اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل بایننس: صنعت کریپتو احتمالاً به سمت استیبل کوین های غیر دلاری حرکت می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر عامل بایننس استدلال کرد که استیبل کوین های الگوریتمی USD نیز می توانند محبوبیت خود را افزایش دهند، البته با “ریسک”.

صنعت کریپتو احتمالاً در آینده شروع به استفاده از استیبل کوین های مبتنی بر یورو، ین یا دلار سنگاپور خواهد کرد. کاهش دادن طبق بیانیه ای که در 14 فوریه توسط مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao (معروف به CZ) در Twitter Spaces منتشر شد، اتکا به استیبل کوین های مبتنی بر USD مشکل ساز است.

CZ بیانیه ای را در پاسخ به سوالاتی درباره استفاده از طلا به جای دلار آمریکا به عنوان معیار ارزش در صنعت کریپتو منتشر کرد. CZ موافقت کرد که استفاده از طلا “منطقی است”. با این حال، «هزینه‌های اکثر مردم همچنان قانونی است.» به همین دلیل، اکثر مردم بازده سرمایه‌گذاری خود را به دلار محاسبه می‌کنند. به همین دلیل است که استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار «هنوز مهم هستند».

با این حال، CZ معتقد است که اقدامات اخیر دولت ایالات متحده علیه استیبل کوین های دلار آمریکا می تواند صنعت کریپتو جهانی را به تکیه بر ارزهای دیگر مانند یورو، ین و دلار سنگاپور برای حمایت از استیبل کوین های خود سوق دهد که ادعا می شود از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

با توجه به فشار فعلی و موضع فعلی تنظیم کننده ها در مورد استیبل کوین های مبتنی بر دلار، فکر می کنم همانطور که شما گفتید صنعت احتمالاً به سمت استیبل کوین های غیر مبتنی بر دلار خواهد رفت.[…]در نتیجه، احتمالاً شاهد استیبل کوین‌های مبتنی بر یورو یا سایر ین ژاپن و مبتنی بر دلار سنگاپور خواهیم بود، که در واقع ما را تشویق می‌کند تا به دنبال گزینه‌های بیشتری در مکان‌های مختلف بگردیم. “

مربوط: شکایت SEC علیه Paxos به دلیل BUSD Stumps Crypto Community

CZ گفت که استیبل کوین‌های الگوریتمی نیز می‌توانند نقش بیشتری در اکوسیستم رمزنگاری آینده داشته باشند. با این حال، او هشدار داد که استیبل کوین های الگوریتمی “خطرات ذاتی دارند” که استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات ندارند. از نظر CZ، این خطرات باید به طور شفاف برای کاربران افشا شود و ذخایر استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات نیز باید افشا شود. به این ترتیب، «کاربران ایده بسیار روشنی از آنچه در حال وقوع است دارند» و می‌توانند تصمیم بگیرند که کدام استیبل کوین را نگه دارند یا خرج کنند.

بیانیه CZ یک روز پس از آن منتشر شد که SEC استیبل کوین بایننس USD (BUSD) مبتنی بر دلار آمریکا را متهم کرد که طبق قوانین ایالات متحده یک “اوراق بهادار” ثبت نشده است. استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) ارزش دلاری خود را در ماه می از دست داد و بیش از 20 میلیارد دلار برای سرمایه گذاران زیان داشت.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا