اخبار ارز دیجیتال

Binance و Huobi برای جمع آوری ۲.۵ میلیون دلار از هکرهای Harmony One همکاری می کنند.

در یک توییت اخیر، کارآگاه رمزنگاری زنجیره‌ای ZachXBT گفت هکرها ۶۴ میلیون دلار در آخر هفته جابه‌جا کردند.

تیم‌های امنیتی در صرافی‌های رمزنگاری Binance و Huobi با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا ۱۲۱ بیت‌کوین (BTC) را از هکرهای پشت پل هارمونی مسدود و بازیابی کنند.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس در توییتی اعلام کرد که هکرها از طریق صرافی Huobi اقدام به پولشویی کردند. پس از شناسایی این موضوع توسط Binance، آنها با Huobi تماس گرفتند تا به مسدود کردن و بازیابی دارایی های دیجیتال سپرده شده توسط هکرها کمک کنند.

به گفته ژائو، صرافی در مجموع ۱۲۱ بیت کوین را بازیابی کرده است. تخمین زده می شود که این مبلغ در زمان نگارش حدود ۲.۵ میلیون دلار ارزش داشته باشد.

در یک پست اخیر، کارآگاه رمزنگاری زنجیره‌ای ZachXBT فاش کرد که هکرهای پشت این سوءاستفاده، ۴۱۰۰۰ اتر (ETH) به ارزش حدود ۶۴ میلیون دلار را در آخر هفته گذشته قبل از اینکه Binance و Huobi کشف کنند وجوه مسدود شده را منتقل کرده‌اند. همچنین تاکید کردم که

به گفته کارآگاهان رمزارز، پس از انتقال وجوه، هکرها دارایی‌های دیجیتال را ادغام کردند و آن‌ها را در سه صرافی مختلف رمزنگاری سپرده کردند. با این حال، کارآگاهان زنجیره ای نام صرافی مورد استفاده توسط سوء استفاده کننده را شناسایی نکردند.

مربوط: واکنش شدید هنگامی که هارمونی پیشنهاد صدور ۴.۹۷ میلیارد توکن برای بازپرداخت قربانیان داد

در ۲۴ ژوئن، تیم هارمونی یک سوء استفاده را شناسایی کرد و گزارش داد که ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه به خطر افتاده است. این هک نگرانی‌هایی را که قبلاً توسط اعضای جامعه در مورد برخی از نشانه‌های موتی که از پل Horizon Bridge محافظت می‌کردند، برجسته می‌کند.

در ۳۰ ژوئن، سازمان بدنام هک کره شمالی Lazarus Group به عنوان مظنون پشت هک ۱۰۰ میلیون دلاری Harmony شناسایی شد. شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic اشاره کرد که روش هک انجام شده مشابه سایر حملات گروه Lazarus است.

هک Horizon Bridge یکی از بزرگترین سوء استفاده ها و هک های سال ۲۰۲۲ است. تحلیلگران بر این باورند که گروه لازاروس با هدف قرار دادن اعتبارنامه ورود کارکنان، سیستم های امنیتی هارمونی را به خطر انداخته است. سپس هکرها یک برنامه شویی برای جابجایی دارایی های دزدیده شده به کار گرفتند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا