اخبار ارز دیجیتال

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، در میان شرکت هایی که به دنبال سکه های پایدار جدید در ژاپن هستند

Binance و Mitsubishi UFJ Trust and Banking (MUTB) در حال بررسی انتشار استیبل کوین به ین و سایر ارزهای خارجی در ژاپن هستند.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس در حال بررسی انتشار استیبل کوین در ژاپن با مشارکت میتسوبیشی UFJ Trust and Banking (MUTB)، بزرگترین بانک ژاپن است.

در 25 سپتامبر، بایننس ژاپن یک مطالعه مشترک را اعلام کرد که در آن دو شرکت ین و سایر استیبل کوین های فیات را برای تسریع پذیرش Web3 در ژاپن منتشر خواهند کرد. هر دو شرکت قصد دارند از پلتفرمی به نام “Progmat Coin” استفاده کنند که یک سیستم صدور و مدیریت استیبل کوین است که با مقررات ژاپن مطابقت دارد.

بانک های ژاپنی در توسعه پلتفرم «Progmatcoin» به عنوان زیرساختی برای صدور استیبل کوین بر اساس قانون خدمات پرداخت ژاپن که اخیراً اصلاح و تصویب شده است، پیشگام خواهند بود. این قانون که در ژوئن اجرایی شد، به بانک‌های ژاپنی و ارائه‌دهندگان ارزهای رمزنگاری‌شده قانونی اجازه می‌دهد تا استیبل کوین‌ها منتشر کنند.

لوگوی بایننس پروگمات. منبع: Binance PR

بایننس در بیانیه ای اعلام کرد: این پلتفرم از صدور استیبل کوین در اتریوم پشتیبانی می کند، اما می تواند از طریق مشارکت با بایننس، زنجیره BNB را نیز گسترش دهد.

تاکشی چینو، مدیر کل بایننس ژاپن در بیانیه‌ای گفت که استیبل کوین‌ها برای اکوسیستم مالی گسترده‌تر ضروری هستند. او اضافه کرد که نه تنها تسویه‌حساب تجارت بین‌مرزی کم‌هزینه و فوری را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند، بلکه تجارت یکپارچه کریپتو را برای سرمایه‌گذاران خرد تسهیل می‌کند.

استیبل کوین ها نیازهای حیاتی خدمات مالی را برآورده می کنند و برای موفقیت پیاده سازی Web3 ضروری هستند.

به گفته Tatsuya Saito، معاون محصولات در MUFG، بازار استیبل کوین ژاپن پتانسیل رشد تا 34 میلیارد دلار (5 تریلیون ین) را دارد. با توجه به CoinGecko، این نشان دهنده حدود 27٪ از تخمینی بازار جهانی فعلی 123.7 میلیارد دلاری است.

بایننس که با فشارهای نظارتی فزاینده ای در اروپا و ایالات متحده مواجه است، هنگام راه اندازی خدمات برای بازار ژاپن در آگوست 2023، شروع به ارائه 34 توکن کرد.

مربوط: شرکت بازاریابی می خواهد 90 درصد از جمعیت ژاپن از Web3 استفاده کنند

در همین حال، بانک اوریکس ژاپن نیز در حال بررسی طرحی برای انتشار استیبل کوین در این کشور است.

Orix قصد دارد آزمایش ین، دلار و سایر استیبل‌کوین‌ها را در اکتبر آغاز کند تا در سال 2024 منتشر شود. اینها توسط سپرده های فیات با استفاده از بلاک چین باز ژاپن توسعه یافته توسط GU Technologies و شرکای توکیو پشتیبانی می شوند.

به نظر می رسد ژاپن آماده استقرار استیبل کوین ها برای ریل های پرداخت است. در ماه اوت، کوین تلگراف گزارش داد که استارتاپ بلاک چین سورامیتسو در حال بررسی یک مبادله استیبل کوین جدید برای سیستم های پرداخت فرامرزی برای کشورهای آسیایی است.

در اوایل ماه جاری، دولت ژاپن بنا به گزارش‌ها قصد داشت به استارت‌آپ‌ها اجازه دهد تا از طریق انتشار دارایی‌های کریپتو و استیبل کوین‌ها، بودجه عمومی را جمع‌آوری کنند.

مجله: سکه ناپایدار: گیر کردن، چسباندن و سایر خطرات احتمالی

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا