اخبار ارز دیجیتال

Binance، OKX و Bybit سپرده های USDT و USDC را در Solana به حالت تعلیق در می آورند

ارز دیجیتال سولانا در بحبوحه بحران FTX به سقوط خود ادامه می دهد و به دلیل اخبار مبنی بر اینکه صرافی ها سپرده گذاری استیبل کوین های مبتنی بر سولانا را متوقف کرده اند، ۷ درصد سقوط کرد.

صرافی ارز دیجیتال بایننس در ۱۷ نوامبر اعلام کرد که سپرده‌های USDT و USDC مبتنی بر سولانا “به طور موقت تا اطلاع ثانوی” در پلتفرم خود به حالت تعلیق درآمده است.

استیبل کوین‌های USDT و USDC همچنان برای سپرده‌گذاری به بایننس در سایر بلاک‌چین‌ها در دسترس خواهند بود، از این رو صرافی توکن‌ها را «USDT(SOL)» و «USDC(SOL)» می‌نامد.

بایننس اطلاعات بیشتری در مورد این انتقال ارائه نکرد، اما اضافه کرد که “این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر زمان و به هر دلیلی بدون اطلاع قبلی، بنا به صلاحدید خود، این اطلاعیه را اصلاح، تغییر یا لغو کند.”

صرافی های دیگری مانند OKX و ByBit نیز از جمله پلتفرم هایی هستند که استیبل کوین های مبتنی بر Solana را از سپرده گذاری حذف می کنند. صرافی OKX سپرده‌های توکن را در ساعت ۳ صبح UTC در ۱۷ نوامبر به حالت تعلیق درآورد، در حالی که طبق گزارش‌ها، ByBit چنین سپرده‌هایی را از ۱۷ نوامبر غیرفعال کرد.

صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال پس از سقوط FTX به اقدامات خود ادامه می‌دهند و در حال حاضر سپرده‌های تتر USDT (USDT) مبتنی بر Solana و USD Coin (USDC) را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

سس: توییتر

با توجه به داده های زنجیره ای، عرضه Solana-USDC 62٪ بیشتر از عرضه Solana-USDT است. مجموع USDC در گردش در Solana بالغ بر ۵ میلیارد USDC (5 میلیارد دلار)، یا ۱۱٪ از ارزش بازار توکن در زمان نوشتن است.

حجم کل USDT مبتنی بر Solana 1.9 میلیارد توکن (۱.۹ میلیارد دلار) است که تنها حدود ۱.۳٪ از کل ارزش بازار USDT است.

مربوط: بایننس کل دارایی های توکن FTX را پس از افشای اخیر لغو می کند

سولانا (SOL) یک بلاک چین و ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که با روابط نزدیک Sam Bankman-Fried با صرافی مشکل دار ارزهای دیجیتال FTX مرتبط است. در بحبوحه بحران مداوم FTX، SOL در کنار توکن FTX (FTT) و سایر سکه‌های مرتبط با آن در حال افزایش است.

آخرین تعلیق Solana-USDT و Solana-USDC در صرافی ها باعث زیان بیشتر برای Solana شده است زیرا ارز دیجیتال بر اساس آخرین اخبار ۷٪ سقوط کرده است. به گفته CoinGecko، SOL در زمان نگارش این مقاله با ۶۰ درصد کاهش در ۳۰ روز گذشته با قیمت ۱۳.۱ دلار معامله می شود.

نمودار قیمت ۳۰ روزه سولانا. منبع: CoinGecko

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که بایننس اعلام کرد قصد دارد USDC را به عنوان یک دارایی قابل معامله از پلتفرم خود حذف کند. صرافی سپرده های USDC را می پذیرد، اما به طور خودکار آنها را به استیبل کوین داخلی خود، Binance USD (BUSD) تبدیل می کند.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا