اخبار ارز دیجیتال

بایننس قرارداد هوشمندی برای بازپرداخت ۳ میلیون دلاری کاربران متاثر از کلاهبرداری ایجاد می کند

پس از کشیدن فرش، کلاهبردار Xirtam وجوه دزدیده شده را مستقیماً نزد Binance واریز کرد و باعث شد صرافی دارایی ها را مسدود کند.

صرافی ارزهای دیجیتال Binance یک قرارداد هوشمند خودکار برای بازپرداخت وجه به کاربران پس از حادثه تاخیر Xirtam ایجاد کرده است.

بر اساس گزارشی در تاریخ ۶ سپتامبر اعلامیه، کاربرانی که تحت تأثیر عقب ماندگی Xirtam قرار گرفته اند، می توانند با اتصال کیف پول خود به Etherscan، گذراندن چک تأیید و فراخوانی عملکرد ادعاها از طریق آدرس قرارداد، پول خود را دریافت کنند. درخواست ها باید تا ۲ آگوست ارسال شوند تا واجد شرایط برای بازگرداندن باشند. صرافی قبلا نوشته بود:

این صرافی پیش از این نوشته بود: «گزارش‌های متعددی در رابطه با حادثه XIRTAM دریافت کرده‌ایم و کاملاً از جدی بودن این مشکل آگاه هستیم.

“تحقیقات آغاز شد و بلافاصله اقدامات انجام شد. وجوه مشکوک به کلاهبرداری در حساب Binance ما مسدود شده است. ما از درک و شکیبایی شما در هنگام تلاش برای حل این موضوع قدردانی می کنیم.”

Xirtam مبتنی بر Arbitrum در ماه آوریل از طریق یک سری دورهای مالی، تقریباً ۱۹۰۹ اتر (۳.۲ میلیون دلار) از سپرده های کاربران جمع آوری کرد. این شامل دو عرضه اولیه مستقیم سکه و دو فروش اجتماعی از طریق استخر نقدینگی بوت استرپ Fjord Foundry و استخر نقدینگی SushiSwap است.

در یک مثال، پیشنهاد اولیه ایردراپ (IAO) توکن های Xirtam توسط AlienFi صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر Arbitrum (DEX) پس از کشف فروش نامشخص دانه Xirtam بسیار کمتر از قیمت مورد مذاکره لغو شد. IAO پنج دقیقه قبل از شروع برنامه لغو شد.

اندکی پس از جمع آوری بودجه، مالک پروژه یک عقب نشینی برای تخلیه تمام دارایی ها از قرارداد هوشمند Xirtam ترتیب داد. با این حال، صرافی دارایی های سرقت شده را در ۴ می مسدود کرد، زیرا تمام وجوه مستقیماً به بایننس سپرده شد. قبل از سپرده گذاری در Binance، هیچ میکسر یا خدمات پل برای پولشویی استفاده نمی شد.

مجله: نحوه محافظت از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین بحث می کنندنویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا