اخبار ارز دیجیتال

بایننس FTX را از تجارت خارج می کند – کوین اولری

کمیته سنای ایالات متحده جزئیات گفتگوی یک سرمایه گذار با سام بنکمن-فرید را قبل از ورشکستگی شنیده است.

کوین اولری، سرمایه‌گذار، ادعا کرد که در جریان جلسه استماع در مورد ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال در 14 دسامبر، با یک کمیته سنای ایالات متحده صحبت کرد. اولری، که سخنگوی پولی FTX بود، جزئیات گفتگو با سام بنکمن-فرید را درست چند روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX ارائه کرد.

اولری در شهادت خود گفت که از SBF در مورد نحوه استفاده از وجوه مشتریان در 24 ماه گذشته سؤال کرده است و گفت که حدود 3 میلیارد دلار برای بازخرید سهام FTX متعلق به بایننس استفاده شده است. به من گفته شد که این کار انجام شده است.

وقتی سناتور پاتریک تومی از او پرسید که چرا FTX شکست خورد، اولری پاسخ داد: “من نظری دارم. من سابقه ندارم.” دیدگاه خود را روشن کرد.

مطالب مرتبط: جلسات FTX: قانونگذاران ایالات متحده از استفاده از Quickbooks، بافت های ترسناک و “حماقت وجدانی” انتقاد می کنند.

اولری گفت که مقررات در قلب جنگ آرام بین دو رئیس صرافی ارزهای دیجیتال است. بایننس و Changpeng “CZ” Zhao از آنجایی که سهامدارانی که نزدیک به 20٪ از FTX را در اختیار دارند، مجبور بودند از خواسته های نظارتی و استانداردهای انطباق در حوزه های قضایی مختلف پیروی کنند.

ظاهراً، به گفته سام بنکمن-فرید، CZ با درخواست‌های نظارتی در حوزه‌های قضایی مختلف مطابقت نداشت و هرگز داده‌ای برای پاکسازی آنها ارائه نکرد. [FTX] برای مجوز […] تنها گزینه ای که مدیریت و سام بنکمن-فرید داشتند، خرید او با ارزش فوق العاده نزدیک به 32 میلیارد دلار بود. “

به گفته O’Leary، خرید سهام به ترازنامه FTX لطمه زد و تصمیم ژائو برای نقد کردن موقعیت بایننس در مورد توکن FTX (FTT) در ابتدای نوامبر “یک افشاگری اخیر بود که آشکار شد.” دلیل آن “پست” است. -پایان مدیریت ریسک». دلیل آن پایین آوردن قیمت توکن بود.

«از نظر من، به نظر شخصی من، این دو […] در یک بازار غیرقابل تنظیم […] این تجارت باورنکردنی از نظر رشد با یکدیگر در جنگ است و یکی عمداً دیگری را از کار می‌اندازد. شاید عشق و جنگ هیچ ایرادی نداشته باشد، اما بایننس اکنون یک انحصار گسترده جهانی غیرقانونی است که FTX را از تجارت خارج می کند. “

اولری در سخنرانی خود همچنین به نفع چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال صحبت کرد.

“این صنعت نوپای گله های خود را از بین می برد. مدیران بی تجربه یا نالایق، مدل های کسب و کار ضعیف و اپراتورهای سرکش غیرقانونی می آیند و می روند. این رویداد تبلیغاتی تمرکز جدیدی را بر اجرای مقررات داخلی که سال ها راکد بوده اند، خواهد آورد. در ایالات متحده ما در حال عقب نشینی هستیم و موقعیت پیشرو خود را از دست می دهیم.»

اولری به عنوان سخنگوی FTX حدود 15 میلیون دلار برای خدماتش دستمزد دریافت کرد. بر اساس گزارش‌ها، او بیش از ۱۰ میلیون دلار از توکن‌های موجود در کیف پول FTX خود را به دلیل سقوط از دست داد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا