اخبار ارز دیجیتال

زنجیره BNB بایننس شبکه آزمایشی لایه ۲ را معرفی می کند که توسط Optimism طراحی شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بلاک چین تاسیس شده توسط بایننس یک opBNB زنجیره لایه ۲ جدیدی را معرفی کرده است، اما برخی پیشنهاد کرده اند که راه های دیگری برای گسترش شبکه وجود دارد.

بلاک چین لایه ۱ BNB Chain که توسط بایننس تأسیس شد، زنجیره لایه ۲ جدیدی را با هدف رسیدگی به “چالش مقیاس پذیری” معرفی کرد.

در ۱۹ ژوئن، زنجیره BNB، opBNB را معرفی کرد که به عنوان یک شبکه آزمایشی راه اندازی شد. این شرکت گفت که راه حل جدید مقیاس‌پذیری لایه ۲ مبتنی بر Optimism OP Stack است و امنیت و مقیاس‌پذیری بیشتری را به شبکه بلاک چین بایننس اضافه می‌کند.

این سیستم یک زنجیره لایه ۲ است که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و با قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم، شبکه ها و استانداردهای توکن ERC-20 کار می کند.

وقتی تقاضای شبکه افزایش می‌یابد، بلاک‌چین‌ها اغلب از تراکم شبکه و هزینه‌های بالا رنج می‌برند. زنجیره BNB در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه را با هزینه تراکنش حدود ۰.۱۰ دلار ادعا می کند.

بر اساس این اعلامیه، opBNB می تواند بیش از ۴۰۰۰ تراکنش حواله در ثانیه با میانگین هزینه تراکنش کمتر از ۰.۰۰۵ دلار را پشتیبانی کند.

او گفت علاوه بر این، opBNB همچنین امکان تنظیم الگوریتم های فرآیند انتقال را برای دسترسی به داده ها، بهینه سازی لایه حافظه پنهان و عملیات همزمان فراهم می کند. این به ما اجازه می دهد تا حد مجاز گاز در هر بلوک را از ۳۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون افزایش دهیم.

بایننس در بیانیه‌ای، opBNB را پاسخی به چالش‌های مقیاس‌پذیری نامید که پذیرش انبوه فناوری بلاک چین را محدود کرده است.

Optimism از جمع‌بندی خوش‌بینانه برای مقیاس‌بندی تراکنش‌ها با فرض خودکار پردازش داده‌های تراکنش دور از زنجیره ریشه تا زمانی که اعتبار آنها ثابت شود، استفاده می‌کند.

علاوه بر این، لایه سرویس RPC (تماس رویه از راه دور) فرآیند یکپارچه سازی را با ارائه یک رابط کاربر پسند ساده می کند.

او اضافه کرد که این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که “بدون نگرانی در مورد پیچیدگی مقیاس بندی لایه ۲ روی ساخت برنامه ها تمرکز کنند.”

شریک Cinneamhain Ventures، آدام کوکران، گفت که برخی در مورد توسعه شک دارند. اظهار نظرکردن او گفت که زنجیره BNB مشکلات مقیاس‌پذیری دارد «زیرا فورک اتریوم را متمرکز کرده و محدودیت‌های گاز را به سطوح خطرناک افزایش می‌دهد».

او گفت که گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند پیوستن به Optimism به‌عنوان یک «ابر زنجیره» یا تبدیل شدن به لایه ۲ مستقیماً در اتریوم، یا حتی لایه ۳ Optimism یا Arbitrum، بنابراین راه‌اندازی فورک خوش‌بینی وجود دارد. “

مربوط: Optimism هارد فورک “Bedrock” را با موفقیت تکمیل می کند، زمان سپرده گذاری و هزینه های لایه ۱ را کاهش می دهد.

طبق گفته DeFiLlama، زنجیره BNB از نظر کل ارزش قفل شده DeFi، پس از اتریوم و ترون، سومین زنجیره بزرگ است. دارای TVL 3.38 میلیارد دلاری، حجم معاملات ۲۴ ساعته ۲۶۴ میلیون دلاری و تقریباً ۱ میلیون کاربر فعال روزانه است.

مجله: در اینجا نحوه تعامل ZK Ethereum آمده استنویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا