🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سناتورها مدعی هستند بایننس ممکن است به قانونگذاران آمریکایی دروغ گفته باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سناتورهای آمریکایی از وزارت دادگستری خواسته اند تا بررسی کند که آیا صرافی های ارزهای دیجیتال در اوایل سال جاری در نامه هایی به کنگره اظهارات نادرستی داده اند یا خیر.

بلومبرگ در ۸ ژوئن گزارش داد، نامه ای که بایننس در ماه مارس ارسال کرد، ممکن است قانونگذاران ایالات متحده را در مورد معاملات تجاری و روابط این شرکت با واحدهای محلی گمراه کرده باشد.

سناتورهای الیزابت وارن و کریس ون هولن در نامه‌ای به مریک، دادستان کل ایالات متحده، از وزارت دادگستری خواستند تا بررسی کند که آیا بایننس در اوایل سال جاری اظهارات نادرستی به کنگره ارائه کرده است یا خیر. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در شکایتی که در ۵ ژوئن تنظیم شده است، ادعا می کند که عملیات جهانی بایننس با بخش ایالات متحده آمیخته شده است.

در ماه مارس، سه سناتور آمریکایی به رهبری الیزابت وارن، به Changpeng “CZ” Chao، مدیر عامل بایننس و برایان شرودر، مدیر عامل ایالات متحده بایننس، نامه نوشتند و عملیات بورس و ترازنامه آن را زیر سوال بردند. در آن زمان، سناتورها ادعا کردند که بایننس و بازوی آمریکایی آن تلاش کرده اند تا از تنظیم کننده های محلی فرار کنند، تحریم ها را دور بزنند و پولشویی را تسهیل کنند.

تقریباً سه هفته بعد، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، اسناد درخواستی را به همراه نامه ای ۱۴ صفحه ای که به تاریخچه انطباق صرافی می پردازد، با اعتراف به اشتباهات گذشته و بیان اینکه شرکت محکم است، به کنگره ارسال کرد. درک مشتری و سیاست مبارزه با پولشویی در آخرین سال ها.

چرا استقلال Binance.US مهم است؟

جک گریوز، استاد حقوق دانشگاه سیراکیوز، به کوین تلگراف گفت که استقلال Binance.US از یکنواختی جهانی به دو دلیل مهم است: صلاحیت قانونی و مسئولیت در صورت شکست.

گریوز گفت: «اگر ما مستقل نمانیم، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده بایننس اینترنشنال را تعقیب خواهند کرد و ادعا می‌کنند که ما صلاحیت قضایی داریم زیرا از طریق یک نهاد آمریکایی عمل می‌کنیم. من فکر می‌کنم که دارند.»

دومین جنبه مرتبط، احتمال ورشکستگی Binance.US است. گریوز خاطرنشان کرد که یک اصل اساسی وجود دارد که این شرکت است، نه مالک، که مسئول بدهی است. بنابراین، تا زمانی که Binance.US کاملا مستقل و در نهایت ورشکسته باشد، Binance International موظف به پرداخت بدهی Binance.US نخواهد بود.

اگر دو شرکت از یکدیگر تامین مالی کنند، مالکان، بخش جهانی بایننس، در صورت ورشکستگی پاسخگو خواهند بود. گریوز ادامه داد: “به همین دلیل است که حجاب شرکتی به طور مؤثر مسئولیت محدودی را بر عهده مالکان قرار می دهد، و شرکت های مادر مانند بایننس اینترنشنال مانند هر مالک دیگری محافظت می شوند. تا زمانی که یک شرکت واقعاً مستقل باشد، از مسئولیت محافظت می شود.” ممکن است استثنا باشد

در ۵ ژوئن، شرکت ها پاسخ های جداگانه ای به شکایت SEC صادر کردند. بخش جهانی Binance “به طور فعال با تحقیقات SEC همکاری کرد، […] وی گفت: «ما سخت تلاش کرده‌ایم تا به سؤالات آنها پاسخ دهیم و نگرانی‌های آنها را برطرف کنیم.» همچنین گفت: «در حالی که ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار را جدی می‌گیریم، البته نباید در مواقع اضطراری تحت اقدامات اجرایی SEC قرار بگیریم».

Binance.US در توییتر خود نوشت که ادعاهای کمیسیون SEC “آخرین نمونه از مقررات توسط اجرا” است. وی ادامه داد: این دعوا بی اساس است و قاطعانه از آن دفاع خواهیم کرد.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا