اخبار ارز دیجیتال

حاشیه بایننس از سایت حسابرس حذف شد

Mazars Group که به دلیل خدمات حسابرسی اثبات ذخیره برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال شناخته شده است، گزارش‌ها ممیزی‌های PoR را از سایت خود حذف کرده است.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس تایید کرده است که ممیزی های Proof of Reserve (PoR) را از وب سایت Mothers حسابرس خود حذف کرده است.

به گفته وب سایت رسمی Mazars، بخش فقط حسابرسی صرافی رمزارز، Mazars Veritas، به طور کامل متوقف شده است. این ابزار که توسط Mazars برای “ایجاد اعتماد و شفافیت به بخش دارایی های دیجیتال” توسعه یافته است، با استفاده از ابزار Silver Sixpence Merkle Tree Generating گزارش PoR را تکمیل می کند.

16 دسامبر، بلومبرگ نیز گزارش مازارز از یک شرکت ارز دیجیتال PoR کناره گیری کرد. چندین شرکت حسابرسی دیگر، مانند حسابرس FTX آرمانینو، نیز گزارش شده است که کار خود را با صرافی های رمزنگاری مانند OKX و Gate.io متوقف کرده اند.

Mazars به ​​طور گسترده به عنوان شرکت حسابداری شرکتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده شناخته می شود. شرکت حسابرسی در اواخر نوامبر به عنوان حسابرس رسمی برای به روز رسانی PoR بایننس منصوب شد.

بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال رقیب، از جمله KuCoin و Crypto.com، بایننس را با همکاری با Mazars به ​​عنوان بخشی از گزارش PoR خود دنبال کرده‌اند.

CZ همچنین بعداً در توییتر نکات بلاک چین به طور پیش فرض شفاف است و می گوید:

“بلاک چین یک رکورد عمومی و دائمی است. قابل حسابرسی ترین دفتر کل است.”

مدیر عامل بایننس Changpeng “CZ” Zhao به سرعت به این خبر در توییتر با بازتوییت یک نظر دهنده تصادفی واکنش نشان داد. او در توییتر خود نوشت: “آیا می‌خواهید بیانیه‌ای در مورد اینکه چرا شرکت حسابرسی تصمیم به توقف تجارت ارزهای رمزپایه گرفته است؟ از آنها بپرسید.” خواندن.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که Mazars در 7 دسامبر تایید کرد که بایننس 575742 بیت کوین (BTC) را در مشتریان خود کنترل می کند. از آن زمان این گزارش از وب سایت مزارس نیز حذف شده است.

مربوط: اعضای انجمن کریپتو درباره اجرای بانک در بایننس بحث می کنند

برخی از کارشناسان مالی به سرعت متوجه برخی از پرچم های قرمز در گزارش PoR بایننس شدند. یکی از اعضای سابق هیئت استانداردهای حسابداری مالی گفت که گزارش منتشر شده توسط Mazars فاقد اطلاعات در مورد کیفیت کنترل‌های داخلی و نحوه نقدینگی دارایی‌ها توسط سیستم بایننس برای پوشش وام‌های حاشیه‌ای است.

Mothers و Binance بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا