اخبار ارز دیجیتال

گزارش: پاسخ بایننس به سناتورهای آمریکایی فاقد اطلاعات مالی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پاتریک هیلمن، مدیر بایننس، به نامه یک سناتور آمریکایی که به دنبال اطلاعاتی درباره عملیات بایننس در این کشور و رابطه آن با Binance.US بود، پاسخ داده است.

بایننس به نامه ای از یک سناتور آمریکایی در اوایل ماه مارس پاسخ داده است که به دنبال اطلاعاتی در مورد عملیات یک صرافی داخلی ارز دیجیتال از جمله ترازنامه آن بود.

بر اساس گزارش ۱۸ مارس، پاسخ بایننس شامل اطلاعات مالی درخواستی نمی شود. بلومبرگ از یک منبع ناشناس دریافت که این صرافی اطلاعاتی را برای تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده ارسال کرده است، اگرچه در نامه حذف شده است.

در یک سند ۱۴ صفحه ای، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، تاریخچه انطباق بایننس را بررسی کرد و به اشتباهات قبلی آن اعتراف کرد و تاکید کرد که چگونه این شرکت در چند سال گذشته سیاست های خود را در مورد مشتریان خود و مبارزه با پولشویی تقویت کرده است. این پاسخ نتوانست نگرانی های سناتور در مورد عدم شفافیت بایننس را برطرف کند.

هیلمن در این نامه گفت:

بایننس از ابزارهای داخلی و ابزارهای فروشندگان شخص ثالث معتبر برای اسکن تراکنش ها و پروفایل های کاربر در زمان واقعی استفاده می کند. […] بین آگوست ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۲، بایننس بیش از ۵۴۰۰۰ تراکنش را در نتیجه هشدارهای نظارت بر تراکنش به حالت تعلیق درآورد. ”

در ۲ مارس، سه سناتور آمریکایی به رهبری الیزابت وارن به مدیر عامل بایننس Changpeng “CZ” Zhao و Binance نامه نوشتند. مدیر عامل ایالات متحده برایان شرودر، با ابراز نگرانی نسبت به فعالیت های Binance، من ترازنامه هر دو شرکت را درخواست کردم.

به گفته سناتورها، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بایننس و بازوی آمریکایی آن تلاش کرده‌اند از قانون‌گذاران ایالات متحده فرار کنند، تحریم‌ها را دور بزنند و حداقل ۱۰ میلیارد دلار پولشویی را تسهیل کنند. این سناتور در نامه نوشت: «افشای عمومی محدود اطلاعات در مورد امور مالی بایننس نشان می دهد که این صرافی کانون فعالیت های مالی غیرقانونی است.

بایننس قبلاً گفته بود که این دو شرکت، نهادهای مجزا با مدیریت و عملیات مستقل هستند.

از جمله خواسته های این سناتور اسنادی در مورد “ترازنامه تمامی شرکت های تابعه بایننس و بایننس از سال ۲۰۱۷ تا کنون”، سیاست های مبارزه با پولشویی و مشابه، و رابطه بین بایننس و بایننس.یو.اس است.

در ماه فوریه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تحقیقاتی را در مورد شرکت‌های تجاری که ادعا می‌شد با Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance ارتباط دارند، در مورد Binance.US آغاز کرد. طبق گزارش تحقیقاتی، بایننس مسئول انتقال تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار وجوه از حساب‌های Binance.US به یک شرکت تجاری تحت کنترل Changpeng Zhao، مدیر عامل شرکت بود.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا