اخبار ارز دیجیتال

CZ بایننس می گوید که کاربران مسئولیت اعتماد به FTX را به اشتراک می گذارند و باید پاسخگو باشند.

مدیر عامل بایننس در حال پاسخ به سوالی بود که این شرکت را متهم کرد که از سقوط FTX سود می برد در حالی که کاربران عادی آسیب دیده بودند.

در طول جلسه Ask Anything (AMA) در فضاهای توییتر در 14 نوامبر، مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao، همچنین به عنوان CZ، گفت: اصرار کرد کاربران کریپتو باید مسئولیت تصمیمات سرمایه گذاری خود را بپذیرند و در صورت بروز مشکل، دیگران را مقصر نشناسند.

“به عنوان یک کاربر، شما نیز مسئول هستید. اگر کنترل خود را از دست بدهید، هرگز موفق نخواهید شد و همیشه به مسئول ترین فرد برای خود نگاه می کنید: خودتان.”

این بیانیه در پاسخ به سؤالاتی در مورد اینکه آیا بایننس باید به کاربرانی که پول خود را در FTX از دست داده اند بازپرداخت بدهد یا خیر است. شرکت کنندگان AMA استدلال کردند که بایننس ممکن است به FTX اعتماد کرده باشد و از سرمایه های متعلق به کاربرانش سود برده باشد. پرسش‌کننده از CZ پرسید که آیا باید پولی را که بایننس اخیراً از فروش یک کیسه توکن FTX (FTT)، توکن کاربردی FTX به دست آورده است، برگرداند.

بایننس اولین بار در دسامبر 2019 در FTX سرمایه گذاری کرد. در جولای 2021، این شرکت سهام خود را به ارزش 2.1 میلیارد دلار Binance USD (BUSD) و FTT فروخت. هفته گذشته، بایننس اعلام کرد که تمام FTT ها را در ماه های آینده به فروش خواهد رساند. با این حال، بایننس قادر به تکمیل فروش قبل از بحران نقدینگی FTX و اعلام ورشکستگی نبود.

CZ با تاکید بر عمومی بودن معاملات بایننس پاسخ داد و خاطرنشان کرد که این شرکت زود وارد شد، زودتر از آن خارج شد و هر دو معامله عمومی هستند. او گفت: «ما آن را پنهان یا فاش نکردیم.

او همچنین ادعا کرد که بایننس تنها بخش کوچکی از FTT خود را فروخته است و بقیه هنوز در اختیار شرکت است و مانند دیگران متحمل ضرر می شود.

ما 580 میلیون دلار FTT داشتیم. مقداری از آن را فروختیم. ما هنوز یک کیف بزرگ داریم.

علیرغم دفاع از اقدامات بایننس در این راه، CZ سعی کرد زمینه های مشترکی را با سوال کننده پیدا کند. او گفت که بایننس با روحیه رشد در صنعت، سعی خواهد کرد تا حد امکان به کاربران FTX کمک کند.

در پایان پاسخ خود، CZ اذعان کرد که سرمایه گذاران نهادی بزرگ مسئولیت ارائه اعتبار FTX را به اشتراک می گذارند.

“VC [venture capital] چرا سرمایه گذاران، از جمله ما، روی آنها سرمایه گذاری کردیم؟ به نظر من این اتهام تا حدودی درست بود. همه سرمایه گذاران VC که در FTX سرمایه گذاری کرده اند، اشتباه کرده اند و بسیاری از آنها سرمایه گذاران بسیار حرفه ای هستند. چرا این مشکل را پیدا نکردند؟ ”نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا