اخبار ارز دیجیتال

بایننس با پلیس سلطنتی تایلند برای ضبط ۲۷۷ میلیون دلار از کلاهبرداران همکاری می کند

بیش از ۳۰۰۰ قربانی ادعای کلاهبرداران ارزهای مجازی به مقامات مراجعه کرده و درخواست غرامت کرده اند.

بایننس در اطلاعیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شده است، گفت که با مجریان قانون همکاری کرده و اطلاعاتی را برای برهم زدن گروه های جنایتکار ارائه کرده است.عملیاتی که حاوی کد بود “من کسی را باور نمی کنم.” این امر منجر به دستگیری پنج نفر از اعضای اصلی سندیکا و توقیف دارایی های مختلف به ارزش ۲۷۷ میلیون دلار شد. بیش از ۳۲۰۰ قربانی در حال حاضر با مقامات برای دریافت غرامت تماس گرفته اند.

اداره تحقیقات جرایم سایبری پلیس سلطنتی تایلند (CCIB)، با همکاری صرافی ارزهای دیجیتال Binance و تحقیقات امنیت داخلی ایالات متحده (HSI)، یک سازمان جنایی را که در یک کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال قصابی خوک در تایلند دخیل بود، منهدم کرد.

سرهنگ تاناتوس کانلوان‌بوتول، بازرس کل پلیس CCIB، از مشارکت صرافی‌های رمزنگاری در تحقیقات قدردانی کرد. به گفته بازرس کل، افزایش تقلب در ارزهای دیجیتال به ساکنان تایلند آسیب مالی وارد کرده است. بازرس توضیح داد:

“تبادل سریع اطلاعات با شرکای کلیدی، از جمله تیم تحقیقاتی بایننس، منجر به موفقیت این عملیات و دستگیری مجرمان شد. بایننس همچنان یک متحد اساسی در مبارزه با کلاهبرداری و جرایم سایبری است.”

تیگران گمباریان، رئیس انطباق با جرایم مالی بایننس، گفت که این شرکت به همکاری با مقامات مختلف در سراسر جهان برای “بازگرداندن اعتماد به اکوسیستم دارایی دیجیتال” ادامه خواهد داد.

مربوط: گزارش: سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ با ضرر ۷۰۰ میلیون دلاری، “مضرترین” سه ماهه برای ارزهای دیجیتال بود.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس به طور مداوم با بخش‌های مختلف صنعت برای مبارزه با جرایم مرتبط با کریپتو همکاری داشته است. در سال ۲۰۲۲، صرافی ارزهای دیجیتال دارایی هایی به ارزش ۴۵۰۰۰۰ دلار که در ارتباط با هک Curve Finance در آن سال به سرقت رفته بود را بازیابی و مسدود کرد.

مجله: AI Leviathan Tencent از کلاهبرداری ۸۳ میلیون دلاری کشف کرد، اینفلوئنسر چینی ممنوع شد: آسیا اکسپرس


نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا