اخبار ارز دیجیتال

بایننس P2P بانک های تحریم شده روسیه را از لیست پرداخت حذف کرد

صرافی ارزهای دیجیتال رمزهای زرد و سبز را که قبلاً به بانک های تحریم شده روسیه اشاره می کردند از لیست روش های پرداخت خود حذف کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، صرافی ارزهای دیجیتال بایننس پس از انتقاد از استفاده از این رمزها برای نشان دادن بانک های تحریم شده روسیه، گزینه های پرداخت «زرد» و «سبز» را از سرویس همتا به همتا خود حذف کرد.

جستجوی کلمات رمز با مضمون رنگی با روش پرداخت هیچ بازدیدی به همراه ندارد. منبع: Binance

سرویس مبادله همتا به همتای بایننس یک تابلوی اعلانات است که در آن کاربران می توانند پیشنهاد خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را بدهند. همچنین به عنوان یک سرویس سپرده گذاری ارزهای دیجیتال کار می کند. با این حال، برخلاف پلتفرم صرافی پیشرو بایننس، پرداخت های فیات باید توسط کاربر انجام شود و ارز فیات از سرورهای بایننس عبور نمی کند.

در ۲۲ آگوست، وال استریت ژورنال گزارش داد که بایننس بانک های تحریم شده روسیه مانند Tinkoff و Rosbank را به عنوان روش های پرداخت فهرست کرده است. این موضوع انتقاداتی را به همراه داشت که بایننس با تایید این بانک ها به عنوان ابزار پرداخت، تحریم ها را نقض می کند.

در ۲۴ آگوست، چندین خبرگزاری روسی گزارش دادند که بایننس این بانک ها را از لیست روش های پرداخت خود حذف کرده است. با این حال، این بانک ها دوباره به عنوان رمزهای “زرد” و “سبز” ظاهر شدند که “زرد” مخفف بانک دارای مجوز Tinkoff و “سبز” برای بانک دارای مجوز Rosbank بود.

در ۲۵ اوت، وال استریت ژورنال گزارش داد که بانک های تحریم شده از لیست حذف شده اند. در این گزارش به نقل از سخنگوی بایننس آمده است که این بانک پس از اطلاع از اینکه دارندگان حساب از این سرویس برای فرار از تحریم ها استفاده می کنند، حذف شد. یک سخنگوی گفت: “ما به طور منظم سیستم های خود را به روز می کنیم تا از انطباق با استانداردهای نظارتی محلی و جهانی اطمینان حاصل کنیم.” اگر به شکافی اشاره کردید، سعی می کنیم در اسرع وقت آن را برطرف و برطرف کنیم.»

در همان روز، Cointelegraph تأیید کرد که روش‌های پرداخت «زرد» و «سبز» حذف شده‌اند. ۱۶ روش پرداخت مانند Raiffeisen Bank، Russian Standard Bank، Payeer و Adv Cash هنوز برای مبادله روبل روسیه به ارزهای دیجیتال در دسترس هستند. با این حال، Tinkov و Rosbank دیگر در لیست نیستند، و همچنین معادل کلمه رمز آنها نیز وجود ندارد.

مربوط: روسیه آزمایش ۱۳ بانک و CBDC را آغاز می کند.

علیرغم حذف رسمی، کوین تلگراف دریافت که کاربران P2P در بایننس همچنان فروش خود را با «بانک سبز» به عنوان یک روش پرداخت تبلیغ می کنند. این کاربران روش‌های پرداخت دیگری مانند بانک استاندارد روسیه و بانک آک بارس را در قسمت «روش پرداخت» فهرست می‌کنند، اما فقط امکان انتقال با استفاده از «بانک سبز» در «شرایط آگهی‌دهنده» را دارند. صریحاً آن را می‌پذیرید.

کاربری یک فروش بایننس P2P را ارسال کرد و خواستار پرداخت به “Only Green Bank” شد. منبع: بایننس

به این ترتیب، کاربران می‌توانند به استفاده از Binance P2P برای فروش ارزهای دیجیتال از طریق روش‌های پرداخت مجاز ادامه دهند.

بازارهای ارزهای دیجیتال همتا به همتا از بدو پیدایش مورد بحث بوده اند. طرفداران می گویند چنین بازارهایی برای جلوگیری از سانسور پرداخت ها توسط دولت ضروری است، در حالی که مخالفان می گویند که توسط مجرمان برای جابجایی وجوه غیرقانونی استفاده می شود.

قبل از سال ۲۰۲۳، یکی از محبوب ترین بازارهای همتا به همتا، LocalBitcoins بود. با این حال، اوایل سال جاری بسته شد و برخی از کاربران بر این اساس به Binance P2P نقل مکان کردند.

ری یوسف، یکی از بنیانگذاران Paxful، در ۲۵ آگوست استدلال کرد که بازارهای P2P هنوز خیلی متمرکز و در برابر تعطیلی دولت بسیار آسیب پذیر هستند. او در حال کار بر روی یک بازار جدید به نام “Civ Kit” است که به گفته او تعطیل کردن آن برای دولت بسیار سخت تر خواهد بود.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا