اخبار ارز دیجیتال

بایننس و هوبی 1.4 میلیون دلار رمزارز مرتبط با هکرهای کره شمالی را مسدود کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گروه هکر لازاروس مستقر در کره شمالی از مخلوط‌کننده‌های مختلف حریم خصوصی برای ناشناس کردن وجوه دزدیده شده استفاده کرد، اما فایده‌ای نداشت.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال Binance و Huobi بار دیگر حساب‌های مربوط به حمله ۱۰۰ میلیون دلاری Harmony Horizon Bridge در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ را به حالت تعلیق درآوردند.

حدود 1.4 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده مسدود شده توسط پلتفرم معاملاتی از حساب های مرتبط با گروه بدنام Lazarus بود که در کره شمالی فعالیت می کرد.

بر اساس گزارشی که این شرکت در 14 فوریه به اشتراک گذاشته است، این تحقیق توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic انجام شده است. با این حال، این شرکت نگفت که کدام سکه یا توکن منجمد شده است.

Elliptic گفت که به Binance و Houbi اطلاع داده و به سرعت برای مسدود کردن حساب های مرتبط با Lazarus Group اقدام کرده است.

“در حالی که وجوه دزدیده شده تا همین اواخر غیر فعال بود، بازرسان شروع به تایید کرده اند که آنها از طریق زنجیره های پیچیده تراکنش به صرافی ها هدایت می شوند. با اطلاع رسانی سریع از سپرده، ما توانستیم این حساب ها را به حالت تعلیق درآوریم و وجوه را مسدود کنیم.”

از زمان بهره برداری Harmony، به خوبی مستند شده است که گروه Lazarus تلاش کرده است تا ردپای تراکنش را به سرقت اصلی با استفاده از Tornado Cash، یک مخلوط کننده حریم خصوصی که اکنون توسط OFAC در ایالات متحده مجوز دارد، بازگرداند.

این گزارش می‌گوید در حالی که ظاهراً این امر برداشت وجوه در صرافی‌ها را آسان‌تر می‌کند، بازرسان Elliptic توانستند کل وجوه دزدیده شده ارسال شده از طریق میکسر را در این مورد ردیابی کنند.

Simone Maini، مدیر عامل Elliptic پیشنهاد می‌کند که صنعت مسئولیت جلوگیری از پولشویی و جلوگیری از تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به «بهشت» برای فعالیت‌های غیرقانونی را دارد.

“امروز پولشویی کشف شد و وجوه دزدیده شده مربوط به کره شمالی در زمان واقعی مسدود شد. ما این قدرت و مسئولیت را داریم که از آنها جلوگیری کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها برای همیشه نیرو هستند.”

در 24 ژانویه، دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) تشخیص داد که حمله به پل هارمونی نیز به گروه لازاروس نسبت داده شده است.

این اولین بار نیست که Binance و Huobi در این مورد با یکدیگر همکاری می کنند.

این دو پلتفرم توانستند 121 بیت کوین (BTC) به ارزش 2.5 میلیون دلار را در زمان حمله هارمونی 16 ژانویه مسدود و بازیابی کنند.

مربوط: پیش بینی می شود انتقال غیرقانونی زنجیره ای به 10 میلیارد دلار برسد: در اینجا نحوه جلوگیری از آن آمده است.

اما طبق گفته کارآگاه ارزهای دیجیتال ZachXBT، بازیابی تنها کسری از 63.5 میلیون دلاری بود که در آخر هفته از طریق پروتکل حریم خصوصی مبتنی بر اتریوم RAILGUN قبل از ارسال به سه صرافی مختلف شسته شده بود. او ادعا می کند که فاش شده است.

تلاش اخیر Elliptic همچنین نشان داد که گروه Lazarus حدود 100 میلیون دلار بیت کوین را از طریق “Sinbad” شستشو کرده است. آنها ادعا می کنند که این یک راه اندازی مجدد از مخلوط کن حریم خصوصی است که اکنون توسط OFAC تایید شده است.

Elliptic تخمین می زند که گروه Lazarus از زمانی که تمرکز خود را به این صنعت در سال 2017 تغییر داده است، بیش از 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت برده است.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا