🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Binance CZ در مورد سقوط FTX: ما چند سال پیش عقب نشینی کردیم.

با ورشکستگی یکی از بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال پس از دستگیری در اختلاس وجوه کاربران، CZ معتقد بود که این قسمت برای صنعت ویران‌کننده بود و اعتماد بسیاری از مصرف‌کنندگان را سلب کرد.

صرافی ارزهای دیجیتال FTX در سال ۲۰۲۲ اعلام ورشکستگی کرده و به بسیاری از پروژه های شکست خورده دیگر مانند Terra (LUNA)، ۳AC، Celsius و Voyager پیوست. Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل Binance، بزرگترین اپراتور صرافی ارزهای دیجیتال، از میلیاردها دلار ضرر متحمل شده توسط شرکت ها و سرمایه گذاران ویران شده است و انتظار می رود در آینده نزدیک با نظارت قانونی مواجه شود. من یک دوره را تصور می کنم. که در آن

با ورشکستگی یکی از بزرگترین کسب و کارهای ارزهای دیجیتال یک شبه، CZ معتقد بود که این قسمت برای صنعت ویرانگر بود و اعتماد بسیاری از مصرف کنندگان را سلب کرد. او در سخنرانی در اجلاس فین تک اندونزی ۲۰۲۲ گفت:

اساساً، من فکر می‌کنم که ما در چند سال گذشته به عقب برگشته‌ایم. طبیعی است که تنظیم‌کننده‌ها این صنعت را با شدت بیشتری بررسی کنند، و صادقانه بگویم، این احتمالاً چیز خوبی است.

از لحاظ تاریخی، مقررات ارزهای دیجیتال حول محور «مشتری خود را بشناسید» (KYC) و مبارزه با پول شویی (AML) بوده است. با این حال، CZ اعتقاد دیرینه خود را تکرار کرد که مقررات باید بر عملیات مبادله، از جمله مدل های تجاری و اثبات ذخایر متمرکز شود. در نتیجه، او معتقد بود که بررسی دقیق‌تر نظارتی عملیات تجاری ارزهای دیجیتال در افق است.

CZ در مورد آینده FTX و ارزهای دیجیتال در اجلاس Fintech 2022 اندونزی صحبت کرد. منبع: یوتیوب

مطمئناً سقوط FTX در کوتاه مدت بر سرمایه‌گذاران خرد تأثیر می‌گذارد، اما در بلندمدت، این زنگ خطری برای بحث در مورد نحوه مدیریت ریسک در سراسر اکوسیستم کریپتو است. وی به طور خاص در مورد FTX گفت:

“در سه روز گذشته، مشکل فقط آشکار شده است. مشکل برای مدت طولانی تری ادامه داشته است. این مشکل در سه روز گذشته رخ نداده است.”

CZ اشاره کرد که بزرگترین پرچم قرمز برای FTX وضعیت مالی Alameda Research بود که مملو از توکن های FTX (FTT) بود و تصمیم به فروش دارایی های FTT Binance که در آن زمان بیش از ۲ میلیارد دلار ارزش داشتند، گرفت.

روز بعد، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، با CZ معامله کرد که “از بسیاری جهات منطقی نیست.” در همان زمان، CZ می خواست برای محافظت از کاربران خود یک معامله بدون نسخه (OTC) دریافت کند.

“قصد اولیه نجات کاربران بود، اما پس از آن اخبار مربوط به سوء استفاده از وجوه کاربران، به ویژه تحقیقات نظارتی ایالات متحده (که توجه ما را به خود جلب کرد)، منجر به این شد که من دیگر نمی توانم آن را لمس کنم.”

CZ معتقد است که افزایش شفافیت و آموزش رگولاتورها در مورد ممیزی کریپتو و اطلاعات کیف پول سرد، صنعت را سالم تر می کند. او گفت که یافتن تعادل مناسب قوانین کار دشواری نیست.

کارآفرینان بر نیاز به ابزارهای ساده برای ذخیره کلیدهای خصوصی و سایر ویژگی‌های امنیتی تأکید کردند، اما استدلال کردند که اکوسیستم کریپتو به جای جهش‌های عظیم، در مراحل افزایشی رشد خواهد کرد.

مربوط: پس از بحران FTX، از تعهد اثبات ذخیره بایننس پشتیبانی می‌شود

بایننس با اتخاذ رویکردی فعال برای بازیابی اعتماد سرمایه گذاران، صفحه جدیدی را با عنوان «اثبات دارایی» راه اندازی کرده است. این صفحه جزئیات مربوط به فعالیت زنجیره ای صرافی را برای آدرس های کیف پول سرد و گرم ارائه می دهد.

بایننس در بیانیه ای گفت: “هدف ما این است که کاربران پلتفرم خود را قادر کنیم تا تصمیمات آگاهانه ای اتخاذ کنند که با اهداف مالی آنها همسو باشد.”

نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا