.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس خدمات وام و استقراض را برای استیبل کوین اصلی خود بایننس USD (BUSD) تا ۲۵ اکتبر متوقف خواهد کرد.

طبق اعلامیه ۳ اکتبر، صرافی قصد دارد تا پایان این ماه تمام وام‌های BUSD و موقعیت‌های وثیقه را ببندد. کاربران همچنان می‌توانند با استفاده از استیبل کوین‌هایی مانند تتر (USDT)، Dai، TrueUSD (TUSD) و USD Coin (USDC) به بایننس وام دهند و وام بگیرند. در حال حاضر، کاربران می توانند BUSD خود را با بازده سالانه ۳ درصد به بایننس قرض دهند.

در ۳۱ آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که بایننس تمام خدمات مربوط به استیبل کوین BUSD را تا سال ۲۰۲۴ متوقف خواهد کرد. پیش از این، در ۱۳ فوریه، شرکت فین‌تک نیویورک Paxos، ناشر استیبل کوین BUSD، اعلام کرد که به رابطه خود با Binance پایان می‌دهد. اختلاف با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده Paxos اعلام کرد که در فوریه ۲۰۲۴ به بازخرید BUSD به پول نقد و اوراق قرضه اصلی ایالات متحده پایان می دهد و فعلاً ضربات جدید BUSD را متوقف می کند.

قبل از اعلام فسخ، BUSD یکی از بزرگترین استیبل کوین ها بود که در نوامبر ۲۰۲۲ به حداکثر ارزش بازار ۲۳ میلیارد دلاری رسید. از آن زمان به بعد در زمان انتشار به ۲.۲۳ میلیارد دلار کاهش یافته است.

خاتمه BUSD و خدمات مرتبط به صورت مرحله ای انجام می شود. ماه گذشته، صرافی برداشت BUSD از طریق BNB Chain، Avalanche، Polygon، Tron و Optimism را به حالت تعلیق درآورد، اما آنها را در شبکه اتریوم باز گذاشت. در همین حال، سپرده‌های BUSD در تمام بلاک‌چین‌ها باز باقی می‌ماند و صرافی‌ها از کاربران می‌خواهند تا سال آینده موجودی BUSD خود را به فیات یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا