🚨 اخبار ارز دیجیتال

Binance و Coinbase به دادگاه می روند، SEC Labels 67 Crypto Securities: Hodler’s Digest، ۴-۱۰ ژوئن


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

SEC از Binance و Coinbase شکایت کرد و ده ها سکه را به عنوان اوراق بهادار برچسب گذاری کرد. هر دو صرافی ارزهای دیجیتال خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده اند و در عین حال وعده نبردهای حقوقی در دادگاه را داده اند.

داستان های برتر هفته

SEC ایالات متحده از Binance، Coinbase در بحبوحه سرکوب کریپتو شکایت کرد

Binance و Coinbase موضوع شکایت جدیدی علیه تجارت ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هستند. رگولاتورها در ۵ ژوئن ۱۳ کیفرخواست علیه بایننس تنظیم کردند. این موارد شامل عرضه و فروش توکن های ثبت نشده و عدم ثبت نام به عنوان صرافی یا دلال-فروشنده است. این کمیسیون به دلایل مشابه Coinbase را تعقیب کرد و استدلال کرد که رمزارزهای محبوب ارائه شده توسط صرافی اوراق بهادار هستند. حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز عمده در ساعات پس از اقدام قانونی ۴۴۴ درصد افزایش یافت. در شش ماه پس از ورشکستگی FTX، اقدامات اجرایی مربوط به ارزهای دیجیتال SEC تا ۱۸۳ درصد افزایش یافت.

شکایت SEC: 67 ارز رمزنگاری شده توسط SEC به عنوان اوراق بهادار تلقی می شوند

تعداد کل ارزهای رمزنگاری شده طبقه بندی شده به عنوان اوراق بهادار توسط رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده در حال حاضر به ۶۷ عدد رسیده است که چندین مورد دیگر به لیست شکایت علیه صرافی های رمزنگاری Binance و Coinbase اضافه شده است. SEC در شکایت خود علیه بایننس ۱۰ ارز رمزنگاری شده را در طبقه بندی اوراق بهادار خود معرفی کرد، اما در دعوای Coinbase خود ۱۳ ارز را فهرست کرد. این برچسب امنیتی در حال حاضر به بازاری به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار یا حدود ۱۰ درصد از کل بازار ۱.۰۹ تریلیون دلاری ارزهای دیجیتال اعمال می شود.

فروش سهام مدیرعامل Coinbase احتمالاً یک روز قبل از شکایت SEC برنامه ریزی نشده بود

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، سهام خود را در این شرکت یک روز قبل از شکایت SEC علیه صرافی فروخت. این معامله باعث ایجاد آشفتگی جزئی در دنیای رمزنگاری توییتر شد، زیرا آرمسترانگ با انجام این کار از ضرر بزرگ جلوگیری کرد. طبق سوابق SEC، آرمسترانگ ۲۹۷۳۰ سهام شرکت را در ۵ ژوئن، یک روز قبل از شکایت SEC فروخت. آرمسترانگ از نوامبر به طور منظم سهام کوین بیس را تحت برنامه ۱۰b5-1 که در ماه اوت تصویب شد، به فروش رسانده است و زمان و اندازه معامله را از قبل تعیین کرده است. ارزش خالص آرمسترانگ و مدیر عامل بایننس، ژائو چانگ پنگ، به شدت تحت تاثیر این شکایت قرار گرفته است. در عرض ۳۰ ساعت، دارایی خالص آرمسترانگ ۲۸۹ میلیون دلار و چائو ۱.۳۳ میلیارد دلار کاهش یافت.

Binance.US سپرده های USD را به حالت تعلیق درآورد و در مورد تعلیق برداشت فیات هشدار داد

Binance.US اعلام کرده است که سپرده‌های دلار آمریکا و برداشت ارزهای فیات را از ۱۳ ژوئن به حالت تعلیق در می‌آورد. این صرافی اعلام کرد که در میان تاکتیک‌های بسیار تهاجمی و اجباری تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مجبور به اقدام است. معاملات ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری، سپرده ها و برداشت ها به خوبی به کار خود ادامه خواهند داد. Binance.US همچنین هشت جفت بیت کوین و دو جفت BUSD را از فهرست خارج کرده است و خاطرنشان کرده است که خدمات پورتال معاملاتی OTC آن به حالت تعلیق درآمده است.

Crypto.com خدمات تجارت نهادی ایالات متحده را تعلیق می کند

ژوئن ۲۰۲۳ ماه پرفراز و نشیبی برای مبادلات ارزهای دیجیتال آمریکا بود. Crypto.com پس از اعلام تعطیلی سرویس از ۲۱ ژوئن، خدمات خود را به مشتریان سازمانی ایالات متحده قطع خواهد کرد. صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور تقاضای محدود مشتریان سازمانی را دلیل اصلی این حرکت عنوان کرد، اما آزمایش‌ها وضعیت را تشدید کرد. شرایط عمومی بازار کاربران خرده‌فروشی ایالات متحده همچنان به تجارت مشتقات ارزهای دیجیتال و خدمات UpDown Options دسترسی خواهند داشت.

برنده و بازنده

بیت کوین در آخر هفته (بیت کوین) هست در ۲۶۴۴۹ دلار، اتر (اتریوم) و ۱۸۳۷ دلار و XRP و ۰.۵۳ دلار.کل سرمایه بازار است ۱.۱ دلار ۱ تریلیون، بر اساس CoinMarketCap.

Terra Classic از میان حداکثر ۱۰۰ ارز دیجیتال، ۳ آلتکوین برتر این هفته است. (ناهار) ۱۷.۷۳٪، XRP (XRP) ۲.۴۰٪ و پشته (STX) ۲.۳۹ درصد بود.

۳ ضرر برتر آلتکوین این هفته Sui است (سوئی) -۲۲.۰۸٪، Conflux (CFX) -۲۰.۹۷٪، شعله ور شدن (FLR) ۲۰.۵۷ درصد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ارزهای دیجیتال، تحلیل بازار کوین تلگراف را حتما بخوانید.

همچنین بخوانید
ویژگی

ارزش میراث: پیدا کردن بیت کوین ساتوشی

ویژگی

سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه است

به یاد ماندنی ترین نقل قول ها

SEC قانون وضع نمی کند. مطمئناً چنین رویکرد نظارتی غیرقابل قبول است، اما این همان چیزی است که ما از SEC و موضع ضد رمزنگاری آن انتظار داریم.

کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین

ما مفتخریم که این صنعت را در دادگاه نمایندگی می کنیم تا در نهایت قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را روشن کنیم.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس

ما بر این باوریم که فناوری‌های بلاک چین و وب ۳ پتانسیل بسیار زیادی برای تغییر و محافظت از آینده در طیف وسیعی از صنایع دارند.

لارس رنسینگ، مدیر عامل پروتکل

[Gary Gensler] همه این اقدامات اجرایی از سال ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد. من احساس می کنم CYA هستم [cover your ass] به من

فرنچ تپه، نماینده ایالات متحده

اگر مقررات با وضعیت فعلی فناوری جدید سازگار نباشد، ایالات متحده رقابت خود را در برابر سایر کشورها از دست خواهد داد.

رایان وایت، رئیس آزمایشگاه Polygon

ما معتقدیم که اطلاعات بازار سرمایه تا چند سال دیگر کاملاً متفاوت خواهد بود و وظیفه ما رهبری آن انقلاب است.

یکی بن جیو، مدیر عامل بورس اوراق بهادار تل آویو

پیش بینی هفته

اگر الگوهای نمودار کتاب های درسی معامله گران را تایید کند، قیمت بیت کوین می تواند ۶۰ درصد افزایش یابد

بیت کوین می تواند ۶۰ درصد افزایش یابد مگر اینکه ویژگی های نمودار بلندمدت آن به خطر بیفتد. معامله‌گر معروف Mickey Bull Crypto نقطه روشنی را در نمودار هفتگی BTC/USD نشان داده است که نشان می‌دهد این جفت کامل شده است و اکنون در حال آزمایش مجدد الگوی سر و شانه‌های معکوس است.

بیت کوین موضوعی مخالف را از کتاب های درسی هفته نامه TF گرفته است. Mickey Bull Crypto توضیح می‌دهد که قیمت در حال حاضر مجدداً یقه را پس از Breakout آزمایش می‌کند، انتظار دارد که BTC 60 درصد دیگر افزایش یابد، اگر محدوده بین سر و خط گردن معمولاً یک سرعت باشد.

این اسپرینت ۶۰ درصد بیت کوین/دلار آمریکا را به حدود ۴۰۰۰۰ دلار می رساند.

FUD هفته

عرضه بیت کوین ایالات متحده بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته Glassnode کاهش یافته است

بر اساس تحقیقات جدید شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، بیت کوین آمریکا را در بازار نزولی در سال ۲۰۲۲ ترک کرد. آخرین تحلیل عرضه بیت کوین نشان می دهد که مهاجرت جهانی از ایالات متحده به آسیا در حال حرکت است. از اواسط سال ۲۰۲۲، عرضه و مبادله توسط شرکت های آمریکایی بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است. در عین حال، با توزیع مجدد از غرب به شرق، سهم اروپا تقریباً برابر است. تغییر عرضه سال به سال نشان می دهد که سهم ایالات متحده در مارس ۲۰۲۱ شروع به کاهش کرد اما از ماه می امسال سرعت گرفته است.

گری جنسلر: بازار کریپتو مانند بازار سهام در دهه ۱۹۲۰ است، پر از کلاهبرداران

در سخنرانی این هفته، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بازار کنونی ارزهای دیجیتال را با بازار سهام دهه ۱۹۲۰ مقایسه کرد و گفت که این بازار مملو از کلاهبرداران، کلاهبرداران و شرکت‌های هرمی است. او استدلال کرد که همانطور که کنگره در گذشته قوانین اوراق بهادار را برای پاکسازی بازار سهام تصویب کرد، SEC فعلی نیز می‌تواند با اعمال این قوانین بازار ارزهای دیجیتال را پاکسازی کند. جنسلر به شدت در صنعت کریپتو مورد انتقاد قرار گرفته است، به خصوص از زمانی که SEC شکایتی علیه صرافی های ارز دیجیتال Binance و Coinbase ارائه کرد. منتقدان می گویند که او دیدگاه بیش از حد گسترده ای نسبت به تنظیم کننده های SEC دارد و نوآوری از ایالات متحده را ترویج می کند.

مت فورلونگ، مدیرعامل گیم استاپ، ماه‌ها پس از خروج از تبلیغات کریپتو، اخراج می‌کند

GameStop مدیر عامل شرکت Matt Furlong، مردی که مسئول راه اندازی ورود این شرکت به NFT بود، اخراج کرد. این خبر با انتشار درآمد سه ماهه اول GameStops همزمان شد و درآمد هر سهم بیش از ۱۳۳ درصد کمتر از انتظارات بازار بود. این شرکت دلیل اخراج هارونز را فاش نکرد. رایان کوهن، سرمایه گذار میلیاردر جایگزین او خواهد شد. GameStop بازار NFT خود را در ژوئن ۲۰۲۲ راه اندازی کرد و در ۲۴ ساعت اول کار خود نزدیک به ۲ میلیون دلار فروش داشت. با این حال، فروش اول آگوست به کمتر از ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت که ۹۹.۸ درصد نسبت به روز اول کاهش داشت.

بهترین ویژگی های Cointelegraph

پروژه‌های رقابتی برای توسعه میکسرهای قانونی وجود دارد که داده‌های کافی برای مطابقت با قانون و در عین حال حفظ حریم خصوصی را در معرض نمایش قرار می‌دهند.

۶ سوال برای تیاگو سزار از ترانسفرو

تیاگو سزار از Transfero می گوید زمانی که در سال ۲۰۱۲ شروع به خرید بیت کوین کرد، می دانست که این بیت کوین پتانسیل باورنکردنی برای “بین المللی کردن پول” دارد.

Heilpern عاشق بیت کوین است، از مزخرفات متنفر است، خبرنگار رسانه دولتی چین بود: تالار مشاهیر آتش

رایا هایلپرن قبل از سقوط از سوراخ خرگوش ارز دیجیتال به عنوان روزنامه نگار برای یک شبکه تلویزیونی دولتی چین کار می کرد.

نویسنده: Editorial Staff

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا