🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایننس بانک ونزوئلا را از پرداخت های P2P مستثنی کرد

بانکو ونزوئلا، یکی از بزرگترین موسسات مالی این کشور، توسط یک دولت تحریم شده در سال ۲۰۰۹ خریداری شد.

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بانک ونزوئلا را به عنوان یک روش پرداخت برای سرویس معاملاتی همتا به همتا (P2P) خود حذف کرده است. این به دنبال اقدام مشابهی علیه یک بانک روسی است که هفته گذشته تحریم شد و به عنوان بخشی از تلاش برای همگام شدن با تحریم های مالی بین المللی تلقی می شود.

به گفته ونزوئلایی ها کاربربانک ونزوئلا این هفته پس از یک رشته حذف بانک های روسی توسط بایننس، از گزینه های پرداخت P2P ناپدید شد. دلیل آشکار این اقدام، گزارش ۲۴ اوت وال استریت ژورنال در مورد مشارکت صرافی در فرار از تحریم های مالی بین المللی است.

بانک ونزوئلا یکی از بزرگترین موسسات مالی این کشور است. بر اساس آمارهای موجود در پایان دهه ۲۰۰۰ با سهمی بالغ بر ۱۱ درصد جایگاه سوم را در بازار داخلی به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۰۹ توسط هلدینگ خصوصی Grupo Santander به قیمت حدود ۱ میلیارد دلار به ایالت فروخته شد. تحریم‌هایی در پاسخ به سرکوب اعتراض‌ها در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه مقامات دولتی ونزوئلا و شرکت‌های وابسته به آنها در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ اعمال شد.

مربوط: بایننس در حال بررسی خروج از بازار روسیه است

بر اساس گزارش رسانه های محلی، بانک های خصوصی ونزوئلا مانند Banesco، Banplas و BBVA State همچنان در لیست پلتفرم های P2P بایننس باقی مانده اند.

افزایش آگاهی اخیر در مورد گنجاندن بانک‌های دارای مجوز در گزینه‌های پرداخت P2P برای ارزهای دیجیتال، هفته گذشته زمانی که WSJ فاش کرد که Tinkoff Bank و Sberbank به عنوان روش‌های پرداخت برای Binance معرفی شده‌اند، آشکار شد. در همان روز، Tinkoff و Sberbank از پلتفرم Binance P2P ناپدید شدند، اما با گزینه‌های “زرد” و “سبز” که رنگ‌های برند مربوطه خود را نشان می‌دادند، باقی ماندند. در ۲۵ آگوست، خبرنگاران به نقل از سخنگوی بایننس تایید کردند که بانک های تحریم شده به طور کامل از لیست حذف شده اند.

در ۲۸ آگوست، دو صرافی بزرگ دیگر ارزهای دیجیتال، OKX و ByBit، همین روند را دنبال کردند و بانک‌های تحریم شده روسیه را از گزینه‌های پرداخت خود حذف کردند.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ایده ای جذاب اما خطرناکنویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا