اخبار ارز دیجیتال

Binance Proof of Reserve در حال ارسال پرچم قرمز است: گزارش

ساختار شرکت، بدهی بیت کوین و کیفیت کنترل های داخلی از جمله نگرانی ها هستند.

به گفته کارشناسان حسابداری و مالی که توسط وال استریت ژورنال مورد بررسی قرار گرفتند، تلاش‌های بایننس برای بهبود شفافیت ذخایر خود، پرچم‌های قرمز را در امور مالی صرافی ارزهای دیجیتال برافراشته است.

همانطور که عضو سابق هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) و مدیر سرمایه گذاری اشاره می کند، گزارشی که توسط شرکت حسابرسی Mazars منتشر شده است، به کیفیت کنترل های داخلی و نحوه عملکرد آن سیستم ها می پردازد. کمبود اطلاعات به سرمایه گذاران اعتمادی به وضعیت مالی بورس نمی دهد. دارایی هایی که وام های حاشیه ای را پوشش می دهند.

یکی دیگر از پرچم قرمزهای مطرح شده توسط منابع روزنامه مربوط به کمبود اطلاعات در مورد ساختار شرکت بایننس است. بر اساس این گزارش، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، نتوانست نام شرکت مادر بایننس را ارائه دهد.

تفاوت در کل بدهی بیت کوین نیز برجسته شد. اثبات ذخیره صرافی نشان می‌دهد که بایننس 97 درصد وثیقه شده است، زمانی که دارایی‌های مستثنی شده از طریق وام یا حساب حاشیه به کاربران وام داده می‌شوند، با نسبت 1:1 ذخایر به دارایی‌های مشتری، نشان می‌دهد که این سرمایه محقق نشده است. نامه مزارس تفاوت را بیان می کند:

بایننس 97% بدون در نظر گرفتن دارایی‌های خارج از محدوده تعهد شده توسط مشتریان به عنوان وثیقه برای دارایی‌های درون محدوده وام داده شده از طریق ارائه خدمات مارجین و وام، وثیقه شد، که منجر به منفی شدن مانده گزارش بدهی مشتری شد. از جمله دارایی‌های درون محدوده وام داده شده به مشتریان. از طریق حاشیه‌ها و وام‌هایی که بیش از حد توسط دارایی‌های خارج از محدوده وثیقه می‌شوند، متوجه می‌شویم که بایننس 101 درصد وثیقه دارد.

جان رید استارک، عضو ارشد دانشکده حقوق دوک و رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گفت: گفت در یک پست توییتری در مورد ذخایر بایننس:

گزارش «اثبات ذخایر» بایننس به اثربخشی کنترل‌های مالی داخلی آن اشاره نمی‌کند، هیچ نظر یا نتیجه‌گیری تاییدی را بیان نمی‌کند و هیچ رقمی را تضمین نمی‌کند. من بیش از 18 سال در SEC Enforcement کار کردم. پرچم های قرمز را تعریف کنید “

پس از نابودی FTX، بایننس ماه گذشته یک سیستم اثبات ذخیره را منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را با استفاده از درختان Merkle تأیید کنند. با این حال، این ابتکار توسط رقبا برچسب “بی معنی” شد زیرا شامل بدهی نشد.

Mazars گزارش حسابرسی در مورد ذخایر بیت کوین Binance در 7 دسامبر منتشر کرد. به گفته یک شرکت حسابرسی بین‌المللی، صرافی‌های ارزهای دیجیتال 575742.42 بیت کوین مشتریان را به ارزش 9.7 میلیارد دلار در زمان گزارش مدیریت می‌کنند. طبق این روش، شرکت بایننس 101 درصد وثیقه داشت.

دامنه گزارش شامل نقطه مشتری، گزینه‌ها، حاشیه، معاملات آتی، تامین مالی، وام و حساب‌های کسب شده در بیت‌کوین و بیت‌کوین پیچیده (WBTC) بود. به گزارش کوین تلگراف، علاوه بر شبکه بیت کوین، این تحقیقات همچنین شامل BTC پیچیده شده در اتریوم، زنجیره BNB و زنجیره هوشمند BNB نیز می شود.نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا