اخبار ارز دیجیتال

کاهش سهم بازار بایننس در پرونده های حقوقی CFTC و توقف معاملات بدون کارمزد: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کایکو گفت: تسلط بایننس در بازار عمدتاً به دلیل تصمیم آن برای پایان دادن به معاملات بدون کارمزد در برخی جفت‌های معاملاتی است، نه دعوای CFTC.

سلطه صرافی ارزهای دیجیتال بایننس بر سهم بازار حجمی طی دو هفته گذشته به دنبال شکایت از سوی قانونگذاران کالاهای ایالات متحده و تصمیم برای تعلیق برخی معاملات بدون کارمزد کاهش یافته است.

در خبرنامه 4 آوریل خود، پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Kaiko گزارش داد که بایننس 16 درصد از سهم بازار را در حجم معاملات از دست داده است، در مقایسه با 54 درصد از سهم بازار در پایان سه ماهه اول.

در 27 مارس، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) از بایننس به دلیل نقض قوانین مشتقات و نادیده گرفتن انطباق با مقررات با ارائه معاملات بدون ثبت به مشتریان ایالات متحده شکایت کرد.

به گفته کایکو، بایننس همچنان بیش از مجموع سایر رقبای خود معامله می کند، اما برای 13 جفت معاملاتی، از جمله جفت های معاملاتی BNB (BNB)، بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در 15 مارس کارمزد صفر دارد. معاملات حاشیه استفاده از چندین ارز فیات و استیبل کوین به طور قابل توجهی به سقوط شرکت کمک کرد.

Kaiko گزارش داد: «به طور کلی، حجم اضافی بایننس عمدتاً با پایان معاملات بدون کارمزد ناپدید شده است، که در توزیع یکنواخت سهم بازار بین صرافی‌های باقی مانده منعکس می‌شود.

حجم معاملات سهم بازار بایننس در صرافی های متمرکز برتر تا پایان سه ماهه اول به 54 درصد کاهش یافت. سس: مسافرت رفتن

کایکو توضیح داد که بخشی از این کاهش توسط بازوی آمریکایی این شرکت، Binance.US، کاهش یافته است. Binance.US سهم بازار خود را از 8 درصد به 24 درصد در سه ماهه افزایش داد.

بایننس در همه زمینه ها افت بیش از حد نداشته است، اما صرافی تسلط بر اوراق مشتقه خود را حفظ کرده است و تنها 2 درصد از سهم بازار در سه ماهه گذشته را به خود اختصاص داده است.

کایکو توضیح داد که کاهش در اعداد حجم معاملات عمدتاً متاثر از خاتمه معاملات نقطه‌ای بدون کارمزد در مقابل شکایت CFTC بوده است.

“اگر به حجم معاملات مشتقات نگاه کنید، روند کاملاً متفاوت است. بایننس تنها حدود 2 درصد از سهم بازار را در حجم معاملات آتی دائمی از دست داده است، نه اینکه صرفاً به دلیل بسته شدن معاملات نقطه ای بدون کارمزد از دست داده باشد.”

کاهش سهم بازار به 54 درصد به این دلیل است که بایننس یکی از «برندگان بزرگ» در شکست FTX است، جایی که سهم بازار حجم معاملات آن در سه ماهه آخر سال 2022 به 65 درصد افزایش یافت.

پس از نوامبر 2022، سهم بازار بایننس از 50 درصد به 65 درصد افزایش یافت، در حالی که سهم بازار OKX از کمتر از 10 درصد به 17 درصد افزایش یافت، در همین حال، بای بیت و سه صرافی کوچکتر، سهم بازار Huobi، Bitmex و Deribit کاهش یافت.

از میان 17 پلتفرم معاملاتی تحلیل شده توسط Kyco، Upbit تنها صرافی ارزهای دیجیتال بود که “سهم قابل توجهی” را در سه ماهه گذشته به دست آورد.

مربوط: DEX سریعتر از CEX رشد می کند، اما بایننس هنوز 171 میلیون بازدید کننده ماهانه دارد

با توجه به فشارهای نظارتی اخیر، بحران‌های بانکی و سقوط فاجعه‌بار FTX، بسیاری از گزارش‌ها روند رو به رشدی را به سمت جایگزین‌های غیرمتمرکز و کیف پول‌های خودسرپرست مشاهده کرده‌اند.

بیت‌کوین و اتر پس از فروپاشی FTX، صرافی‌های متمرکز را با تعداد بی‌سابقه ترک کردند. حجم معاملات روزانه در مبادلات دائمی غیرمتمرکز نیز در نوامبر 2022 به 5 میلیارد دلار خواهد رسید، با سقوط Terra Luna Classic (LUNC) و استیبل کوین TerraClassicUSD (USTC) متصل به آن در می 2022 که بیشترین میزان از آن زمان تاکنون است.

حجم معاملات صرافی غیرمتمرکز Uniswap در حال حاضر با صرافی‌های ارزهای دیجیتال Coinbase و OKX رقابت می‌کند، اما هنوز کسری از اندازه بایننس است.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های ارزهای دیجیتال اعتماد کنید؟

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا