🚨 اخبار ارز دیجیتال

پس از بحران FTX، از تعهد اثبات ذخیره بایننس پشتیبانی می‌شود

تقاضا برای افشای دقیق تر نقدینگی از طریق استفاده از “اثبات ذخایر” توسط بسیاری از چهره های برجسته صنعت حمایت شده است.

پس از بحران نقدینگی و خرید صرافی ارزهای دیجیتال FTX، Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل بایننس گفت صرافی او به زودی یک سیستم حسابرسی اثبات ذخیره را برای تأیید دارایی های دیجیتال راه اندازی خواهد کرد.

در یک پست توییتر در ۸ نوامبر، ژائو با استفاده از درختان Merkle (ساختارهای داده ای که برای رمزگذاری داده های بلاک چین به طور موثرتر و ایمن تر استفاده می شود) مکانیزم اثبات ذخیره را در بایننس پیاده سازی کرد.

حسابرسی اثبات ذخیره معمولاً توسط یک شخص ثالث مستقل انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دارایی‌های نگهدار طبق ادعای مالکیت دارند.

مدیر عامل بایننس پس از موافقت بایننس با خرید صرافی ارزهای دیجیتال رقیب FTX در ۸ نوامبر، قصد خود را برای اجرای Proof-of-Reserves اعلام کرد.

کوین تلگراف با بایننس تماس گرفت تا ببیند آیا صرافی اجرای سیستم اثبات رزرو را آغاز کرده است یا خیر، اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

سرگئی نظروف، مدیر عامل Chainlink (LINK) در ۸ نوامبر توییت کرد که مکانیسم‌های اثبات ذخیره مبتنی بر رمزنگاری به سرمایه‌گذاران دید بیشتری نسبت به وضعیت پرداخت بدهی مکان‌های معاملاتی و شرکت‌های مالی می‌دهد. من نظرم را بیان کردم که می‌توانم آن را درک کنم. در حال تبدیل شدن به استاندارد صنعتی جدید است. ”

در همین حال، کراکن صرافی کریپتوکارنسی قبلاً «روش‌های حسابداری رمزنگاری پیشرفته» را اجرا کرده است که به کاربران امکان می‌دهد موجودی توکن خود را از فوریه ۲۰۲۲ بررسی کنند.

صرافی رمزارز OKX اعلام کرد در یک پست توییتر در ۸ نوامبر، آنها گفتند که برنامه های شرکت برای راه اندازی سیستم حسابرسی اثبات ذخیره مبتنی بر درختان مرکل “گامی مهم” در ایجاد “اعتماد اساسی” در صنعت است.

مربوط: کسب FTX بایننس توسط جامعه کریپتو به عنوان یک حرکت شطرنج تلقی می شود

ایده ممیزی های اثبات ذخیره بیشتر، تقریباً به اتفاق آرا از سوی جامعه توییتر حمایت شده است و چهره هایی در صنعت کریپتو به نیروهای Binance پیوستند.

هم آنتونی ساسانو، مجری پادکست The Daily Gwei، و هم اریک وورهیس، موسس صرافی رمزارز منبع باز ShapeShift. پیشنهاد شد Proof-of-Reserves قبلاً در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادغام شده و توسط قراردادهای هوشمند خودکار شده است.

رایان سلکیس، بنیانگذار پلتفرم اطلاعاتی بازار ارز دیجیتال Messari، یک گام فراتر رفت و استدلال کرد که تنظیم‌کننده‌ها باید توجه خود را به تمرکز بر بازیگران متمرکزتر در صنعت معطوف کنند.

با این حال، همه موافق نبودند. آنتونیو جولیانو، بنیانگذار پلتفرم معاملاتی مشتقات رمزنگاری dYdX، استدلال می‌کند که Proof-of-Reserves تمام اطلاعات لازم برای تأیید دارایی‌های صرافی را فاش نمی‌کند.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا