اخبار ارز دیجیتال

بایننس اثبات ذخیره “بی معنی بدون مسئولیت”: مدیرعامل کراکن

به گفته پاول، یک حسابرسی کامل نگهداری شده شامل مجموع بدهی مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در مجموع گنجانده شده است، و اثبات اینکه متولی کنترل کیف پول را در اختیار داشته است، باید حاوی یک امضای تأییدکننده باشد.

فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX اهمیت شواهد را در اجتناب از موقعیت‌های مربوط به اختلاس وجوه کاربران نشان داده است. در حالی که صرافی ها شروع به اشتراک گذاری آدرس های کیف پول برای اثبات وجود وجوه کاربران کرده اند، چندین کارآفرین، از جمله مدیر عامل Kraken و یکی از بنیانگذاران جسی پاول، هشدار داده اند که صرافی قادر خواهد بود بدهی خود را پرداخت کند. “چون نمی توان آن را گنجاند.

به گفته پاول، یک حسابرسی کامل نگهداری شده شامل مجموع بدهی مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در مجموع گنجانده شده است، و اثبات اینکه متولی کنترل کیف پول را در اختیار داشته است، باید حاوی یک امضای تأییدکننده باشد. اثبات ذخیره کراکن امکان تأیید دارایی ها در برابر بدهی های شرکت را فراهم می کند، اما پاول همچنان به فراخوانی سایر بازیکنانی که از دست داده اند شامل حساب های دارای مانده منفی است.

پاول خاطرنشان کرد که در گذشته، CoinMarketCap شواهد ناقصی از ذخایر خود به اشتراک گذاشته است، زیرا فاقد «شواهد رمزگذاری‌شده موجودی مشتری و مدیریت کیف پول» است. او بار دیگر تاکید کرد که ذخایر دارایی منهای بدهی است، نه لیست کیف پول.

Binance اخیراً سیستم Proof of Reserve را منتشر کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را با استفاده از درختان Merkle تأیید کنند. اما پاول زمانی که سیستم نتوانست حساب‌های دارای مانده منفی را شامل شود، ناامیدی خود را به اشتراک گذاشت.

تمام هدف این است که بفهمیم آیا یک صرافی بیشتر از آنچه که به مشتریانش بدهکار است، ارز دیجیتال ذخیره می‌کند یا خیر.

وی همچنین از رسانه‌ها و خبرنگاران خواست که از گرانفروشی و گمراه کردن مصرف‌کنندگان خودداری کنند.

از سوی دیگر، تعداد کمی از اعضای جامعه در مورد نیاز پاول به یک حسابرس مورد اعتماد بحث کردند.

مربوط: صرافی کریپتو کراکن حساب های FTX و Alameda را مسدود می کند

در ۱۹ نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس تایید کرد که کار بر روی ایجاد یک صرافی متمرکز ایمن (CEX) که توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم حمایت می‌شود، آغاز کرده است.

در این مورد، بهترین سناریو ساختن سیستمی است که به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه نمی‌دهد وجوه سپرده‌گذاران را بدون رضایت آنها برداشت کنند.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا